Naujienos

Gera muzika bet kokiu oru įkvepia ir sušildo!

Pirmadienis 09 spalio 2017 13:12


Vėl už lango – lietuviškas ruduo, ir vėl jums siūlome patikimą receptą, kaip įveikti darganą. Nesvarbu, kad lyja lietus – Klaipėdos koncertų salėje visada jauku ir šilta! Muzikos garsai čia nuneš jus į nuostabaus grožio pasaulį, leisiantį pakilti į fantazijų erdves ir atitrūkti nuo kasdienybės. Mėgaukitės virtuoziškų atlikėjų pasirodymais ir genialių autorių kūriniais. Priimkite tobulą garsų harmoniją į savo širdis ir jos pradės dainuoti. Gera muzika bet kokiu oru įkvepia ir sušildo!

 

Koncertas visai šeimai
Spalio 13 d., penktadienis, 12.00 ir 18.30 val.

„Žaismingos muzikos garsų orkestras XXII“

Miuziklas, kurio dainas mintinai moka visi šio žanro gerbėjai. Kūrinys, jau beveik 60 metų neprarandantis savo populiarumo. Tai tikrais įvykiais paremta istorija, jaudinanti  skirtingų kartų žmones visame pasaulyje. Tai – „Muzikos garsai“, visiems puikiai žinomas ir visų mėgstamas miuziklas, kurio pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu komerciškai sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje.
Jis ir įkvėpė  KKS edukacinio projekto visai šeimai „Žaismingos muzikos garsų orkestras XXII“ tęsinį. Smagią muzikinę-teatrinę improvizaciją minėtomiuziklo temomis scenoje kurs profesionalūs jaunosios kartos aktoriai Evelina Lozdovskaja, Gytis Šimelionis, būsimoji aktorė Livija Krivickaitė ir dainuojantys vaikai iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos bei lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“. Jiems akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras.
Kartais užmirštame būti geri, ypač tiems, kurie yra šalia. Pamirštame, kad reikia šypsotis vieni kitiems, branginti vienas kitą ir dažniau būti visiems kartu. O muzika gali dar labiau mus suartinti. Klausykimės muzikos, dainuokime, suaugusieji, kartu su vaikais ir šypsokimės!

 

Spalio 18 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė
„Jaunatviški ir artistiški II“

Smuikininkės Dalios Dėdinskaitės irviolončelininko Glebo Pyšniako suburtas jaunimo ansamblis „Artistico“ susikūrė 2015 metais ir netrukus surengė itin sėkmingų pasirodymų seriją Lietuvos regionuose ir pagrindinėse salėse, tarp jų ir KKS. Klausytojai ir muzikos kritikai buvo sužavėti jaunais virtuozais, jų profesionalumu ir muzikalumu.
„Patys buvome ne mokytojai, o kolegos. Grojome kartu ir visi kartu stengėmės dėl bendro rezultato – paruošti labai sudėtingą programą per  tokį trumpą laiką  bei patraukliai ją pateikti klausytojams“, – sako meno vadovai. Jų nuomone, „visi „Artistico“ atlikėjai yra labai ryškūs ir charizmatiški, o susibūrę į vieną ansamblį maloniai nustebina kiekvieną muzikos aistruolį“.
Ansamblio „Artistico“ antroji programa apims platų klasikinės muzikos spektrą: nuo sustyguotų baroko polifonijos pynių iki Lotynų Amerikos šokių muzikos aistros verpetų.

Spalio 20 d., penktadienis, 18.30 val. I a. fojė
„Magiškų duetų vėrinys“

Baroko muzikos atlikimo meno atgimimas visoje Europoje byloja apie nepaprastai turtingą šio nevienalyčio laikotarpio muzikos emocinę ekspresiją, įkvepiančią tiek atlikėjus, tiek klausytojus. Vokalinėje muzikoje ji išreikšta per glaudžią žodžio ir muzikos sintezę, suteikiančią išskirtinę progą nuovokiam atlikėjui tapti gyvu, išraiškingu ir įtaigiu kūrėju interpretatoriumi, kalbančiu tiesiai klausytojui į širdį. Muzikuojant duetu ši misija tampa ypač įtaigi ir paveiki.
Vokalinis duetas „Cantus Coronatus“ – tai dviejų ypatingą dėmesį baroko epochos muzikos repertuarui skiriančių Lietuvos atlikėjų Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) naujas kūrybinis impulsas. Programoje „Magiška duetų vėrinys“ dainininkės sujungia retai Lietuvoje skambančius C. Monteverdi, A.Vivaldi, H. Purcell‘o, G. F. Händelio, J. S. Bacho duetus ir arijas iš oratorijų, operų bei kantatų, praskaidrindamos ją ir klasicizmo genijų J. Haydno bei W. A. Mozarto kūriniais.

