Airiškas vėrinys

Renginio pradžia: 18.30 val. 
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Solistai: Zoë Conway (smuikas, vokalas, Airija)
Mia Cooper (smuikas, Didžioji Britanija)
Seamus Flaherty (keltiška arfa, Airija)
Siobhan Manson (šokis,Airija)

Bilietai 14.00 – 18.00 €
Aprašymas
„Įvairialypės airių muzikinės kultūros atspindys“, – taip šią festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ programą pristato jos sumanytojas Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.  Kartu su pavasariu į Lietuvos uostamiestį atvyksta ypatingi muzikiniai svečiai: garsi airiško folkloro atstovė, smuikininkė ir kompozitorė Zoe Conway, Dubline įsikūrusio RTÉ Concert Orchestra koncertmeisterė Mia Cooper, fenomenalios airiškų šokių trupės Riverdance narė Siobhan Manson ir keltiška arfa grojantis Seamus Flaherty. Jų kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru rengiama programa „Airiškas vėrinys“ klausytojų laukia balandžio 10 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.
Zoe Conway – pasaulyje pripažinta airiškos ir klasikinės muzikos atlikėja. „Zoe turi unikalų sugebėjimą kaip chameleonas persijungti iš vieno stiliaus į kitą.“ – rašė Sunday Independent. Būdama aštuonerių ji smuiku mokėsi atlikti ne tik klasikinę, bet ir airių tradicinę muziką. Dėl to jau paauglystėje ji išsiskyrė tuo, kad skynė laurus tiek klasikinės, tiek tradicinės muzikos konkursuose. Tuo metu Z. Conway pajautė ir turinti dovaną kurti. Koncerte klausysimės keleto šios kompozitorės kūrinių.
RTÉ Concert Orchestra koncertmeisterė Mia Cooper – ryški smuiko virtuozė Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Prieš atsikraustydama į Dubliną ji buvo Londono Karališkojo filharmonijos orkestro koncertmeisterė, nuolat bendradarbiauja su įvairiais kamerinės muzikos kolektyvais. Smuikininkė turi nemažai draugų ir Lietuvos muzikų tarpe, nes ne kartą čia jau yra koncertavusi. Šįkart ji vėl muzikuos kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru.
Retai KKS scenoje sutinkama keltiška arfa – Airijoje itin paplitusiu styginiu muzikos instrumentu – gros Seamus Flaherty. Tai yra tradicinis airių ir škotų instrumentas. Žalvarinės arba geležinės jos stygos galimai buvo gaminamos ir iš aukso arba sidabro. Keltiška arfa – didelio meistriškumo reikalaujantis instrumentas, tad profesionaliai šia arfa muzikuojančių pasaulyje yra mažai.
Airiški šokiai – labai svarbi tautos kultūros dalis. Jų dabartinis pavidalas susiformavo dar XVIII–XIX amžiuje, kuomet šalies gyventojus šių šokių mokydavo keliaujančios šokėjų trupės. Airiškas šokis gali būti atliekamas tiek grupėmis, tiek ir solo.
Riverdance – visame pasaulyje garsi Airiškų šokių trupė, nuolat gastroliuojanti ir rengianti įspūdingus šou, kuriuos jau matė daugiau nei 25 milijonai žiūrovų. Įdomu, kad pirmasis jų viešas pasirodymas įvyko 1994-ųjų metų „Eurovizijoje“, kur jie pasirodė kaip renginio svečiai. Koncerte matysime šios trupės šokėją Siobhan Manson, kuri šokti pradėjo būdama keturių, o Riverdance jau šoka 15 metų.
„Airija iš visų Europos tautų išsiskiria savo originaliu muzikinės kultūros palikimu. Jų autentiška kūryba – unikali. Mes ieškosime airiško identiteto muzikoje, nes patys norime išgirsti tai, ko dar negirdėjome. Šioje programoje mes pasirinkome atlikti kūrinius, kurių anksčiau dar niekada neatlikome ir su jais supažindinti klaipėdiečius. Be to, ši programa apjungs kelis žanrus: bus galima susipažinti ne tik su airiškos klasikinės ir folkloro muzikos, bet ir su airiško šokio ypatumais.“ – sako M. Bačkus.
Kviečiame į spalvingos airiškos muzikos ir šokio vakarą!
Programa
Bill Whelan, Liam Bates, Zoe Conway, Seán Ó Riada,Mícheál Ó Súilleabháin ir kt.
Galerija
{Gallery dir="2019/Klaipedos-muzikos-pavasaris/Airiskas-verinys"}