„Nes meilė stipri...“

Spalio 6
10 €, 14 €
Renginio pradžia: 18.30 val.

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“

Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas

Petras Geniušas (fortepijonas)

Programa: David Lang, Philip Glass, Gintaras Sodeika


Harmoningi ir skambūs Vaclovo Augustino vadovaujamo choro „Jauna muzika“ balsai, hipnotizuojanti amerikiečių kompozitoriaus postminimalisto Davido Lango muzika bei maestro Petro Geniušo kalbinamo fortepijono garsų magija. Visa tai darniai susijungs koncertinėje programone „Nes meilė stipri...“.

Garbingas festivalio svečias ir šios programos akcentas Davidas Langas – tai aistringas ir išradingas šiuolaikinės muzikos kūrėjas, nuolat plečiantis įprastus muzikos žanrų rėmus ir brėžiantis naujus horizontus. V. Augustinas pasakoja: „Pirmąkart apie D. Langą sužinojau po Paolo Sorrentino filmo „Didis grožis“. Jis iš tų kompozitorių, kurie išdrįsta naudoti labai mažai gaidų, bet atranda kažką, kas užburia, svaigina, lyg dvasinis narkotikas.“  Minėto filmo garso takelio puošmena kūrinys  „Aš guliu“ /“I lie”, kaip ir to paties režisieriaus filmo „Jaunystė“ fragmentas „Tiesiog“ /“Just” bei autoriaus kompozicija „Nes meilė stipri...“ / “For Love is Strong…”  suskambės šiame koncerte.

Fortepijono magas Petras Geniušas dėl savo išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui yra gerai žinomas ir vertinamas džiazo, klasikinės bei avangardinės muzikos scenose. Jis atliks D. Lango kūrinį „Tai parašyta ranka“ / “This was written by hand”. Pasak kompozitoriaus, „savo pirmą kompiuterį įsigijau 1993 m. ir nuo to laiko niekada daugiau nerašiau pieštuku. Bet man vis neduodavo ramybės klausimas – kaip/ar mano rašymo įrankiai veikia pačią kūrybą? Norėdamas atsakyti į savo klausimą, šį kūrinį parašiau ranka“.

P. Geniušas interpretuos ir kelis žymaus amerikiečių minimalisto  Philipo Glasso etiudus, kuriuos pernai grojo „Gaidos“ festivalio koncerte, dalyvaujant pačiam autoriui. Minimalizmo stilistika daro įtaką ir Gintaro Sodeikos kūrybai,  tą iliustruos jo fortepijoninis opusas „Petardos“.

D. Lango muzikos pristatymą vainikuos ištraukos iš „Pasijos pagal mergaitę su degtukais“ / “Little match girl passion”, pelniusios autoriui Pulicerio premiją. Žurnalas “The New Yorker” įvertino ją kaip vieną originaliausių ir labiausiai jaudinančių pastarųjų metų kūrinių.