Naujienos

Jūsų dėmesiui – vėlyvo pavasario ambicingos koncertinės programos

Trečiadienis 04 balandžio 2018 15:04

Mūsų dabarties pasaulis susideda iš harmonijos ir chaoso. Kiekvienas žmogus laisvas pasirinkti, kas jam artimiau. Tačiau tam, kad apsaugotume save ir pasaulį nuo sugriovimo, turime jį pripildyti to, kas nuostabu!
Harmoninga muzika žmogų daro tobulesnį, o pasaulį – nuostabesnį! Kviečiame apsilankyti Klaipėdos koncertų salės sezono pabaigos koncertuose ir pasimėgauti tobula garsų harmonija!
 
 
Gegužės 3 d., ketvirtadienis, 12 val. ir 18.30 val. I a. fojė
Koncertas visai šeimai
 
Šiame linksmame renginyje visai šeimai muzikos klausysimės kartu su Pepe. Turbūt puikiai pažįstate mergaitę, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytojaAstrida Lindgren. Turbūt dauguma vaikystėje esame skaitę jos knygų, o gal net apsilankę muziejuje Stokholme.
Apie ką bus šis koncertas? Apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti...
Teatralizuoto koncerto „Pepė keliauja į koncertą“ scenarijų ir režisūrą sukūrė Nerijus Gedminas, oPepės vaidmenį parengė aktorė Rugilė Latvėnaitė.
 
 
Gegužės 4 d., penktadienis, 18.30 val.
 
Senosios muzikos entuziastės „Duo Barocco“ narės Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė, pritariant instrumentiniam ansambliui, atliks programą  „Ugningoji čakona“. Joje galėsime ne tik pasigėrėti aksominiais solisčių balsais, naujojo KKS klavesino, arfos, išilginės fleitos ir kitų instrumentų skambesiu, bet ir pasigrožėti grakščiais istorinių šokių trupės „Festa Cortese“ šokėjų judesiais.
Čakona – tai greitas, aktyvių perkusijos garsų lydimas ispanų šokis, kilęs iš Lotynų Amerikos, kuriam būdinga ritminga, pasikartojanti boso linija ir varijuojanti melodija. Čakona tapo ypač populiariu Europos muzikos žanru baroko epochoje. Solistai čia galėjo atskleisti savo talentą improvizuoti, panašiai kaip šiuolaikinėse džiazo kompozicijose, pademonstruoti atlikimo virtuoziškumą.
Koncerte „Ugningoji čakona“ skambės XVII ir XVIII a. ispanų ir italų kompozitorių šokiai bei dainos. Skirtingų instrumentų tembrais, perkusijos ritmais ir improvizacijomis išpuošti baroko epochos kūriniai kvies šokti ir linksmintis, o paprastos, dainingos melodijos primins apie profesionaliosios muzikos sąsajas su liaudies kūryba.
 

Gegužės 10 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Lietuvos valstybės 100-mečiui
 
Šiais jubiliejiniais metais choras „Vilnius“ išreiškia gilius jausmus savo tėvynei prasminga ir vienijančia programa „Kūrėjo žvilgsniai į Lietuvą“. Ji ypatinga tuo, kad susideda iš ryškiausių įvairioms religijoms atstovaujančių sakralinės muzikos opusų bei specialiai sukurtų lietuvių kompozitorių Zitos Bružaitės, Algirdo Martinaičio, Mykolo Natalevičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Mindaugo Urbaičio ir Donato Zakaro kūrinių. Kiekvienos konfesijos muzikinį koloritą atliepiantys kūriniai sujungs skirtingas labiausiai Lietuvoje paplitusias religijas, skleisdami pagrindinę idėją – muzika gali suvienyti skirtingų tautų ir tikėjimų žmones.
Chorinės muzikos programą įkvepiančiomis improvizacijomis paįvairins lietuvių ir pasaulio tautų muzikos atlikėjas Saulius Petreikis. Solo partiją atliks tenoras Rafailas Karpis, diriguos maestro Artūras Dambrauskas, sugebantis savo aktyvia ir plačia veikla aprėpti net tris Lietuvos miestus.
 
 
Gegužės 15 d., antradienis, 18.30 val.
 
