Gitaros fiesta

Renginio pradžia: 18.30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai:
Baltijos gitarų kvartetas: Zigmas Čepulėnas, Sergejus Krinicinas, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens
Lute Duo (Lenkija): Anna Kowalska (istorinė gitara), Anton Birula (teorba)
Julius Kurauskas, Eugenijus Jonavičius, Tomas Varnagiris, Ieva Petrauskaitė (gitaros)

Programa: Luigi Boccherini, Antonio Vivaldi, Chris Ruebens, Eugenijus Jonavičius, Peter Nuttall / John Whitworth, Antoine Forqueray, Gaspar Sanz

Bilietai 10.00 - 14.00 €
Aprašymas

Intriguojanti ir jaudinanti „Gitaros fiesta“

„Šįkart mes „švęsime“ gitarą“, – teigia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus, prieš kelerius metus inicijavęs pirmąją programą, nuo kurios prasidėjo atskiriems instrumentams dedikuojamų fiestų ciklas. Dabar atėjo eilė gitarai, vienam seniausių muzikos instrumentų, kurio stygų skambesys jaudina milijonus širdžių visame pasaulyje.

„Gitaros fiesta“ vyks vasario 9 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Joje klausysimės su Klaipėdos kameriniu orkestru muzikujančių pripažintų šio instrumento meistrų ir kylančių jaunų atlikėjų. Skambės kūriniai įvairių tipų gitaroms – nuo akustinės iki elektrinės, taip pat išgirsime istorinės gitaros ir teorbos, kuri dar vadinama bosine liutnia, skambesį.

Baltijos gitarų kvartetas – jau 13 metų gyvuojantis kolektyvas, dažnai vadinamas lyderiaujančiu gitarų ansambliu Baltijos šalyse. Kvartete nuo pat susikūrimo pradžios groja Zigmas Čepulėnas, Sergejus Krinicinas ir Saulius S. Lipčius. Vėliau prisijungė iš Belgijos atvykęs gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas. Visi atlikėjai yra įvairių konkursų laureatai, daug koncertuojantys tiek solo, tiek ansamblyje.

Baltijos gitarų kvartetas pasirodė daugiau nei 20 pasaulio šalių, Lietuvos koncertų salėse ir festivaliuose. „Keturios gitaros – viena siela“, – taip taikliai ir pelnytai darnų kvarteto grojimą apibūdino vienas Vokietijos leidinys.

Koncerte Baltijos gitarų kvartetas ir Klaipėdos kamerinis orkestras kartu atliks Ch. Rubbenso kūrinį „Stories of a common man“.

Iš Lenkijos į Klaipėdą atvyks Annos Kowalskos ir Antono Birulos duetas Lute Duo. Abu atlikėjai yra puikūs tiek klasikinės, tiek istorinės gitaros bei liutnės specialistai, sukaupę platų renesanso ir baroko muzikos repertuarą. Koncerte A. Kowalska gros barokine gitara, o A. Birula – teorba (bosine liutnia).

Kaip solistas pasirodys puikus gitaristas bei pedagogas Julius Kurauskas. Jis yra aktyvus gitaros meno propaguotojas Lietuvoje, inicijavęs Vilniaus rotušės gitaros festivalį, sukūręs Vilniaus rotušės gitarų orkestrą. Jis ruošia koncertui jauniausią dalyvę – savo mokinę Ievą Petrauskaitę iš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos. Beje, mergaitės atliekamą kūrinį gitarai ir orkestrui aranžavo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos gitaros specialybės mokinys Nidas Danilevičius. Elektrinei gitarai atstovaus klaipėdiečiams gerai pažįstamas džiazo atlikėjas, kompozitorius ir pedagogas Eugenijus Jonavičius bei rokeris Tomas Varnagiris, žinomas grupės „Rojaus tūzai“ gitaristas. E. Jonavičius su orkestru atliks populiarųjį Chicko Corea‘os kūrinį „Ispanija“, kerintį žaižaruojančiais ritmais ir solisto improvizacijomis.

T. Varnagirio aranžuota siuita iš Antonio Vivaldi koncertų ciklo „Metų laikai“ apjungs rokerišką elektrinės gitaros ir styginių instrumentų skambesį. Senųjų meistrų kūrinius papildyti naujomis išraiškos priemonėmis, prisodrinti roko energija – ši T. Varnagirio idėja puikiai papildo įvairialypę „Gitaros fiestos“ programą.

Iš tiesų, gitara yra vienas populiariausių ir universaliausių instrumentų. Juo išmokti groti paprastas melodijas ar pritarti dainuojant gali beveik kiekvienas, taip atrasdamas save muzikoje. Profesionalių atlikėjų rankose gitara skamba kaip visavertis koncertinis instrumentas. Tai liudys koncertas „Gitaros fiesta“, į kurį visus maloniai kviečiame!

 

Nuotraukų galerija
{Gallery dir="2018/Sausi-vasaris/Gitaros-fiesta"}