Koncertas | RASTRELLI CELLO QUARTETT

Renginio pradžia: 19:00 val.
Organizatorius: VšĮ "Vilnita"
Bilietai 18.00 - 24.00 €
Aprašymas

Atlikėjai:

RASTRELLI CELLO QUARTETT (Vokietija)
KIRA KRAFTZOFF
MISHA DEGTJAREFF
KIRILL TIMOFEJEV
SERGIO DRABKIN

Po ilgo koncertų datų derinimo I Lietuvą pagaliau atvyksta pasaulinis violončelių kvartetų flagmanas "Rastrell Cello Quartet"

Ar įmanoma violončėlėmis groti klasiką, džiazą ir roką? Šią muzikams neįprastą tiesą sėkmingai įrodė kvartetas kurio šaknys Sankt Peterburge, o veikla susijusi su neišsenkančiu koncertų grafiku visame pasaulyje. "Rastrelli" - tai keturi violončelių virtuozai: Kirilas Kravcovas, Sergėjus Drabkinas, Michailas Degtiariovas ir Kirilas Timofejevas. Rastrelli - tai lyg visos jų kūrybos kamertonas. Būtent šis italų kilmės architektas išvystė lengvai atpažįstamą bei ištaigingą, o kartu ir didingą rusiško vėlyvojo baroko stilių.Tokia ir šio kvarteto atliekama muzika. Kaip sako patys atlikėjai, jie groja viską nuo baroko iki roko ir įterpia į koncerto "audinį" tiek džiazo, tiek ir klasikų "The Beatles" kompozicijas. O svarbiausia, kad šių kūrinių aranžuočių jiems niekas nekuria, todėl visa, ką išgirsta klausytojas, yra kvarteto kūrybos vaisius, bet jame ypač jaučiama vieno geriausio pasaulyje aranžuotes rašančio violončelių kvartetams korifėjaus Sergėjaus Drabkino ranka ir pasaulėžiūra.

Nuo 2002 metų, kuomet susikūrė šis kolektyvas, aplankytos 28 pasaulio šalys, sugrota virš 700 koncertų, tame tarpe virš 250 - JAV, dalyvauta daugybėje populiariausių muzikos festivalių bendrabiauta su tokiais aukščiausio lygio atlikėjais, kaip King's Singers, Giora Faidman (smuikas), Davidas Geringas, Žilis Apapas (smuikas), Kazalio kvartetas, Andrėjus Samsonovas, Sergėjus Šnurovas, Svetlana Surganova. Kvartetas išleido 7 albumus, kurių vienas ("Mažoji Leningrado simfonija") keturias savaites buvo "užkariavęs" I-Tunes rinką, kaip populiariausias albumas. Paskutinysis jų darbas "Cello Effect" taipogi buvo kuo palankiausiai įvertintas pagrindinio Vokietijos muzikinio žurnalo "Das Orchester" bei buvo pripažintas geriausiu mėnesio albumu.

Patys atlikėjai apie savo tikslą kalba labai lengvai ir paprastai.

"Pirmojoje repeticijoje (2002 metais) tapo aišku, jog apart to, prie ko dirba bet kuris profesionalų kolektyvas - nepriekaištingas intonavimas, garso ir štrichų švarumas, muzikinių frazuočių aiškumas ir pan., mes norime išspręsti žymiai svarbesnę ir įdomesnę užduotį: pamiršti, kad mes grojame violončelėmis. Mes norime tik persikūnyti, nes mūsų tikslas - pažadinti klausytojų vaiduotę taip, lyg mūsų koncertuose publika išgirstų keliais saksofonais išlietą "Stardust", kad jame skambėtų pjanolos bandoneonas, kad grotų regtaimais sudaužytas rojalis, įgarsinant juo nebylųjį kiną."