„Prancūzišką aromatą“ skleis prancūzų autoriųGeorges Bizet, Maurice‘o Ravelio, Franciso Poulenco ir Reynaldo Hahno kūriniai, kuriuos interpretuos klaipėdiečiams puikiai pažįstamas pianistas, prestižinių F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautinių konkursų laureatas Lukas Geniušas. Šie laimėjimai jam nutiesė kelius į visus metus vykstančias koncertines keliones, kas kelias dienas rengiamus pasirodymus vis kitoje pasaulio vietoje.
Šįkart Klaipėdoje L. Geniušas koncertuos ne tik kaip solistas, bet ir akompanuos dainininkei Marijai Geniušaitei. Pusbrolio ir pusseserės duetas jau yra kartu koncertavęs Maskvoje, o šioje programoje jis klausytojus pamalonins prancūzų kompozitorių dainų rinkiniu. „Tik pradėję repetuoti su Marija iš karto pajutom, kad yra muzikinė trauka ir tarpusavio supratimas, daugelio dalykų tiesiog nereikėjo aiškintis. Tai ypač  svarbu atliekant tokius subtilius kūrinius kaip Debussy, Hahno, Poulenco dainos. Labai tikiuosi, kad mūsų koncertas Klaipėdoje tik patvirtins įspūdžius, susidariusius po pirmosios mūsų muzikinės pažinties! Keista, kad, būdami pažįstami visą gyvenimą, niekada iki tol nebuvome scenos partneriai.“
Luką išgirsime ir kaip fortepijoninio trio narį, kur jo kolegos bus dideli kamerinės muzikos entuziastai Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Glebas Pyšniakas (violončelė). Meistriškai nuskambės M. Ravelio Fortepijoninis trio – įspūdingo grožio ir itin sudėtingas kūrinys, darni impresionistinio tapybiškumo ir klasikinės formos sintezė.
 
 
Gegužės 17 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
Miuziklas, kurio dainas mintinai moka visi šio žanro gerbėjai.
Kūrinys, jau beveik 60 metų neprarandantis savo populiarumo.
Tai tikrais įvykiais paremta istorija, jaudinanti  skirtingų kartų žmones visame pasaulyje.
Tai – „Muzikos garsai“, visiems puikiai žinomas ir visų mėgstamas miuziklas, kurio pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu komerciškai sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje.
Jis ir įkvėpė  KKS edukacinio projekto visai šeimai „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ tęsinį. Smagią muzikinę-teatrinę improvizaciją minėtomiuziklo temomis scenoje kurs profesionalūs jaunosios kartos aktoriai Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis, būsimoji aktorė Livija Krivickaitė ir dainuojantys vaikai iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos bei lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“. Jiems akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras.
Kartais užmirštame būti geri, ypač tiems, kurie yra šalia. Pamirštame, kad reikia šypsotis vieni kitiems, branginti vienas kitą ir dažniau būti kartu. O muzika gali dar labiau mus suartinti. Klausykimės muzikos, dainuokime, suaugusieji, kartu su vaikais ir šypsokimės!
 
 
Gegužės 22 d., antradienis, 18.30 val.
Lietuvos valstybės 100-mečiui
 
 „Skambanti Lietuva“ – tai muzikinis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metraštis. Programoje skambės Lietuvos muzikos šedevrai – laikmečių ženklais tapusios dainos, operų, miuziklų arijos. Klausytojai išgirs lietuvių klasikų ir dabarties autorių kūrinius, įdomių istorijų iš kompozitorių gyvenimo, bus rodomos vaizdo projekcijos.
Programą atliks operos solistas Liudas Mikalauskas, savo pasirodymuose ypatingą dėmesį skiriantis lietuviškai muzikai. Vienas geriausių jaunosios kartos bosų savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu pelnė publikos simpatijas. Jis kuria vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, visuose šalies muzikiniuose teatruose, pasirodo su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, atlikdamas stambios formos opusus. Liudas ypač daug koncertuoja Lietuvoje, organizuoja Tauragės, Paberžės, Skarulių muzikos festivalius. Jo populiarumui didelę įtaką turėjo dalyvavimas LRT muzikiniame projekte „Triumfo arka“ ir laimėtas „Auksinio balso“ titulas.
Koncerte dainuosianti Julija Karaliūnaitėtaip pat dalyvauja LNOBT pastatymuose bei šiuolaikinės muzikos projektuose. Solistams akompanuosianti pianistė Birutė Asevičiūtė irgi yra didelė operos meno bei šiuolaikinės muzikos entuziastė.
 
 
Gegužės 25 d., penktadienis, 18.30 val.
 
