Romantinės fantazijos

2018 Kovo 23
1 val.
14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Gwendolyn Masin (smuikas, Nyderlandai–Šveicarija)
Gleb Pyšniak (violončelė)
Baiba Osina (fortepijonas, Latvija–Austrija)

Programa: George Frideric Handel–Johan Halvorsen, Robert Schumann, Maurice Ravel, Piotr ČaikovskijŠios programos iniciatorius – violončelininkas Glebas Pyšniakas, degantis aistra groti ir kuo daugiau koncertuoti. Talentingas atlikėjas turi organizacinių gebėjimų, neapsiriboja darbu Klaipėdos kameriniame orkestre, o daug keliauja, bendrauja su įvairių šalių kolegomis ir inicijuoja vertingus meninius projektus.

Paklaustas apie būsimo koncerto sumanymą, Glebas pasakojo: „Esu buvęs Gwendolyn Masin vadovaujamame festivalyje Šveicarijoje ir nuo to laiko ją prisimenu kaip labai charizmatišką smuikininkę. Vis pagalvodavau, kad būtų smagu kartu pagroti. Palankiai susiklosčius situacijai pakviečiau ją parengti bendrą programą ir pirmąkart pasirodyti Lietuvoje. O Baiba Osina – fantastiška latvių pianistė, šiuo metu reziduojanti Vienoje, puiki kamerinės muzikos atlikėja. Jau esu su ja daug kartų koncertavęs.
Pirmojoje koncerto „Romantinės fantazijos“ dalyje skambės smuiko ir fortepijono, smuiko ir violončelės bei violončelės ir fortepijono duetai.  O antrojoje – grandiozinis Piotro Čaikovskio Fortepijoninis trio, jaudinantis klausytojus romantizmo emocijų audra.“