KŪRYBINĖ VEIKLA

Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“

Pagal Camille Saint-Saëns muziką „Žvėrių karnavalas“,
Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas – Mindaugas Bačkus)
Dirigentas – Mindaugas Piečaitis, solistai: Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonai),
Vaidina Klaipėdos lėlių teatro artistai, sapektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė,
teksto autorė – Laura Sintija Černiauskaitė

2009 metų festivalio „Salve musica“ metu gruodžio mėnesį pirmą kartą buvo pristatytas Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir Klaipėdos Lėlių teatro bendras projektas – muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“. Spektaklis skirtas visai šeimai, vaikams ir jų tėveliams. 

Prancūzų kompozitorius Camille’is Sen Sansas išties buvo neeilinis žmogus, o daugialypis intelektualas. Dar labai jaunas jis ėmė studijuoti geologiją, archeologiją, botaniką ir net lepidopteriją (drugių kolekcionavimą). Tad nenuostabu, kad jo kūrybinės fantazijos vaisiumi tapo „Žvėrių karnavalas“, kurį vėliau labai pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Mirus Camille'io tėvui jo motina Clemence pagalbos kreipėsi į savo tetą Charlotte Masson, kuri vėliau berniuką „supažindino“ su pianinu. Pripažintas vunderkindu berniukas, tetos raginamas, groti pradėjo vos sulaukęs dvejų. Beveik iškart jis pradėjo ir kurti. Pirmasis jo kūrinėlis šiuo metu saugomas nacionalinėje Prancūzijos bibliotekoje.

Camille'io gabumai neapsiribojo muzika: skaityti jis išmoko būdamas trejų, sulaukęs septynerių neblogai mokėjo lotynų kalbą. Pirmasis jo rečitalis surengtas, kai jam buvo penkeri. Būdamas dešimties Camille'is galėjo atmintinai pagroti visas 32 Ludwigo van Bethoveno sonatas!

Tad muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie ypatingąjį berniuką Camille'į. Klaipėdos lėlių teatro artistai į pagalbą pasitelkia spalvingas lėles. Spektaklyje skamba C. Saint-Saënso muzika, atliekama Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus), solistų – pianistų Roko ir Sonatos Zubovų. Solo epizodus atlieka perkusininkas Saulius Astrauskas, violončelininkė Violeta Bendoraitienė, klarnetininkas Audronius Daukšys, fleitininkė Aliona Kruvelis. Vaidinimui diriguoja mažiesiems klaipėdiečiams gerai pažįstamas dirigentas Mindaugas Piečaitis.

Muzikinio spektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė. Tekstą specialiai šiam vaidinimui sukūrė prozininkė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė, teigianti, jog savo istorijas ėmusi „keverzoti“ dar pirmoje klasėje. Tai jai padėdavo gyventi kitą, paralelinį, gyvenimą, kurį galėjo kontroliuoti pagal savo norą.


„Žvėrių karnavalo“ siuitos muzika pripildyta įspūdingų vaizdų, humoro ir nuostabios lyrikos. Čia išgirsime „Karališką liūtų maršą“, „Paukščių namus“ bei „Akvariumą“. Į karnavalą susirinks „Vištos ir gaidžiai“, „Laukiniai asilai“ bei „Vėžliai“, „Dramblys“, „Kengūros“, na ir, žinoma, grakščioji „Gulbė“.


Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ – tai Klaipėdos koncertų salės dovana mažiems ir dideliems klausytojams, nukelianti į svajonių ir fantazijų pripildytą Vaikystės pasaulį.

 

Spektaklio akimirkos:

 

 

 

 

 

 

   

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

     
           
                             

 

Svetainių kūrimas ADME