 

Spalio 25 d., trečiadienis, 18.30 val.
„Metų laikai“

Kodėl vieni muzikiniai kūriniai tampa hitais, o kiti – ne? Ar yra universalus kodas, kurį tam tikri kūrėjai geba atspėti ir tokiu būdu rasti duris į daugumos ausis ir širdis? Ar klasikinė muzika gali būti populiari?
Vienas labiausiai publikos atpažįstamų kūrinių – Antonio Vivaldi „Metų laikai“,  ko gero, galėtų būti vadinamas klasikinės muzikos hitu. Jis papuoš šią Klaipėdos kamerinio orkestro ir smuiko virtuozų Valerijaus Sokolovo ir Nikitos Boriso-Glebskio programą, kuri skambės ir „Intermezzo” festivalyje Vilniuje.
Valerijus Sokolovas nuolat koncertuoja su žymiais pasaulio orkestrais, tarp jų – Tokijo, Ciuricho, Seulo, Klivlando, Maskvos simfoniniai, Nacionalinis Prancūzijos ir kiti orkestrai. Jo pasirodymų laukia prestižiniai festivaliai bei svarbiausios užsienio scenos: Musikverein Vienoje, Lincoln Center – Niujorke, Prinzregenten – Miunchene, Marijos teatras Sankt Peterburge, Wigmore Hall Londone. V. Sokolovas yra kamerinio orkestro ”Kiev Soloists” įkūrėjas ir meno vadovas.
Nikita Boriso-Glebskis, savo virtuoziškumu sužavėjęs užsienio klausytojus ir kritikus, išsiskiria garso spalvų gausa, nepaprastu jautrumu ir muzikalumu. Jo talentas pripažintas svarbiausiuose pasaulio smuikininkų konkursuose – J. Sibelijaus, F. Kreislerio, P. Čaikovskio, Karalienės Elžbietos bei Monte Carlo Violin Masters konkurse, vykstančiame kas ketverius metus ir išrenkančiame vienintelį laimėtoją.

 

Spalio 27 d., penktadienis,  18.30 val.
„Haruspicija“

Haruspicija mitologijoje – tai senovės antikos būrimo iš gamtos reiškinių ar aukojamų gyvūnų apeiga. Tokių apeigų metu žmogus siekė geriau pažinti pasaulį, susitapatinti su juo.
Meninis projektas „Haruspicija“ – tai šešios muzikinės skirtingų muzikos žanrų (klasikos, avangardinio roko bei džiazo) improvizacijos šešiems įspūdingiems dailininko Artūro Šlipavičiaus-Šlipo tapybos paveikslams.
Dailininkas ir muzikantas Artūras Šlipavičius-Šlipas, avangardinio roko muzikos grupės „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“ įkūrėjas, yra pelnęs įvairių tarptautinių apdovanojimų už savo tapybą. Jis kuria įvairius menų jungties projektus drauge su saksofonininku Vytautu Labučiu – viena įsimintiniausių Lietuvos džiazo padangės žvaigždžių, visada atvirų pačioms įvairiausioms sceninėms raiškoms. Kartu su jais scenoje muzikuoja fagoto meistras, puikus kamerinės muzikos atlikėjas Andrius Puplauskis, drąsiai su įvairiausiais stiliais ir žanrais eksperimentuojantis Darius Bažanovas (tūba), įvairių grupių bei muzikinių projektų perkusininkas Laimonas Staniulionis ir klasikinės muzikos mėgėjams puikiai pažįstamas pianistas Rokas Zubovas, kuris nevengia savo kūrybinio kelio paįvairinti pačiais netikėčiausiais eksperimentais.

