KŪRYBINĖ VEIKLA

„Salve Musica“ 2010

files/Main/galery/_koncertusale/repertuaras/gruodis2010/

„Salve Musica“ koncertai tiems, kuriuos mylime

2010 m. gruodžio 3–31 d.


Skubantis laikas, 2010-uosius metus netrukus paliksiantis prisiminimuose, įžiebia ryškiausias koncertų salės šviesas. Raudonai žalios afišos skelbia, jog čia vėl skamba šventinė klasika.  Kasdienybės bėgime sustokime ir pagalvokime ne apie tai, kokių darbų nespėjome nuveikti, bet apie tuos, kuriuos mylime. Geriausias metas susikaupimui – festivalio „SALVE MUSICA“ koncertai, suteikiantys atgaivą sielai, apgaubiantys ramybe ir palaima. Dar daugiau – amžinai gyva klasikinė muzika mus pripildo šviesaus džiugesio ir vilties!

Gražiausių švenčių metu būkime kartu, švęskime su muzika!

  

Gruodžio 3 d., penktadienis, 18 val.

„Amžinai gyvos muzikos šventė“

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas

Solistas Daumantas Kirilauskas (fortepijonas)

Dirigentas Georg Mark (Austrija)

Programoje: Ludwig van Beethoven, Robert Schumann


Šventinės klasikos festivalį atidaro Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.  Tiek filharmonija, tiek jos orkestras šiemet skaičiuoja 70-uosius veiklos metus. Koncerte Amžinai gyvos muzikos šventė“ pasirodys muzikinio mąstymo brandą pasiekęs simfoninis orkestras ir jam diriguosiantis Georgas Markas (Austrija) bei jaunosios kartos solistas Daumantas Kirilauskas. Bus atlikta Ludwigo van Beethoveno Uvertiūra „Koriolanas“, Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 bei Roberto Schumanno Simfonija Nr. 4.

Amžinai gyvos muzikos šventė“ prasideda nemariosios klasikos kūriniais, teigiančiais vertybių pastovumą, ką svarbu prisiminti kiekvieną dieną.


Gruodžio 9 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Likimo ir nakties simfonija“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistas Pavel Giunter (mušamieji)

Programoje: Ludwig van Beethoven, Modest Musorgskij, Ney Rosauro


Gintaro Rinkevičiaus energija jau dvidešimt antrus metus nenutrūkstamai rezonuoja su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro veikla. Maestro yra orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, su kolektyvu parengęs didžiąją dalį stulbinančios apimties simfoninės muzikos repertuaro.

Garsioji Ludwigo van Beethoveno Penktoji simfonija, kurios pirmieji garsai – tarsi paties likimo beldimasis į duris – lėmė kūriniui „Likimo“ simfonijos pavadinimą. H. Berliozas šią simfoniją vertino kaip tikro meistro genialumo pavyzdį ir teigė, kad būtent joje L. van Beethovenui tarsi užauga beribės fantazijos sparnai, skraidinsiantys jį visoje tolesnėje kūryboje.

G. Rinkevičiaus diriguojamas orkestras koncerte dar atliks Modesto Musorgskio simfoninę poemą „Naktis raganų kalne“ ir kartu su solistu  Pavelu Giunteriu – įspūdingą Ney’aus Rosauro „Rapsodiją“. Pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantis garsaus brazilų perkusininko ir kompozitoriaus kūrinys atskleis visą perkusijos ritmų ir spalvų paletę.


Gruodžio 11 d., šeštadienis, 18 val.

„Kiekvienam – kiekvieną dieną“

Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“

Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas

Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas)

Domas Žostautas (bosinė gitara)

Andrius Kairys (perkusija)

Dalius Abaris (režisierius)

Programoje: Hall Johnson, Steve Dobrogosz, Moses Hogan, Bob Chilcott ir kitų autorių spiričiueliai, vokalinio džiazo kompozicijos, roko muzikos aranžuotės


Kiekvienam – kiekvieną dieną“ – tai pakilios nuotaikos choro „Jauna muzika“ ir jo dirigento Vaclovo Augustino parengta spiričiuelių, vokalinio džiazo ir roko muzikos aranžuočių programa. Klausant šios muzikos Jus aplankys įvairiausių nuotaikų kaleidoskopas.

„Jauna muzika“ šią programą įgyvendins kartu su instrumentalistais. Vokalinius sugebėjimus demonstruos ir choro solistai. Tad koncerte Kiekvienam – kiekvieną dieną“ žodis ir garsas susilies į nuoširdų, šiltą ir smagų muzikinį kokteilį.


Gruodžio 16 d., ketvirtadienis, 18 val.

Muzikinis spektaklis Žvėrių karnavalas“

pagal Camille’io Saint-Saënso muziką

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijoninis duetas)

Dirigentas  Mindaugas Piečaitis

Tekstas  Laura Sintija Černiauskaitė

Režisierė ir dailininkė  Gintarė Radvilavičiūtė

Vaidina Klaipėdos lėlių teatro artistai


Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ skiriamas visai šeimai, vaikams ir jų tėveliams.  Jo istorija, kurią sukūrė Laura Sintija Černiauskaitė, pasakoja apie ypatingą berniuką Kamilį. Režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė, vaidina Klaipėdos lėlių teatro artistai.

Spektaklyje skamba C. Saint-Saënso muzika, atliekama Klaipėdos kamerinio orkestro ir solistų – pianistų Sonatos ir Roko Zubovų. Vaidinimui diriguoja Mindaugas Piečaitis.

