Romantiškas smuikas ir džiazas

Lapkričio 9
1 val.
10 €
Renginio pradžia: 18:30 val. I a. fojė

Džeraldas Bidva (smuikas)
Jazz Trio: Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji)

Programa: Claude BollingProgramoje „Romantiškas smuikas ir džiazas“ skambės žymaus prancūzų pianisto ir kompozitoriaus Claude’o Bollingo Siuita smuikui ir džiazo trio. Tai itin subtiliai ir gurmaniškai perteikta klasikinės, barokinės bei džiazo muzikos sintezė, kurią atliks interesų platumu ir veiklos įvairiapusiškumu stebinantis smuikininkas Džeraldas Bidva ir džiazo trio: Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji).

Šio projekto iniciatorius Dž. Bidva jau 20 metų muzikuoja kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, kuriame 10 metų eina koncertmeisterio pareigas. Į Lietuvos kamerinį orkestrą Dž. Bidva buvo pakviestas prieš 7 metus ir iškart tapo kolektyvo pirmuoju smuiku. Jis daug koncertuoja kaip solistas, groja su kameriniais ansambliais.

Pasak smuikininko, „C. Bollingo muzika žavi jausmingumu, elegancija. Joje gausu ir veržlių epizodų, kur džiaugsmingą nuotaiką ir vėl keičia nostalgiški, melancholiški romantiško smuiko garsai. Džiazo elementais pagardinta siuita pradžiugins bei pamalonins visus muzikos gurmanus“.