Vasaros koncertų ciklas 2015

Vasaros ir muzikos garsai Koncertų salės parke

2015 m. birželio 26  – liepos 30 d.


Birželio 26 – liepos 30 dienomis klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami apsilankyti Vasaros koncertų ciklo renginiuose, kurie vyks Klaipėdos koncertų salės parko estradoje. Jūs patirsite tikrą muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Klasikinės ir džiazo muzikos atlikėjų kuriamą harmoniją praturtins natūralios aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vasaros vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.
Birželio 26 d., penktadienį, 20 val.
„Kažkas girdėto...“
 
Šiame koncerte klausytojai išgirs populiariąją muziką kitaip, atliekant styginiais instrumentais ir pritariant perkusijai. „Musica Libera“ styginių kvarteto ir „T&K“ dueto interpretacijoje suskambės „Kažkas girdėto...“
„Musica Libera“ – keturių jaunų, talentingų ir profesionalių atlikėjų ansamblis, siekiantis praplėsti klasikinės ir populiarios muzikos ribas. Kvartetas pasižymi kūrybiškumu ir lanksčiu požiūriu į atliekamą repertuarą, kuriame rasime kūrinius nuo J. S. Bacho iki populiariausių XX–XXI a. muzikinių hitų.
„T&K” duetas gimė iš didelės meilės styginių muzikai ir noro atskleisti dar negirdėtas klasikinės violončelės galimybes bei paveikti klausytojo sąmonę, jo jausmus ir emocijas. „Mes orientuojamės į eksperimentinę populiarių grupių muziką, kurią interpretuojame per violončelės prizmę“, – teigia duetas.

Liepos 3 d., penktadienį, 20 val.
„Lietuviški metų laikai“
 
Nijolės Sinkevičiūtės kantata „Metų laikai“ sukurta choro „Polifonija“ 40-mečiui, kurį šiauliečiai minėjo praėjusiais metais. Kolektyvo vadovo Tomo Ambrozaičio įsitikinimu, „kūrinys labai simboliškas – jis įprasmina keturis kolektyvo gyvavimo ir veiklos dešimtmečius bei primena apie dar vieną apsisukusį metų ratą“.
Pasak kompozitorės, „kantatoje atsispindi žmogaus gyvenimas per visus metus: šventės, darbai, jausmai.“ Šventraščio ir lietuvių liaudies tekstais sukurtas kūrinys pasižymi marga stilistika: jame susijungia folkloriniai ir liturginiai elementai, pagoniška ir krikščioniška pasaulėjauta.
Kartu su choru kūrinį atliks Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus.

Liepos 10 d., penktadienis, 20 val.
„Kabaretas“
 
Kabaretas – tai bendravimo stilius, kuriuo dažniausiai satyros ir grotesko forma atskleidžiamos giliosios gyvenimo tiesos; tai ir muzikos stilius, artimas gatvės muzikai savo džiugia atmosfera ir tuo pat metu nostalgiškas, tarsi gatvėje besiskleidžianti trapi meilės istorija; tai ir erdvė, kurioje nuplėšę savo oficialiąsias dienos kaukes, užsimaskavę šypsenomis ir grimu, susirenka sielos troškulio vedini personažai.
„Nepaklusnieji“ leidžiasi į nenuspėjamą kabareto pasaulį, supindami į vieną programą kabareto kompozitorių W. Bolcomo, K. Weillo ir Ch. Chaplino dainas, lietuvių kompozitorių O. Balakausko, M. Noviko, F. Bajoro ir V. Bartulio estradines dainas bei instrumentinius kūrinius.

Liepos 17 d., penktadienis, 20 val.
„Vasara su Jurga“
 
Įpusėjus vasarai kviečiame pasimėgauti Jurgos Šeduikytės balso ir Giedriaus Nako fortepijono muzikos darna. Talentinga dainininkė ir muzikos kūrėja puikiai pažįstama subtilumą, unikalią harmoniją ir muzikinę prabangą mėgstančiam klausytojui. Šiame koncerte atlikėja žada nustebinti kitokiu dainų skambesiu ir nukelti klausytoją į naujų muzikinių spalvų ir dermių pasaulį. Vasaros spalvomis nuspalvinta Jurgos kūryba žavės publiką savo intymiu, kameriniu charakteriu. Taip pat skambės kelios dainos iš rudenį pasirodysiančio naujo albumo.
Jurgai akompanuosiantis jaunosios kartos pianistas Giedrius savo, kaip atlikėjo ir kompozitoriaus, veikla siekia klasikinės, džiazo ir populiariosios muzikos horizontus.

Liepos 22 d., trečiadienis, 20 val.
„Didvyrių dainos“
 
Kiekviena tauta ir kiekvienas laikmetis turi savo didvyrius. Daug apie juos sukurtą pasakojimų ir dainų. Jų personažai ir žygdarbiai atgyja stambios formos muzikos bei dramos kūriniuose, kino filmuose ar tabybos drobėse.
Savo nuoširdumu ir unikaliu balsu Liudas Milakauskas pelno publikos simpatijas. Koncertuose jis dainuoja lietuviškas dainas, populiariuose projektuose atlieka tik mūsų kompozitorių kūrinius. Tai irgi savotiškas didvyriškumas, pagarba ir ištikimybė tautai.
Kartu su Liudu ir Klaipėdos brass kvintetu pasimėgavę lietuviška muzika trumpam nukeliausime į saulėtąją Italiją. Vasaros vakaras su „Didvyrių dainomis“ teįkvepia jus kasdienybės žygdarbiams!

Liepos 30 d., ketvirtadienis, 20 val.
„Daina – širdžių kalba“
 
Paskutinį liepos vakarą kviečiame visus padainuoti kartu su choru „Aukuras“, vadovaujamu Alfonso Vildžiūno. Koncerte „Daina – širdžių kalba“ skambės žinomos lietuvių autorių originalios ir išplėtotos liaudies dainos. Tarp jų bus V. Kernagio „Baltas paukštis“ ir G. Abariaus „Širdžių kalba“. Nors šie autoriai jau stebi mus iš aukštybių, jų kūryba toliau gyvena, apjungia ir džiugina mus. Iš širdies – į širdį, iš lūpų – į lūpas buvo perduodamos lietuviškos dainos senovėje, taip dažnai vyksta ir dabar. Baigiamasis vasaros ciklo koncertas – puiki proga prisiminti gražiausias lietuviškas dainas ir visiems kartu apsijungti dainoje.
Esant lietingam orui renginiai vyks Koncertų salėje. Kviečiame praleisti vasarą su muzika!
 
KKS informacija
Birželio 26 d. „Kažkas girdėto“​


Liepos 3 d. „Lietuviški metų laikai“


Liepos 10 d. „Kabaretas“​


Liepos 17 d. „Vasara su Jurga“​


Liepos 22 d. „Didvyrių dainos“​