KŪRYBINĖ VEIKLA

Skambanti banga 2008

Kviečia „Skambanti banga“


Festivalis „Skambanti banga“ šiais metais bus jau XII-asis. Kovo pradžioje vykstančio jaunųjų atlikėjų festivalio renginiai skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, kovo 11-ajai paminėti. Ši data yra tartum savotiškas atspirties taškas, simbolizuojantis tolesnį tautos kelią, kuris priklauso nuo mūsų pačių: nuo mūsų darbų, tautinio ir pilietinio sąmoningumo, o svarbiausia – nuo indėlio į ateinančią naują kartą, į tuos, kurie gimė Nepriklausomoje Lietuvoje. 

 Festivalis „Skambanti banga“ kvies į keturis koncertus Klaipėdos koncertų salėje bei į du edukacinius projektus Klaipėdos miesto vidurinėse mokyklose.

Kovo 5 dieną, trečiadienį, 18 valandą tradiciniame „Jaunųjų muzikų parade“ pasirodys atlikėjai iš Klaipėdos muzikos mokymo įstaigų: E. Balsio menų gimnazijos, J. Kačinsko ir J. Karoso muzikos mokyklų.

Kovo 6 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą vyks projektas „Muzikuok su ...“. Jo šauni idėja bendram pasirodymui scenoje suburs geriausius miesto moksleivius ir pripažintus atlikėjus. Šįkart ansambliuose su E. Balsio menų gimnazijos ir S. Šimkaus konservatorijos moksleiviais muzikuos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomas jaunas talentingas pianistas Kasparas Uinskas.

Meno aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdantis K. Uinskas ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir inicijuoja edukacines

programas. Kovo 3–5 dienomis bus įgyvendintas jo sumanytas edukacinis projektas „Kaip suvokti klasikos vertybes“. Jis skiriamas įvairių amžiaus grupių moksleiviams ir bus pristatytas dviejose Klaipėdos miesto vidurinėse mokyklose. Beje, pernai analogiškas K. Uinsko projektas vyko net 30-tyje Vilniaus mokyklų ir sulaukė didelio susidomėjimo. Pasak Kasparo, „menai, o taip pat ir klasikinė muzika vis sunkiau pasiekia jaunus žmones, todėl reikia ieškoti naujų būdų, kaip ją pateikti jaunimui ir kaip atskleisti jos grožį ir įvairovę. („Žmogus, patiriantis meno poveikį, suvokia turintis sielą..“.) 

Kovo 7 dieną 18 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje išgirsime Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos arfos ir fleitos klasių moksleivius. I koncerto dalyje gros mokytojos Galinos Jakaitienės globojamos jaunosios arfininkės bei arfos ir fleitos ansambliai. II dalyje klausysimės mokytojo Pauliaus Bernardo Koncės ugdomų fleitininkų, pradedant solistais ir baigiant fleitų oktetu.
 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją, 16 valandą įvyks baigiamasis festivalio koncertas. Kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru muzikuos jaunieji solistai, baigę mokslus Klaipėdos miesto ir apskrities mokymo įstaigose, pasirinkę profesionalų muziko kelią ir studijuojantys Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. Tai pianistė Akvilė Ruzgytė, šiuo metu tęsianti mokslus LMTA menų aspirantūroje bei Suomijos J. Sibelijaus muzikos akademijoje, dainininkė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), studijuojanti LMTA magistrantūroje, smuikininkės, LMTA studentės Vitalija Benetytė ir Kristina Morozova bei bosas – baritonas Igoris Bakanas, studijuojantis Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Jaunųjų solistų pasirodymui su KKO vadovaus taip pat jaunas dirigentas Tomas Ambrozaitis, KU Menų fakulteto absolventas ir LMTA aspirantas.

„Skambanti banga“ yra vienintelis akademinės muzikos jaunimo festivalis Klaipėdos mieste ir apskrityje. Kviečiame į festivalio renginius pasidžiaugti jaunųjų muzikų pasiekimais ir entuziastingai juos palaikyti!

Festivalio programa

 

 

 

     
           
                             

 

Svetainių kūrimas ADME