Vasaros koncertų ciklas 2014

Vasaros ir muzikos garsai Koncertų salės parke
 
2014 m. birželio 28 – liepos 26 d.

Birželio 28 – liepos 26 dienomis klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami apsilankyti Vasaros koncertų ciklo renginiuose, kurie savaitgaliais vyks Klaipėdos koncertų salės parko estradoje. Jūs patirsite tikrą muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Klasikinės ir džiazo muzikos atlikėjų kuriamą harmoniją praturtins natūralios aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vasaros vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.
Birželio 28-ąją vasaros ciklą pradės „Romantiškas jaunimo orkestras“. Šis teiginys puikiai tinka tiek Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniam orkestrui, tiek jo atliekamai programai apibūdinti. Orkestrui vadovaus energingas, kūrybingas ir jaunatviškas dirigentas Martynas Staškus. Romantinę vakaro nuotaiką jautriai atlieps parke skambėsianti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“.
 
„Tamsiai mėlyna Karibų naktis“ liepos 5-osios vakarą klausytojus pradžiugins nuostabiu Lotynų Amerikos dainų vėriniu. Solistės Ritos Novikaitės ir Kauno fortepijoninio trio programoje spindės vokalinės ir instrumentinės kamerinės muzikos perlai, kruopščiai ieškoti ir surasti bekraščiame muzikos vandenyne.
 
Paradoksalu, jog daug keliaujanti po pasaulį, Lietuvoje ir Austrijoje dirbanti dainininkė R. Novikaitė Klaipėdos koncertų salėje pasirodys tik pirmą kartą. Taip pat, kaip ir neseniai susikūręs kauniečių trio kolektyvas. Tačiau muzikos gurmanus turėtų sudominti jų atliekama programa, kurioje bus tiek pažįstamų argentiniečio Astoro Piazzolla’os, tiek negirdėtų kubiečių autoriaus Ernesto Lecuona’os kūrinių.
 
Liepos 6 dieną šventiniu koncertu „Trimitai gaudžia Lietuvai“ paminėsime Lietuvos valstybės – Mindaugo karūnavimo dieną. Džiugią ir pakilią nuotaiką kurs Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovaujamas Pranciškaus Memėno, kuris atliks lietuvių ir užsienio autorių kūrinius. Energingas kariškių grojimas sugrąžins į praeitį ir primins tarpukaryje buvusį labai populiarų pučiamųjų orkestrų muzikos žanrą. Juolab, kai visa tai skambės istorinėje Šaulių namų erdvėje.

Naujų idėjų kamerinis orkestras „NI&Co“ liepos 12-osios koncerte taip pat primąkart prisistatys Klaipėdos publikai. Vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kolektyvas išsiskiria savitu atlikimo braižu ir programų, kuriose vyrauja minimalistinio stiliaus muzika, pasirinkimu. Atlikėjai į savo pasirodymus integruoja ir minimalistinę choreografiją, taip sukurdami unikalią atlikimo koncepciją.

„Jautrus vibrato ir dėmesys garso grynumui“ šio kolektyvo interpretacijoje sužavėjo ir Terry Riley. Programoje „Vizuali muzika“ „NI&Co“ atliks baroko ir šiuolaikinių autorių kūrinius.

Liepos 19-ąją skambėsiantis „Džiazas po liepomis“ bus išskirtinai klaipėdietiškas. Uostamiesčio džiazo meistrai – dainininkė Raimonda Vaičiūtė, gitaristas Eugenijus Jonavičius, perkusininkas Edmundas Federavičius, pianistas Saulius Šiaučiulis – muzikuos tiek kvarteto sudėtyje, tiek ir nonete kartu su Klaipėdos brass kvintetu. Po parko liepomis smagiai liesis populiarios džiazo melodijos, spontaniškos improvizacijos, palydimos vasarojančios publikos aplodismentų.
 
Paskutinį liepos savaitgalį Klaipėdoje tradiciškai vyks Jūros šventė. Spalvingas baigiamasis Vasaros ciklo akordas „Jūreiviška sakmė“ gaivins prisiminimais ir retro stilistika papildys miesto šventės programą. Vėlyvą liepos 26-osios vakarą klausysimės Klaipėdos kamerinio orkestro su solistais Evelina Sašenko, Rafailu Karpiu ir Mindaugu Rojumi orkestras atliks XX amžiaus viduryje sukurtas lietuviškas dainas, jau tapusias auksine klasika (Benjamino Gorbulskio „Žvirbliai“ bei „Jūreiviška sakmė“, Eduardo Balsio „Senas jūrininkas“ ir kt.). Jas ir šių laikų kūrybą, tikėkimės, dainuos visa gausi klausytojų auditorija.
 
Esant lietingam orui renginiai vyks Koncertų salėje. Kviečiame praleisti vasarą su muzika!

KKS informacija