Gegužė 2016

01

Sk

02

Pr

03

An

04

Tr

05

Kt

06

Pn

07

Št

08

Sk

09

Pr

10

An

11

Tr

12

Kt

13

Pn

14

Št

15

Sk

16

Pr

17

An

18

Tr

19

Kt

20

Pn

21

Št

22

Sk

23

Pr

24

An

25

Tr

26

Kt

27

Pn

28

Št

29

Sk

30

Pr

31

An

Gegužė 2016

01

Sk

02

Pr

03

An

04

Tr

05

Kt

06

Pn

07

Št

08

Sk

09

Pr

10

An

11

Tr

12

Kt

13

Pn

14

Št

15

Sk

16

Pr

17

An

18

Tr

19

Kt

20

Pn

21

Št

22

Sk

23

Pr

24

An

25

Tr

26

Kt

27

Pn

28

Št

29

Sk

30

Pr

31

An


XXXVII festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“
Ecco la primavera. Pavasario aidai
Senosios muzikos ansamblis „Hortus Musicus“ (Estija):
Andres Mustonen (meno vadovas, smuikas)

 


20, 30, 50 Lt

Nuolaidos

20 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas, vienam lydinčiam asmeniui – 20 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
20 proc. – su Laisvalaikio kortele (2 bilietams);
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).
Išankstinio pirkimo nuolaidos! Sutaupysite 10 proc. bilieto kainos pirkdami jį iš anksto, Klaipėdos koncertų salės kasoje. Likus 3 dienoms iki renginio – nuolaida netaikoma.
Nuolaidos

Olev Ainomäe (šalmėjai, išilginės fleitos)
Imre Eenma (kontrabosas)
Valter Jürgenson (trombonai)
Tõnis Kuurme (šalmėjai, išilginės fleitos, rauschpfeiff)
Tõnis Kaumann (baritonas, perkusija)
Riho Ridbeck (bosas, perkusija)
Anto Õnnis (tenoras, perkusija)
Ivo Sillamaa (klavesinas)

Programoje: Anthony Holborne, Thomas Morley, Francecso Landini, Walther von der Vogelweide, Neidhart von Reuenthal, Ludwig Senfl, Thomas Morley, Pierre Attaignant, Claude Le Jeune, Claudio Monteverdi, Adriano Banchieri, Diego Ortiz, Hernardo Franco, Juan García de Zéspedes

 


Pavasariškame festivalyje skambės „Pavasario aidai“


Gyvybe ir išradingumu trykštančią programą „Ecco la primavera. Pavasario aidai“ balandžio 11 dieną, trečiadienį, 18 valandą festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ pristatys senosios muzikos ansamblis „Hortus Musicus“ (Estija). Klaipėdos koncertų salės scenoje pirmąkart pasirodys smuikininko bei dirigento Andreso Mustoneno vadovaujamas kolektyvas. Jį sudaro autentiškais bei įprastais instrumentais muzikuojantys atlikėjai: Olev Ainomäe (šalmėjai, išilginės fleitos), Imre Eenma (kontrabosas), Valter Jürgenson (trombonai), Tõnis Kuurme (šalmėjai, išilginės fleitos, rauschpfeiff), Tõnis Kaumann (baritonas, perkusija), Riho Ridbeck (bosas, perkusija), Anto Õnnis (tenoras, perkusija) ir Ivo Sillamaa (klavesinas).

„Hortus Musicus“ šiemet mini kūrybinės veiklos 40-metį. Fenomenalus dėl savo ilgametės istorijos ir meninių pasiekimų, ansamblis koncerte sieks perteikti ne tiek autentišką muzikos skambesį, kiek atskleisti mūsuose dar negirdėtų kūrinių muzikines idėjas. Jų autorių pavardės daugeliui nežinomos, nes jie gyveno labai seniai, XIII–XVII amžiuje. Tai Anthony Holborne, Thomas Morley, Francecso Landini, Walther von der Vogelweide, Neidhart von Reuenthal, Ludwig Senfl, Thomas Morley, Pierre Attaignant, Claude Le Jeune, Claudio Monteverdi, Adriano Banchieri, Diego Ortiz, Hernardo Franco ir Juan García de Zéspedes. Senųjų anglų, vokiečių, prancūzų, italų ir ispanų kūrėjų muzika vėl atgims įtaigioje estų ansamblio interpretacijoje.

Vienas iš esminių bruožų, apibūdinančių ilgametę šio kolektyvo veiklą, yra jo kūrybiškumas. Pavadinimas „senosios muzikos ansamblis“ nusako tik muzikinę medžiagą. Pati kūryba gimsta kiekvienoje repeticijoje ir koncerte, „sena“ tampa „sava“ ir „nauja“. Natūralu, jog nuo pat pradžios ansamblis aktyviai domėjosi ne tik ankstyvojo renesanso ir baroko muzika, bet ir užmezgė glaudžius ryšius su Estijos bei Rusijos kompozitoriais, kurių kūryba ir veikla sovietmečiu oponavo visuotinėms normoms. Vienas iš tokių autorių buvo Arvo Piärtas. Jo originaliu tintinnabuli stiliumi parašyti opusai „Hortus Musicus“ koncertuose skamba daugiau nei trejetą dešimtmečių.

Charizmatiškasis ansamblio įkūrėjas ir nenuilstantis lyderis A. Mustonenas, sudarinėdamas „Hortus Musicus“ programas, dažnai peržengia akademinės muzikos ribas. Jis nuolat eksperimentuoja, ieško patrauklių temų ir formų, sėkmingai praturtindamas kolektyvo pasirodymus alternatyviosios, džiazo, roko, liaudies muzikos elementais. Tikra kūryba neturi ribų.

Ansamblio koncertai buvo šiltai sutikti daugelyje Europos šalių, Amerikoje, Japonijoje ir Izraelyje. Jo parengtos programos užfiksuotos net 30 įrašų leidinių.

„Hortus Musicus“ kūrybinę veiklą visada lydi harmonijos, grožio, meilės troškimas ir tikslas, kad skambėtų pati įvairiausia muzika. Todėl jo programos natūraliai peržengia amžių sandūras ir valstybių sienas. Seniausiais laikais ir skirtingose geografinėse platumose užgimusi muzika jaudina ir šiandienos visuomenę. Ji liudija amžinas tiesas ir teigia dvasinės kūrybos triumfą. Jos klausydami atrandame daug gražių dalykų, kurie mus sieja ir įkvepia.
Maloniai kviečiame į koncertą „Ecco la primavera. Pavasario aidai“!


KKS informacija

« atgal

FOTOGALERIJA   ARCHYVAS  
© 2010 Visos teisės saugomos
Svetainių kūrimas ADME