Šimtmečio poema

2018 Birželio 15
1 val. 50 min.
10.00 €

Lietuvos valstybės 100-mečiui
Renginio pradžia: 18.30 val.

Lietuvos kariuomenės orkestras
Dirigentas Egidijus Ališauskas

Solistai: Gleb Pyšniak (violončelė), Giedrius Steponaitis (tūba)

Programa: Juozas Pakalnis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Friedrich Gulda, Roland Szentpali, Adam GorbĮpusėjus birželiui nuskambės koncertino sezono  baigiamasis akordas – Lietuvos kariuomenės orkestro programa „Šimtmečio poema“. Paklausyti šio koncerto būtina ne tik dėlšaunaus uniformuotų orkestrantų grojimo,bet ir dėlnetipiško ir retai pučiamųjų orkestrų pasirodymuose skambančio repertuaro.Pirmiausia – tai dviejų XX a. I pusės lietuvių autorių,kuriems likimas skyrė gyventi tik 36 metus, kūriniai:  Juozo Pakalnio „Romantiškoji uvertiūra“ ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio poema „Miške“. Abu jie sukurti simfoniniam okestrui, tad koncerte skambėsiančias versijas pučiamųjų orkestruipritaikė Kazys Daugėla ir Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas Egidijus Ališauskas.

Friedricho Gulda‘os Koncertas violončelei skirtas atlikti su pučiamųjų orkestru. Klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys buvo artimos jo autoriui, pripažintam austrų pianistui ir kompozitoriui. Kūrinio solo partiją grieš naujoms iniciatyvoms atviras violončelininkas Glebas Pyšniakas, šį pusmetį itin dažnai pasirodantis KKS scenoje kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis. Na, o Rolando Szentpali „Karmen fantazijoje“ išgirsime turbūt rečiausiai soluojantį instrumentą – tūbą, kuria gros Giedrius Steponaitis.

Ši įvairiapusė programa vainikuos koncertinį sezoną salėje. Tačiau nusiminti, kad liksite be renginių, neverta. Tad sekite reklamą ir netrukus išgirsite Kariliono festivalio varpus!