Nors Klaipėdos kamerinis orkestras savo pasirodymą pradės Johanno Sebastiano Bacho Brandenburgiškuoju koncertu Nr. 3, visgi ši jo programa išsiskiria ryškia romantinės muzikos persvara. Kitas išskirtinumo aspektas, dėl kurio būtinai reikėtų apsilankyti šiame renginyje, – tai  pripažinto prancūzų pianisto Jeano Marco Luisada‘os dalyvavimas. Pirmąkart KKS koncertuosiantis  solistas daugiau nei prieš 3 dešimtmečius laimėjo F. Chopino pianistų konkursą Varšuvoje,  atvėrusį  jam kelią į tarptautinį pripažinimą. Kvietimai pasirodyti garsiausiose pasaulio koncertų salėse su žymiausiais orkestrais tebeplaukia iki šiol.
Nenuostabu, kad F. Chopino konkurso laureatas savo repertuare turi daug šio garsaus lenkų romantiko muzikos. Jai bus skirta visa koncerto „Romantizmo atspindžiai“ dalis, kurioje skambės solinės mazurkos,  noktiurnai bei Koncertas fortepijonui ir orkestrui e-moll.
Dar suskambės Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamas lietuvių romantiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Styginių kvartetas. Jo II dalyje girdėsime kiek idilišką ar idealizuotą tėvynės prisiminimų paveikslą ir prasiveržiantį skausmingą ilgesį. Tokių jausmų kompozitorius patirdavo Leipcige, svetimame krašte, kur net paukščiai apkarpytuose parkuose nesuprantamai „vokiškai“ čireno.
 
 
Gegužės 30 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė
 
KKS scenoje debiutuos latvių saksofonų kvartetas „Atomos“–kokybiškos kamerinės muzikos ansamblis, įkurtas vienoprofesionaliausių ir kūrybos prasme  smalsiausių saksofonininkų, Rygoje reziduojančio lietuvaičio Arvydo Kazlausko. Ansamblio repertuarą sudaro labai įvairi muzika – šalia veržlių, ritmiškų šiuolaikinių opusų rasime ir kompozicijas, kurių pagrindas yra meistriškai sukomponuotos melodijos. O kurgi galime rasti jų daugiausiai, jei ne operose ir miuzikluose! 
Programa „Metropolitenas ir Brodvėjus“ kviečia klausytojus mėgautis ryškiausiais šių dviejų žanrų muzikiniais perlais. Joje skambės ištraukos iš populiarios Georges Bizet operos „Karmen“, kurios svaiginančia sėkme autorius nebespėjo pasidžiaugti. Taip pat girdėsime žaismingas melodijas iš Gioachino Rossini operų. Koncerte bus atliekama ir amerikiečių kompozitorių muzika – George‘o Gershwino operos „Porgis ir Besė“ bei Leonardo Bernsteino miuziklo „Vestsaido istorija“fragmentai. Ypatingas akcentas programoje bus kvarteto nario E. Lacio aranžuotos melodijos iš klausytojų pamėgto Brodvėjaus hito – Claude‘o-Michelio Schönbergo miuziklo „Vargdieniai“, sukurto Viktoro Hugo romano motyvais.
 
 
Birželio 1 d., penktadienis
 
Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Dėlionė orkestrui V“ plėtoja naujai užgimusią tradiciją. Visą dieną skirtingu laiku įvairiose miesto erdvėse bus surengti trumpi KKO kamerinių ansamblių koncertai. Koncertas vyks Tarptautinę vaikų gynimo dieną, todėl keli pasirodymai bus skirti visai šeimai ir skambės vietose, kur dažnai lankosi suaugusieji su vaikais.  Lankytojus, atėjusius pasportuoti ir pasisemti sveikatos į klubą „Impuls“, pasitiks žvalumo ir energijos suteikiantys kūriniai. O vakare Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje susirinks ir koncertuos visas orkestras. Šis koncertas bus socialinė akcija, nes jo klausysis ir vaikai, turintys negalią. Meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva orkestro dėlionė vėl skambės nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro ten, kur nesitikėtum ją išgirsti. Taip tikimasi telkti bendruomenę, muzikos gerbėjus ir surinkti orkestro dėlionę kartu su klausytojais.
 