 

Lapkričio 3 d.,  penktadienis,  18.30 val.
„Impresijos“

Lietuvių muzikos šedevrai bei naujo kūrinio premjera skambės Lietuvos kamerinio orkestro programoje „Impresijos“. Smuiko virtuozoSergejaus Krylovo vadovaujamam ir didelį pripažinimą pelniusiam orkestrui šįkart diriguos Adrija Čepaitė. „Dirigentas tėra kuriamo grožio tarpininkas. Siekiu atlikėją ir klausytoją pakviesti į vidinį dialogą su sieloje skambančia muzika“, – viename interviu teigė dirigentė.
Koncerte bus atliktas šiemet 80-mečio jubiliejų mininčio kompozitoriaus Osvaldo Balakausko Koncertas obojui, klavesinui ir styginiams, kerintis savo sąskambių darna, bei premjerinis Zitos Bružaitės opusas Adagio obojui ir kameriniam orkestrui. Solo partijas minėtuose kūriniuose gros obojininkas Robertas Beinaris, savo karjeroje sėkmingai derinantis intensyviai koncertuojančio atlikėjo, talentingo pedagogo ir projektų iniciatoriaus veiklas, bei klavesinininkė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė. Koncerte taip pat nuskambės Broniaus Kutavičiaus „Dzūkiškos variacijos“ – tobulas modernaus lietuviškumo muzikoje ženklas – bei Algirdo Martinaičio „Muzikinė auka“, klausytojams neabejotinai paliksiantys didelį įspūdį.
Koncerte taip pat bus pristatyta LKO atliekamos lietuvių kompozitorių muzikos plokštelė „Muzika kameriniam orkestrui“.

Koncertas visai šeimai
Lapkričio 8 d.,  trečiadienis,  12 ir 18.30 val. I a. fojė
„Pepė keliauja į koncertą

Šiame linksmame renginyje visai šeimai muzikos klausysimės kartu su Pepe. Turbūt puikiai pažįstate mergaitę, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytojaAstrida Lindgren. Turbūt dauguma vaikystėje esame skaitę jos knygų, o gal net apsilankę muziejuje Stokholme.
Apie ką bus šis koncertas? Apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti...
Teatralizuoto koncerto scenarijų ir režisūrą sukūrė Nerijus Gedminas, oPepės vaidmenį parengė aktorė Rugilė Latvėnaitė.

Lapkričio 9 d.,  ketvirtadienis, 18.30 val. I a. fojė
„Romantiškas smuikas ir džiazas“

Programoje „Romantiškas smuikas ir džiazas“ skambės žymaus prancūzų pianisto ir kompozitoriaus Claude’o Bollingo Siuita smuikui ir džiazo trio. Tai itin subtiliai ir gurmaniškai perteikta klasikinės, barokinės bei džiazo muzikos sintezė, kurią atliks interesų platumu ir veiklos įvairiapusiškumu stebinantis smuikininkas Džeraldas Bidva ir džiazo trio: Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji).
Šio projekto iniciatorius Dž. Bidva jau 20 metų muzikuoja kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, kuriame 10 metų eina koncertmeisterio pareigas. Į Lietuvos kamerinį orkestrą Dž. Bidva buvo pakviestas prieš 7 metus ir iškart tapo kolektyvo pirmuoju smuiku. Jis daug koncertuoja kaip solistas, groja su kameriniais ansambliais.
Pasak smuikininko, „C. Bollingo muzika žavi jausmingumu, elegancija. Joje gausu ir veržlių epizodų, kur džiaugsmingą nuotaiką ir vėl keičia nostalgiški, melancholiški romantiško smuiko garsai. Džiazo elementais pagardinta siuita pradžiugins bei pamalonins visus muzikos gurmanus“.