„Žvėrių karnavalo“ siuitos muzika pripildyta įspūdingų vaizdų, humoro ir nuostabios lyrikos. Čia išgirsime „Karališką liūtų maršą“, „Paukščių namus“ bei „Akvariumą“. Į karnavalą susirinks „Vištos ir gaidžiai“, „Laukiniai asilai“ bei „Vėžliai“, „Dramblys“, „Kengūros“, na ir, žinoma, grakščioji „Gulbė“.

Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ mažus ir didelius klausytojams nukels į svajonių ir fantazijų pripildytą Vaikystės pasaulį. Laukiame jame apsilankant!

 

Gruodžio 22 d., trečiadienis, 18 val.

„Vokalo muzikos perlai“

Merūnas Vitulskis (tenoras)

Jonas Sakalauskas (baritonas)

Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)


Artėjant Šv. Kalėdoms dainininkai Merūnas Vitulskis ir Jonas Sakalauskas kartu su pianiste Birute Asevičiūte ruošia vokalinės muzikos šedevrų programą „Vokalo muzikos perlai“. Joje atliks dainas ir arijas, sukursiančias šventinę nuotaiką. Tai bus klasicistinio grožio L. van Beethoveno dainos, romantiškasis R. Schumannas, žavingasis M. Ravelis, arijos iš G. Donizetti, G. Puccini, P. Tchaikovsky, W. A. Mozarto operų. Koncerto pabaigoje atlikėjai pateiks klausytojams malonią staigmeną.

Kartu susibūrę bendraamžiai koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose, sulaukė teigiamų atsiliepimų spaudoje už muzikalumą ir profesionalumą. Programa „Vokalo muzikos perlai“ startuoja jų muzikinės organizacijos “United voices” veikla, skirta kamerinės vokalinės muzikos puoselėjimui Lietuvoje.

 

Gruodžio 25 d., penktadienis, 16 val. ir gruodžio 31 d. , penktadienis, 23.30 val.

Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai

Kęstutis Kačinskas

Stanislovas Žilevičius

Programoje: klasikinių kūrinių aranžuotės, kalėdinės giesmės


Klaipėdos miesto garsinis peizažas jau daug metų neįsivaizduojamas be laivų sirenų ir Klaipėdos kariliono. Šiemet per Kalėdas bei sutinkant Naujuosius metus kariliono garsai taip pat sklis po švenčiantį miestą ir sveikins jo žmones.

Tegul nenustoja gausti Jūsų širdyje džiaugsmo varpai! Tegul kelia Jus į aukštį laimės sparnai!

 

Gruodžio 28 d., antradienis, 18 val.

Žiemos skambesys“

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Dirigentas Arūnas Pečiulis (Lietuva – Austrija)

Dalyvauja Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas

Virginija Ruzgienė (fortepijonas)

Regina Šaltenytė (aktorė)

Programoje: Vytautas Miškinis, Tomás Luis de Victoria, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Ro  Vaughan Williams, Otmar Stangl, Nijolė Sinkevičiūtė, Johann Strau


Koncerte „Žiemos skambesys“ apsijungs muzika ir poezija. Įvairių stilistinių epochų kūrinius keis Antano Jasmanto ir kitų lietuvių autorių tekstai, skaitomi aktorės Reginos Šaltenytės. Klaipėdos choro „Aukuras“ pasirodymas, prasidėjusi adventinėmis nuotaikomis, renesanso kompozitorių kūriniais, per Nijolės Sinkevičiūtės premjerą atves iki Johanno Strausso. Tokia užuomina į Vienos naujametinių koncertų tradiciją buvo programos sumanytojo Austrijoje gyvenančio dirigento Arūno Pečiulio idėja. Gimtojo miesto melomanams Arūnas dovanos šventinį muzikinį atviruką.

 

Gruodžio 31 d., penktadienis, 18 val.

„Naujametinė rapsodija“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistai:  Petras Geniušas (fortepijonas),  Petras Vyšniauskas (saksofonas)

Programoje: Wolfgang Amadeus Mozart, Luigi Boccherini, Gioachino Rossini, Piotr Tchaikovsky, George Gershwin, Dave Brubeck, Astor Piazzolla, Jukka Linkola, Jurgita Mieželytė

 
Nušvis vėl mūsų veiduose Vilties ugnis...  Trumpam užmiršime rūpesčius ir ruošimės šventei, kuriuos laukiame visus metus. Nesvarbu, kad jos kulminacija trunka tik akimirką, kai laikrodžio rodyklės sustoja ties dvylika.  Gražiausia ir yra laukimas...

Paskutinį senųjų metų vakarą skambėsianti „Naujametinė  rapsodija“ skleis gerą nuotaiką. Scenoje gros ir netgi vaidins charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas, improvizacijų meistras Petras Vyšniauskas bei entuziastingasis violončelininkas Mindaugas Bačkus. Muzikuodami duetais, trio ir kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru jie kurs neįtikėtinas garsų istorijas, pins melodijų girliandas, kuriomis dabins ponias ir ponus, paneles ir ponaičius. Muzika įkvėps dvasios polėkį, skatins minties lakumą, fantaziją ir veiklumą. Ji pakvies ir skrydžiui į ateinančius metus.


Tegul laimingas bus Naujųjų kelias!

 

 

     
           
                             

 

Svetainių kūrimas ADME