Permainų muzika 2013

„Permainų muzikos“ ekspresas atvyksta!

2013 m. rugsėjo 19 – spalio 4 d.


„Permainų muzikos“ ekspresas atvyksta!

Šių metų rugsėjo 19 dieną į Klaipėdą atvyksta „Permainų muzikos“ ekspresas. Jis kviečia kartu pakeliauti įdomiausiais šiuolaikinės muzikos maršrutais, intriguoja drąsiais ir netikėtais skambesiais. Festivalis klaipėdiečiams pristato laiko patikrintą šio ir praėjusio šimtmečio kūrybą, patrauklią savo ieškojimais ir vertingą atradimais. Modernios kultūros ženklais prisodrinta renginio programa klausytojams atveria gyvybingą, dinamišką dabarties garsų pasaulį ir siekia komunikuoti. Reikšmingą dėmesį skirianti lietuvių muzikos asmenybėms, ji taip pat žada artimesnę pažintį su tolimų šalių kūrėjais bei atlikėjais. Koncertuose suskambės Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Argentinos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Estijos kompozitorių kūriniai. Jie atskleis plačią stilistinę panoramą: nuo minimalizmo lygumų iki ekspresionizmo aukštumų, nuo neoromantizmo tolių iki sonoristikos salelių, nuo racionalių struktūrų statinių iki improvizacinių pievų. Inspiruojančios ir nuolat kintančios muzikos ekspresas netrukus išsklaidys rudenišką melancholiją ir atgaivins mintis!

Rugsėjo 19 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti“
 
Kokia yra šiuolaikinė Amerikos kompozitorių muzika? Ar galima joje atrasti savito ir vieningo stiliaus ženklų? Kokią įtaką jai turėjo europietiškos muzikos tradicijos? Kaip ją paveikė amerikietiškas menas, visų pirma, džiazas? Ar ji gali patikti, o gal net šokiruoti?
 
Festivalį atversianti Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti“ pateiks platų šios įvairialypės ir daugiatautės šalies muzikinį kraštovaizdį. Programą sudarė ir koncerte diriguos ryškus batutos meistras Neal Stulberg (JAV). Įspūdinga tai, kad jo koncertiniai maršrutai driekiasi tiek anapus Atlanto, tiek Europoje ir net Australijoje.

Rugsėjo 24, antradienis, 18 val. I a . fojė
Videoklubas „Muzikiniai laiškai Sofijai“
 
Filme „Laiškai Sofijai“ pasakojama tikrais įvykiais paremta istorija, atskleidžianti Lietuvos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meilę žmonai rašytojai Sofija Kymantaitei ir gimtajai šaliai. Pagrindinį vaidmenį filme suvaidino pianistas Rokas Zubovas, subtiliai perteikęs savo prosenelio jausmų pasaulį. Jis taip pat įrašė visą filme naudojamą muziką.
 
Festivalio videoklube „Muzikiniai laiškai Sofijai“ R. Zubovas dalinsis mintimis apie darbą filmavimo aikštelėje, muzikos vaidmenį filmo kūryboje. Pasisakymą lydės vaizdo fragmentai, tarp jų – į filmą nepatekusios muzikinės scenos.

Rugsėjo 25, trečiadienis, 18 val.
„Garsų gaudyklės“
 
Festivalyje vėl svečiuojasi aistringas nūdienos muzikos entuziastas „Quasar“ saksofonų kvartetas. Išsiskiriantis įtaigia energija, drąsa ir nepaprastomis techninėmis savybėmis kanadiečių ketvertukas atlieka įvairiausią dabarties autorių kūrybą: nuo instrumentinės iki gyvos elektroninės muzikos, nuo improvizacijos iki vizualios teatrinės išraiškos. „Quasar“ nuolat bendradarbiauja su įvairių šalių kompozitoriais, savo koncertines programas praturtindamas šviežiomis ir netikėtomis idėjomis. Taip bus ir šį kartą: koncerte „Garsų gaudyklės“ saksofonininkai vaizdžiai tyrinės garsų savybes, faktūras ir tembrus, leis patirti magišką jų poveikį. Tad nedvejokite ir skubėkite į koncertą!