Lapkričio 14 d.,  antradienis, 18.30 val. I a. fojė
,,Fantazijos, ir kur jas rasti"

Arfos garsų poveikis žmogaus protui ir kūnui buvo žinomas jau senovės Egipte. Tačiau kaip šis ritualinis instrumentas suskamba moderniaisiais laikais? Kaip jis veikia mūsų vaizduotę?
Į arfos fantazijų pasaulį klausytojus nukels Karališkojoje Hagos konservatorijoje besimokanti arfininkė, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė  Liucilė U. Vilimaitė. Ji parengė netradicinę programą, aprėpiančią plačią muzikinę paletę nuo svajingų XIX pabaigos tonacijų iki maištingų šiuolaikinės muzikos akordų. Koncerte išgirsite įžymių arfos muzikos kūrėjų sukurtus šedevrus bei pačios atlikėjos kūrinį šiam nuostabiam instrumentui. Arfos fantazijų pasaulį melodingomis obojaus garsų linijomis paįvairins dar viena talentinga jaunoji atlikėja Monika Boreikaitė.

Lapkričio 15 d.,  trečiadienis, 18.30 val.
„Fortepijoninių duetų fiesta“

Koncerte galėsime paklausyti  kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodysiančių trijų skirtingų fortepijoninių duetų muzikavimo. Juose grojančius lietuvių atlikėjus vienija meilė ir atsidavimas šiam žanrui bei tai, kad visi jie yra baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.
Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas, palyginti su kolegomis, turi solidžiausią – 28 metų duetinio muzikavimo patirtį, kurią perduoda dėstydami LMTA.  Z. Ibelhauptas yra ir šios įstaigos rektorius. Dueto koncertų geografija bei repertuaras patraukia dėmesį savo įvairiapusiškumu.
Šveicarijoje gyvenantys Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas kartu groja jau septyniolika metų. Pianistų pora daug koncertuoja užsienyje, įrašinėja kompaktines plokšteles. Beje, T. Daukantas yra kilęs iš Klaipėdos, kur mokėsi E. Balsio menų gimnazijoje.
Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas pradėjo groti drauge beveik prieš dvidešimt metų, dar gyvendami JAV. Sugrįžęs į tėvynę duetas aktyviai įsiliejo į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir paįvairino jį savitomis idėjomis bei menine raiška.
„Fortepijoninių duetų fiestoje“ išgirsime ir antrąjį Steinway&Sons fortepijoną, kurį šiemet įsigijo KKS.

Koncertas visai šeimai
Lapkričio 21 d.,  antradienis,  12 ir 18.30 val.
„Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“

Visi puikiai žinome lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Jos istorija moko nebūti patikliems, nepasiduoti įkalbinėjimams, vertina draugystę ir skatina išradingumą. Kaip katinėliui pavyksta iš lapės namų išvaduoti gaidelį? Jis groja smuiku ir taip išvilioja lapę! Muzika padeda išgelbėti gaidelį!
Smagų muzikinio šešėlių teatro spektalį seka Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai, ne tik grieždami savo instrumentais, bet ir persikūnydami į vaidmenis ar valdydami lėles. Jas sukūrė spektaklio režisierė ir dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, o muziką parašė kompozitorius Teisutis Makačinas.
Spektaklio premjera įvyko šių metų gegužės mėnesį ir sulaukė labai gerų atsiliepimų. Lapkritį jis yra rodomas ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje, Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje.
„Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“ – gražus ir prasmingas renginys visai šeimai. Kviečiame!

 

Lapkričio 23 d.,  ketvirtadienis,  18.30 val. I a. fojė
„Obojų kvintetas LT“

Lietuvos obojų kvintetas susikūrė 2007 metais Roberto Beinario inciatyva. Ansamblio sudėtis – du obojai, meilės obojus, anglų ragas ir fagotas. Tokio kolektyvo analogą sunku rasti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kvintetas atlieka įvairių epochų muziką – nuo baroko iki šiuolaikinės. Didelę repertuaro dalį sudaro įvairių kūrinių aranžuotės, jas kuria kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė ir ansamblio siela R. Beinaris.
Ansamblis rengia įvairias programas Lietuvos miestuose ir užsienyje, bendradarbiauja su žymiais šalies solistais. 2008 m. kvintetas laimėjo I vietą VIII tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“.
Kvinteto kūrybinės veiklos 10-mečiui skirtoje programoje bus atliekami specialiai šiam ansambliui sukurti nauji lietuvių kompozitorių kūriniai ir pristatoma kompaktinė plokštelė, kurioje taip pat skamba mūsų autorių muzika.  Kartu mes kuriame istoriją ir taip garsiname mylimą kraštą Lietuvą!