Vasaros koncertų ciklas 2013

Parko estradoje skamba vasaros muzika


Birželio 22 dieną prasidės Vasaros koncertų ciklas Klaipėdos koncertų salės parko estradoje. Šešis vasaros savaitgalius čia vėl skambės muzika, o klausytojai galės patirti ypatingą jos klausymo malonumą žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Balsams ir instrumentams pritars lapų šnaresys, paukščių čiulbesys ir tolimas miesto gausmas – nuolatiniai renginių kiemelyje kontrapunktai. Tuo labiausiai ir žavi atviroje erdvėje vykstantys renginiai. Jie vilioja čia apsilankyti su šeimomis, draugais, jaukioje bei demokratiškoje aplinkoje paklausyti vasaros vakaro nuotaiką atliepiančių klasikos ar džiazo kūrinių.
Pirmajame ciklo koncerte „Perkusijos ir styginių pokalbiai“ grieš Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Pasak meno vadovo, „šios programos akcentas – perkusijos meistras Pavelas Giunteris ir jam dedikuotas naujas Anatolijaus Šenderovo kūrinys, kurio pavadinime užšifruota atlikėjo pavardė. Be to, 2013-ieji laikomi Giuseppe’s Verdi metais, todėl į programą nutarėme įtraukti šio autoriaus muziką. Kaip žinia, Verdi labiausiai išgarsėjo savo operomis, tačiau mes atliksime mažiau girdėtą jo kūrinį – styginių kvarteto orkestrinę versiją.“
Gražų šeštadienio vakarą nuskambės ir švedų autoriaus Dago Wireno Serenada styginiams. Darniam perkusijos ir styginių pokalbiui vadovaus batutos meistras Robertas Šervenikas.
 
„Vasaros džiazo karavanas“ birželio 29 dieną pratęs Klaipėdos Brass kvinteto projektų, parengtų su džiazo atlikėjais, sąrašą. Šįkart klaipėdiečiai muzikuos su trio, kuriame groja Saulius Astrauskas (mušamieji), Arnoldas Gurinavičius (klavišiniai) ir Vytis Nivinskas (kontrabosas).
Džiazo stiliaus muzika Klaipėdos Brass kvinteto kūrybinėje veikloje užima svarbią vietą. Ji skatina ieškoti įkvepiančių temų ir scenos partnerių, su kuriais atsiveriama spontaniškai akimirkos improvizacijai. Svinguojantis džiazo karavanas, trumpam sustojantis koncertinėje parko estradoje, vilios vasariškos kaitros iliuzija.
 
Šventiniu koncertu „Dainos sparnais apkabinu gimtinę“ liepos 6-ąją paminėsime Lietuvos valstybės – Mindaugo karūnavimo dieną. Klaipėdos choro „Aukuras“ atliekamą programą sudarys skirtingų kartų lietuvių kompozitorių išplėtotos liaudies dainos bei originalūs kūriniai. Beje, dalį dainų sukūrė išeivijos lietuvių autoriai, savo kūryba tiesiantys tiltus iš anapus Atlanto. Jautriomis melodijomis jose išsiskleis daininga tautos dvasia, gamtos grožis ir meilė Tėvynei. Diriguos choro meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Renginyje dalyvaus pianistė Aušra Valentienė ir aktorė Regina Šaltenytė.
 
Vasariška romantika alsuojančiame koncerte gundančiu pavadinimu „O, brangioji...“ susitiks 2012 metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė solistė Sandra Janušaitė bei tais pačiais metais Lietuvos respublikos vyriausybės premija apdovanotas Kauno styginių kvartetas. Kartu su pianiste Rūta Mikelaitytė-Kašubienė parengtoje jų programoje susipins nuostabiausios soprano arijos, romantinės dainos su originaliomis pjesėmis styginių kvartetui bei šviesia nostalgija ir sveiku humoru persmelkta kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūryba. Beje, vakaro programa pavadinta pagal jo styginių kvartetą, taip pat skambėsiantį koncerte.
Liepos 12-osios, penktadienio, renginys – puiki pradžia nuostabiam vasaros savaitgaliui!
 
Gitaristas Chrisas Ruebensas, puikiai pažįstamas kaip Baltijos gitarų kvarteto narys, liepos 20-ąją kviečia į susitikimą „Café musicale“ (muzikinėje kavinėje). Tai – vieta, kurioje sudera skirtingos kultūros, suskamba sustojęs laikas ir muzika nuramina mintis. Čia lengva ir gera svajoti. Poetiškas, kiek romantiškas programos pavadinimas nuteikia, jog kūriniai bus persmelkti skirtingos (braziliškos, rytietiškos, klasikinės, bliuzo, džiazo) muzikos elementų. Visi jie susilieja, sukurdami progą improvizacijoms ir netikėtam skambesiui.
Chriso Ruebenso ansamblyje taip pat gros Saulius Petreikis (pučiamieji), Vytautas Bikus (klavišiniai) ir Andrius Kairys (mušamieji).
 
Baigiamasis Vasaros koncertų ciklo renginys vyks vėlų liepos 27-osios vakarą. Tai bus alternatyvaus džiazo grupės „Offpiste Gurus“ (Danija) ir Klaipėdos kamerinio orkestro projektas „Skandinaviškas skambesys“.
„Tai muzika iš šalies glūdumų, muzika, kuri tyrinėja tai, kas gilumoje, kas apjungia viską, su kuo susidūrėme mūsų kelionėse. Muzika, kuri visur „jaučiasi kaip namie“, ir sveikina kiekvieną, kuris pasiruošęs išgirsti naują ir gaivų skandinaviškos dvasios skambesį,“ – taip apibūdinama grupės „Offpiste Gurus“ kūryba.

Saksofonininkas ir kompozitorius Fredrikas Lundinas yra vienas žymiausių savo kartos atlikėjų. Du jo albumai pelnė Danijos Muzikos apdovanojimus už fundamentalumą ir unikalų saksofono meną. Išskirtinis Trinelise Væring vokalas ir dainų lyrika suteikia grupės skambesiui ypatingo žavesio ir trapumo. Šie atlikėjai aktyviai reiškiasi naujuose muzikinės išraiškos vandenyse ir dažnai balansuoja užribyje.

„Skandinavų džiazmenai susirado mūsų orkestrą ir pasiūlė kartu atlikti įdomią programą. Ji bus netradicinio, skandinaviško skambesio. Tikiu, jog styginių orkestro dalyvavimas Jūros šventės metu vykstančiam renginiui suteiks naujų spalvų“, – sako KKO meno vadovas Mindaugas Bačkus.
Du Vasaros koncertų ciklo renginiai – nemokami. Į keturis mokamus koncertus bilietus platina BILIETAI LT. Esant lietingam orui renginiai vyks Koncertų salėje.
 
Linkime įsimintinų vasaros vakarų muzikos ir gamtos prieglobstyje!

KKS informacija