 
Birželio 6 d., trečiadienis, 12.00 ir 18.30 val.
Koncertas visai šeimai
 
Po ilgokos pertraukos Klaipėdos choras „Aukuras“ tęsia koncertų visai šeimai ciklą „Choras – smagiai ir spalvingai II“. Jame vėl susitiksime su Evelina Šimelione, kuri šiame projekte atskleis savo įviariapusius gebėjimus kaip režisierė, aktorė, choro dirigentė ir dainininkė. Kartu su kolegomis Gyčiu Šimelioniu ir Donatu Želviu bei choristais ji turės spręsti sudėtingą situaciją, nes... dingo choro dirigentas Alfonsas Vildžiūnas! „Dirigentas yra pats svarbiausias žmogus, ir tik jis vienas mus moka sustyguoti taip, kadbūtume tikras choras. Nėra taip paprasta atsistoti, atsukti nugarą žiūrovams ir su batuta rankoje vadovauti visam būriui žmonių. Turi atsirasti ryšys tarp rankos mostų ir dainuojamų frazių, visi balsai susilieti į bendrą darnų skambesį, vyrauti gera atmosfera... Ir dar visa tai, ko nemato publika: repeticijos, kelionės, koncertai, ruošiamos programos. Tai irgi labai svarbu, nes visi mes klausydavome dirigento. O kaip bus be jo?..“
Smagus ir spalvingas koncertas supažindins su choro darbo subtilybėmis ir suteiks daug linksmų akimirkų. Jame pabuvęs gal kas netgi panorės dainuoti chore? Juolab kad Lietuva garsėja kaip dainų kraštas, o vasarą vyks šimtmečio Dainų šventė!
 

Birželio 13 d., trečiadienis, 18.30 val. I a. fojė
 
Programa „Sidabro garsai“ klausytojus užburs sidabriniais skambesiais. Šiame Lietuvos fleitų kvarteto koncerte dalyvaus solistė Gunta Gelgotė, muzikuosianti ir duetu su fleitininku Giedriumi Gelgotu. Menininkų poros atliekami specialiai jiems sukurti kūriniai žavės nuostabiomis soprano koloratūromis ir dangiškais fleitos pasažais. Įdomu, kad ne tik šis latvės ir lietuvio duetas atstovaus artimiems kaimyninių šalių santykiams, bet ir minint valstybių jubiliejus bus atlikti abiejų šalių kompozitorių kūriniai. Greta klasikinės ir romantinės muzikos opusų skambės keletas premjerų. Naują kūrinį rašo latvių kompozitorių pora Gundega Šmite ir Dmitris Maronidis. Išgirsime jau 20 metų Lietuvoje gyvenančio latvio Mārtiņšo Viļumso  kompoziciją. Lietuviškai kūrybai atstovaus Jono Tamulionio kūrinys fleitų kvartetui. 
Intriguoja ir tai, kad pirmą kartą Lietuvoje nuskambės šveicarų kompozitoriaus Andreaso  Zurbriggeno opusas „Requiem for a Glacier“ / „Requiem ledynui“ fleitų kvartetui ir fonogramai. Jo sukūrimą inspiravo tirpstantis Alpių viršukalnių ledas, kurį autorius kasdien mato pro savo namų langus. Kūrinio pasaulinė premjera ir įvyko ledo urve tuose kalnuose. Beje, A. Zurbriggenas taip pat yra muzikologas bei žurnalistas, rašantis straipsnius apie lietuvišką muziką.
 

Birželio 15 d., penktadienis, 18.30 val.
Lietuvos valstybės 100-mečiui
 
Įpusėjus birželiui nuskambės koncertino sezono  baigiamasis akordas – Lietuvos kariuomenės orkestro programa „Šimtmečio poema“.Paklausyti šio koncerto būtina ne tik dėlšaunaus uniformuotų orkestrantų grojimo,bet ir dėlnetipiško ir retai pučiamųjų orkestrų pasirodymuose skambančio repertuaro.Pirmiausia – tai dviejų XX a. I pusės lietuvių autorių,kuriems likimas skyrė gyventi tik 36 metus, kūriniai:  Juozo Pakalnio „Romantiškoji uvertiūra“ ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio poema „Miške“. Abu jie sukurti simfoniniam okestrui, tad koncerte skambėsiančias versijas pučiamųjų orkestruipritaikė Kazys Daugėla ir Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas Egidijus Ališauskas.
Friedricho Gulda‘os Koncertas violončelei skirtas atlikti su pučiamųjų orkestru. Klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys buvo artimos jo autoriui, pripažintam austrų pianistui ir kompozitoriui. Kūrinio solo partiją grieš naujoms iniciatyvoms atviras violončelininkas Glebas Pyšniakas, šį pusmetį itin dažnai pasirodantis KKS scenoje kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis. Na, o Rolando Szentpali „Karmen fantazijoje“ išgirsime turbūt rečiausiai soluojantį instrumentą – tūbą, kuria gros Giedrius Steponaitis.
Ši įvairiapusė programa vainikuos koncertinį sezoną salėje. Tačiau nusiminti, kad liksite be renginių, neverta. Tad sekite reklamą ir netrukus išgirsite Kariliono festivalio varpus!