Metų laikai

Spalio 25
1 val. 40 min.
10.00 - 14.00 €
Renginio pradžia: 18.30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus

Solistai: Valeriy Sokolov (smuikas, UkrainaVokietija), Nikita Boriso-Glebsky (smuikas, Rusija)

Programa: Antonio Vivaldi, Malcolm Arnold, Piotr ČaikovskijKodėl vieni muzikiniai kūriniai tampa hitais, o kiti – ne? Ar yra universalus kodas, kurį tam tikri kūrėjai geba atspėti ir tokiu būdu rasti duris į daugumos ausis ir širdis? Ar klasikinė muzika gali būti populiari?

Vienas labiausiai publikos atpažįstamų kūrinių – Antonio Vivaldi „Metų laikai“,  ko gero, galėtų būti vadinamas klasikinės muzikos hitu. Jis papuoš šią Klaipėdos kamerinio orkestro ir smuiko virtuozų Valerijaus Sokolovo ir Nikitos Boriso-Glebskio programą, kuri skambės ir „Intermezzo” festivalyje Vilniuje.

Valerijus Sokolovas nuolat koncertuoja su žymiais pasaulio orkestrais, tarp jų – Tokijo, Ciuricho, Seulo, Klivlando, Maskvos simfoniniai, Nacionalinis Prancūzijos ir kiti orkestrai. Jo pasirodymų laukia prestižiniai festivaliai bei svarbiausios užsienio scenos: Musikverein Vienoje, Lincoln Center – Niujorke, Prinzregenten – Miunchene, Marijos teatras Sankt Peterburge, Wigmore Hall Londone. V. Sokolovas yra kamerinio orkestro ”Kiev Soloists” įkūrėjas ir meno vadovas.

Nikita Boriso-Glebskis, savo virtuoziškumu sužavėjęs užsienio klausytojus ir kritikus, išsiskiria garso spalvų gausa, nepaprastu jautrumu ir muzikalumu. Jo talentas pripažintas svarbiausiuose pasaulio smuikininkų konkursuose – J. Sibelijaus, F. Kreislerio, P. Čaikovskio, Karalienės Elžbietos bei Monte Carlo Violin Masters konkurse, vykstančiame kas ketverius metus ir išrenkančiame vienintelį laimėtoją.