KŪRYBINĖ VEIKLA

Klaipėdos mišrus choras „Aukuras“

files/Main/galery/_koncertusale/meno_kolektyvai/choras_aukuras/Klaipėdos choras „Aukuras“ susikūrė 1993 metais. Nuo 1996 m. jam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas.

Savo plačia ir įvairia veikla „Aukuras“ laužo stereotipus, neva choras – rimtas ir nuobodus dalykas. Teatralizuoti pasirodymai, dalyvavimas konkursuose ir festivaliuose, koncertinės kelionės po Lietuvą ir užsienį vilioja naujus žmonės įsijungti į kolektyvą. Artistiškumas, demokratiškas repertuaras jam pelno dideles publikos simpatijas.

Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, dažnai pasirodo kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos varinių pučiamųjų kvintetu, pianistu Sauliumi Šiaučiuliu bei kitais kolektyvais ir solistais.

„Aukuras“ yra surengęs daugiau kaip keturis šimtus koncertų Lietuvoje ir užsienyje, įrašė dvi kompaktines plokšteles. Koncertavo Italijoje (1994, 1995, 1999), Vokietijoje (1994, 1996, 1999, 2002, 2008), Šveicarijoje (1995, 1997), Austrijoje (1996, 2001), Prancūzijoje (1996), Švedijoje (1998), Lenkijoje (1998), Didžiojoje Britanijoje (2002), Airijoje (2002), Ispanijoje (2004), Izraelyje (2008), Meksikoje (2008). „Aukuras“ reprezentavo Lietuvos chorinį meną Šiaurės – Baltijos šalių chorų festivalyje Norvegijoje (2000), atstovavo VIII Lietuvių dainų šventėje Čikagoje (JAV, 2006) ir IX Lietuvių dainų šventėje Toronte (JAV, 2010). 2012 metų vasarą Tailande, Bankoke kartu su jungtiniu choru, Siamo filharmonijos orkestru ir Siamo Sinfonietta dalyvavo pasaulinėje Somtow Sucharitkul kūrinio „Requiem for Mother of Songs“ premjeroje.

Kolektyvo repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulietinė muzika, džiazo kompozicijos, negrų spiričuelų aranžuotės. Pastarojo žanro interpretacijos bei specifinės atlikimo manieros klaipėdiečius mokė dirigentas iš JAV Ira Spauldingas. Padainavę spiričuelus juodaodžių bažnyčioje Amerikoje choristai sulaukė labai emocingos pritarimo reakcijos.

Glaudūs kūrybiniai ryšiai „Aukurą“ sieja su Jonu Tamulioniu, Nijole Sinkevičiūte, Algirdu Martinaičiu, Remigijumi Šileika bei kitais lietuvių kompozitoriais.

„Aukuras“ – trylikos tarptautinių konkursų laureatas. 2000 m. chorui buvo įteikta Lietuvos kultūros centro „Aukso paukštė“ nominacijoje „Tarptautinio spindesio žvaigždė“.

 

Apdovanojimai chorų konkursuose:

 • 1994 m. Tarptautinis chorų konkursas Riva del Garda (Italija) – du aukso diplomai ir prizas už nacionalinės muzikos atlikimą;
 • 1994 m. Vilnius – Pirmoji vieta mišrių chorų kategorijoje Pasaulio lietuvių Dainų šventės konkurse;
 • 1995 m. Montreux (Šveicarija) – specialus prizas už privalomo kūrinio atlikimą;
 • 1995 m. Klaipėda – Didžiojo Gintaro prizas St. Šimkaus tarptautiniame chorų konkurse;
 • 1996 m. Florilege vocal de Tours (Prancūzija) – pirmoji vieta laisvos programos kategorijoje;
 • 1996 m. Viena (Austrija), F. Schuberto chorų konkursas – antroji vieta;
 • 1998 m. Tarptautinis chorų konkursas Oskarshamn ’98 (Švedija) – pirmoji vieta mišrių chorų ir antroji vieta laisvos programos kategorijose, geriausio festivalio choro ir publikos prizai;
 • 1998 m. Vilnius – Pirmoji vieta mišrių chorų kategorijoje Pasaulio lietuvių Dainų šventės konkurse;
 • 1998 m. Tarptautinis chorų konkursas „Hora cantavi’98“ (Lenkija) – pirmoji vieta;
 • 1999 m. Tarptautinis C. A. Seghizzi chorų konkursas (Gorizia, Italija) – dvi trečios premijos ir publikos prizas;
 • 1999 m. Tarptautinis chorų konkursas Trenčianske Teplice (Slovakija) – antra ir trečia vietos;
 • 2002 m. Vilnius – „Aukuras“ tapo Lietuvos chorų konkurso nugalėtoju;
 • 2003 m. Mogiliovas (Baltarusija) – Grand Prix tarptautiniame konkurse „Mahutny boža“.


Atsiliepimai:

Ira Spaulding, dirigentas (JAV):

„Aukuras“ toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius – tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J.S.Bacho kūrinius ar negrų spiričiuelius. Labai šaunu, kai viena programa galima atskleisti skirtingą skambesį bei muzikos dvasią, kas be ko, ir pademonstruoti plačias atlikėjų galimybes“.

Marija Gambor Helbekmo, David Vilkoks, Word Swingle, Tarptautinio chorų konkurso „Oskarshamn’98“ (Švedija) vertinimo komisijos nariai:

„Nuostabus šio choro bruožas yra tas, kad dauguma choristų neturi ypatingų ir išlavintų balsų, tačiau bendras choro skambesys yra puikus. Choro pasirodymas finale patvirtino mūsų nuomonę apie puikų ir choristų, ir dirigento darbą“.

 

 

     
           
                             

 

Svetainių kūrimas ADME