„Dangiškasis gyvenimas“

Renginio pradžia: 18:30 val.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Kostas Smoriginas (bosas–baritonas)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Gustav Mahler

Bilietai 18 €, 24 €
Aprašymas

Kerintis „Dangiškojo gyvenimo“ garsų aromatas

 „Dangiškasis gyvenimas“ – tai išskirtinė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programa, skambėsianti Klaipėdos koncertų salėje balandžio 19 d., trečiadienį, 18.30 valandą. Prie dirigento putlo stovės šio kolektyvo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius. Maesto batutos mostus seks ne orkestras, bet ir solistai Lina Dambrauskaitė (sopranas) bei Kostas Smoriginas (bosas–baritonas).

Šis „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio koncertas bus ypatingas keliais aspektais. Pirmiausia tuo, kad pirmąkart mūsu mieste galėsime paklausyti operos solisto Kosto Smorigino dainavimo, Jis Lietuvoje turi labai retus, tačiau išskirtinius pasirodymus, tad džiugu, kad sutiko specialiai atvykti į  didingą klasikinės muzikos šventę Klaipėdoje. 

Tarptautinę karjerą sėkmingai darantis atlikėjas dainuoja Londono karališkajame operos teatre „Covent Garden“, kituose prestižiniuose Didžiosios Britanijos, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, JAV operos teatruose. Jis yra vienas iš trijų daugiausiai 2014 metais dainavusių bosų– baritonų pasaulyje, teigia klasikinės muzikos duomenų bazė „Bachtrack“. Solisto pasirodymų statistiką turbūt labiausiai gerina garsiausiose scenose jo dainuojamas Eskamiljas G. Bizet operoje „Karmen“.

K. Smoriginą galima laikyti tikru Wolfgango Amadeuso Mozarto operų ekspertu. Solisto sukurtų vaidmenų sąraše – net keli Mozarto operų personažai, kuriuos jis įkūnijo  Milano „La Scala“ teatre, Ekso Provanso festivalyje, Bordo operos teatre, Santjago miesto operoje, Tulūzos Kapitolijaus teatre. Vašingtono nacionalinėje operoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro bei „Vilnius City Opera“ scenose.

W. A. Mozarto operų „Don Žuanas“, „Figaro vedybos“, „Visos jos tokios“ arijas K. Smoriginas pasirinko būsimo pasirodymo Klaipėdoje programai. Solistui akompanuosiantis G. Rinkevičiaus vadovaujamas LVSO koncerte dar įgarsins Gustavo Mahlerio IV simfonijos partitūrą.

Dirigentas G. Rinkevičius už savo kūrybinę veiklą yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, tarp kurių – Lietuvos, Latvijos, Portugalijos, Rusijos ir Norvegijos karalystės ordinai, Lietuvos Nacionalinė premija, „Metų šviesuolio“ apdovanojimas, LR Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

„Aš visada siekiau populiarinti G. Mahlerį, o publika domėjosi jo muzikos ciklais“, – viename interviu yra sakęs G. Rinkevičius. Taip šio dirigento dėka Lietuvoje prasidėjo G. Mahlerio kūrybos recepcijos istorija.  LVSO tapo pirmuoju kolektyvu šalies istorijoje, nusprendusiu įrašyti ir išleisti visus G. Mahlerio simfoninius kūrinius.

Austrų kompozitorius ir dirigentas G. Mahleris yra vienas žymiausių vėlyvojo romantizmo kūrėjų. Deja, kaip ir daugeliui novatoriškų kompozitorių, jam sunkiai sekėsi pelnyti pripažinimą. G. Mahlerio kūryba daugumai amžininkų atrodė pernelyg šiuolaikiška, ją rimtai vertinti imta tik XX a. pabaigoje.

Prieš porą metų „Klaipėdos muzikos pavasarį“ vainikavo įstabus G. Mahlerio II-osios („Prisikėlimo“) simfonijos atlikimas, Dabar turėsime isskirtinę progą išgirsti šio autoriaus IV-ąją simfoniją G-dur, kuri dažnai vadinama labiausiai klasikine, lengviausiai suvokiama jo simfonija. Tai keturių dalių kūrinys, primenantis J. Haydno orkestrinės rašybos manierą. Jo finalinėje dalyje skamba nuostabus soprano solo  pagal dainos „Dangiškasis gyvenimas“ („Das himmlische Leben“) žodžius. „Tiesą sakant, norėjau sukurti tik simfoninę humoreską, o išėjo visa simfonija“, – rašė kompozitorius. Taip „Dangiškasis gyvenimas“ tapo visos simfonijos pagrindu ir finalu.

Solo partiją Mahlerio simfonijoje dainuos ir Mozarto operų arijose koloratūromis žavės solistė Lina Dambrauskaitė.  Ši, beje, Klaipėdoje gimusi jaunosios kartos dainininkė jau koncertavo su Lietuvos valstybiniu ir nacionaliniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, įvairiais Lietuvos chorais, gastroliavo Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Makedonijoje, Pietų Korėjoje.

2015 m. solistė debiutavo LNOBT pastatytoje W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, kartu su teatro trupe gastroliavo Izraelyje. Ji taip pat sukūrė vaidmenis G. F. Händelio oratorijoje „Aleksandro puota“, C. Debussy operoje „Pelėjas ir Melisanda“. J. Juzeliūno operoje „Žaidimas“, G. F. Händelio operoje „Semele“ ir kt.

Kviečiame įkvėpti kerinčio „Dangiškojo gyvenimo“ garsų aromato!

Detali programa

WOLFGANG AMADEUS MOZART – Uvertiūra iš op. „Figaro vedybos“
                                                               Cerlinos arija  „Vedrai, carino...“ iš op. „Don Žuanas“
                                                               Leporelo arija  „Madamina, il catalogo e questo...“ iš op. „Don Žuanas“
                                                               Despinos arija  „In uomini!in soldati!..“ iš op. „Visos jos tokios“
                                                               Figaro arija  „Non piu andrai...“ iš op. „Figaro vedybos“
                                                               Don Žuano arija  „Finch‘han dal vino...“ iš op. „Don Žuanas“
                                                               Suzanos arija  „Giunse alfin il momento...“ iš op. „Figaro vedybos“
                                                               Grafo Almavivos arija  „Hai gia vinta la causa...“ iš op. „Figaro vedybos“
                                                               Grafo Almavivos ir Suzanos duetas  „Crudel!perche finora......“ iš op. „Figaro vedybos“
                                                               Don Žuano ir Cerlinos duetas „La ci darem la mano...“ iš op. „Don Žuanas“
                                                               Figaro ir Susanos duetas iš op. „Figaro vedybos“

**
GUSTAV MAHLER – IV simfonija

Nuotraukų galerija
{Gallery dir="2017/KMP-2017/Dangiskasis-gyvenimas"}