„Smėlio laikrodžiai“

Gegužės 3
1 val.
10 €

Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta:
Klaipėdos dramos teatro didžioji salė

Idėja ir muzika Justė Janulytė
Vaizdo režisierius Luca Scarzella (Italija)
Vaizdo režisieriaus asistentas Michele Innocente (Italija)

Elektronika: Michele Tadini, Antonello Raggi (Italija)

Scenografė Jūratė Paulėkaitė
Šviesos dizainas: Eugenijus Sabaliauskas, Vilius Vilutis

Atlikėjai:  „Gaida Ensemble“ solistai Edmundas Kulikauskas, Povilas Jacunskas, Rokas Vaitkevičius, Onutė Švabauskaitė (violončelės)


Kompozitorės Justės Janulytės sumanytas ir kartu su lietuvių bei italų menininkais įgyvendintas projektas „Smėlio laikrodžiai“ apibūdinamas kaip garso ir vaizdo, laiko ir erdvės teatras. Pasak autorės, jame „tyrinėjamos akustinės, vizualinės bei simbolinės smėlio laikrodžio fenomeno prasmės. Muzikinė idėja vizualizuojama pasitelkus specialiai sukurtas cilindrines tiulio uždangas, ant kurių projektuojami vaizdai bei šviesų efektai išplečia, transformuoja atlikėjų būvį scenoje, kuria fikcijas ir įtraukia publiką į įvairias suvokimo patirtis“.

Kūrinys sulaukė didelio užsienio festivalių prodiuserių ir žurnalistų susidomėjimo. Po 2010 m. įvykusios premjeros „Gaidos“ festivalyje Vilniuje jis skambėjo svarbiausiuose Europos naujos muzikos festivaliuose bei Australijoje. 2011 m. jo klausėmės „Permainų muzikoje“.

Kuo publiką patraukia „Smėlio laikrodžiai“? Projekto sėkmė užkoduota ypatingoje muzikos ir vaizdo sąveikoje, kuri sukuria visiškai naują meninę kokybę ir tiesiog užburiančią atmosferą.