„Koncertų koncertas“

Spalio 4
14 €, 18 €
Renginio pradžia: 18.30 val.
 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistai: Rolandas Romoslauskas (altas), Povilas Jacunskas (violončelė), Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)

Dirigentas Mārtiņš Ozoliņš (Latvija)

Programa: Sergėj Prokofjev, Zita Bružaitė, George GershwinNet trys įtaigūs koncerto žanro kūriniai, atliekami trijų talentingų solistų ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, skambės programoje „Koncertų koncertas“. Tokią programos koncepciją pasiūlė LVSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, nors tą vakarą prie dirigento pulto stovės Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas Mārtiņš Ozoliņš. Zitos Bružaitės Koncerto altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“ bei Sergejaus Prokofjevo Sinfonia Concertante violončelei ir simfoniniam orkestrui solo partijas grieš Rolandas Romoslauskas ir Povilas Jacunskas,  einantys orkestro koncertmeisterių pareigas.

Pasak Z. Bružaitės, „ne sonoriniai skambesiai, skirtingi garso išgavimo būdai ar šaltiniai, žymintys modernistinį skambesį, yra šio kūrinio pamatinė atrama, o šokančio, mąslaus arba dainuojančio alto ir orkestro vienovė, trinanti akademinės bei lengvesnio žanro ribas“.

Sinfonia Concertante laikoma vienu sėkmingiausių ekspresyvios S. Prokofjevo lyrikos perlų. „Šis kūrinys man labai svarbus – labai jį mėgstu. Nors klausytis jo lengva, tai be galo sudėtinga muzika, kelianti atlikėjui daug techninių užduočių“,  sako P. Jacunskas.

Hanoveryje gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius mėgsta eksperimentuoti, į kiekvieną pasirodymą žvelgia kaip į nuotykį – nevengia netikėtų erdvių, formatų, pristato dar negirdėtus kūrinius arba neįprastais rakursais siūlo pažvelgti į jau žinomus. „Permainų muzikoje“ jis atliks legendinio amerikiečių kompozitoriaus George’o Gershwino Koncertą fortepijonui ir orkestrui, pelniusį ne tik publikos, bet ir profesionalų pripažinimą.