Rugsėjo 27 d., penktadienis, 18 val.
„Kalnų sonata“
 
Didingomis viršūnėmis viliojanti „Kalnų sonata“ festivalio panoramą pripildys simfoninio skambesio. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Juozo Domarko, įgarsins tik lietuvių autorių partitūras. Visi kūrėjai susiję su šiemet 80-metį mininčia Lietuvos muzikos ir teatro akademija: tai buvę ir dabartiniai jos kompozicijos katedros pedagogai. Beje, koncerto dirigentas ir solistai lietuviai taip pat dirba šioje aukštojoje mokykloje. Išskirtinis koncerto svečias – itin savito braižo vokiečių trombonininkas Michael Svoboda. Šalia aktyvios koncertinės veiklos jis irgi daug dėmesio skiria jaunosios kartos ugdymui.
 
Projekto partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Spalio 1 d., antradienis, 19 val., Klaipėdos geležinkelio stotis (Priestočio g. 1)
„Garsų traukiniai“
 
Tarptautinę muzikos dieną netipiškoje erdvėje vyksiantis koncertas „Garsų traukiniai“ klausytojus skatins atsiverti naujiems įspūdžiams ir mąstymo pokyčiams. Didžiausia jo intriga – žymioji Steve’o Reicho kompozicija „Skirtingi traukiniai“ („Different Trains“). Vaikystės įspūdžių inspiruotame opuse skambės 30-40-ųjų metų Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašai, prisiminimai apie keliones traukiniais, išgyvenimą bei holokaustą. Beje, „Skirtingi traukiniai“ yra pelnę Grammy apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys.
 
Styginių kvartetas „Chordos“ jau 15 metų ištikimai platina naujausią lietuvišką muziką pasaulyje bei pristato geriausius šiuolaikinės muzikos pavyzdžius Lietuvoje.
 
Koncertas „Garsų traukiniai“, pro šalį pralekiant tikram garvežiui, turėtų įsiminti ilgam!

Spalio 4 d., penktadienis, 18 val.
„Meditacija – ekspresija“
 
„Meditacija – ekspresija“ pristatys du skirtingos kūrybinės stilistikos autorius ir du skirtingo atlikėjiško braižo solistus. Meditatyvi, gilių prasmių ir simbolių prisodrinta Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Ramintos Šerkšnytės kūryba skambės I dalyje. Po pertraukos klausysimės ekspresyvios ir originalios Eddie Sauterio kompozicijos saksofonui ir styginių orkestrui. Apjungianti šiuolaikinės akademinės ir džiazo muzikos elementus, užrašytus ir laisvai improvizuojamus momentus, ji leis pasireikšti išskirtiniam Liudo Mockūno interpretatoriaus talentui. Pasak Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, šis kūrinys Lietuvoje bus atliekamas pirmą kartą.
 
Kviečiame į naujais įspūdžiais praturtinančią kelionę „Permainų muzikos“ ekspresu! Kviečiame judėti, mąstyti, išgirsti ir keistis!
 
KKS informacija

„PERMAINŲ MUZIKA“: ATSIVERKITE POKYČIAMS!

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ kiekvieną rudenį klausytojams pristato geriausius XX–XXI a. muzikos pavyzdžius ir moderniausias raiškos formas, supažindina su įvairių menų tarpusavio sąveikomis, skatina netradicinės kūrybos būdus. Festivalio repertuare skamba kūriniai, lėmę praėjusio amžiaus muzikos istorijos permainas, ir šių dienų autorių muzikiniai ieškojimai. Kasmetiniai susitikimai su šiuolaikine muzika, jos kūrėjais bei atlikėjais klausytojams atveria galimybes naujiems įspūdžiams ir mąstymo pokyčiams.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 219 743 
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt