spa 10 2023

Spalį Klaipėdos koncertų salė (KKS) klausytojus kviečia į įkvepiančius muzikinius susitikimus su jau pamiltais lietuvių bei pirmą kartą į uostamiestį atvyksiančiais užsienio atlikėjais. Publikos pageidavimu į sceną sugrįš populiariausi edukaciniai projektai šeimai. O baroko ir šių dienų kompozitorių muzikos mylėtojai atras muzikinius lūkesčius atliepiančių programų.

Įtraukiančios muzikinės programos mažiesiems

Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Simonas Lunevičius sako, kad parengti vaidybinę-muzikinę programą visai šeimai jį įkvėpė režisieriaus Iljos Bereznicko animacinis filmas „Baubas“, sukurtas daugiau nei prieš 3 dešimtmečius. Iki šiol jis yra laikomas geriausiu lietuvišku animaciniu filmu, su kuriuo užaugo kelios žiūrovų kartos. Baubo personažą įkūnys pats S. Lunevičius, Mergaitės vaidmenį atliks aktorė Ieva Pakštytė. Kartu su Mergaite ir Baubu smagiai repetuos Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio. Nuotaikinga edukacinė programa „Baubas repetuoja“ vyks spalio 11-ąją. Į 12.00 valandos koncertą bilietai buvo akimirksniu išparduoti, tačiau jų dar galima įsigyti į 18.30 valandos pasirodymą.

Vienas populiariausių KKS edukacinių programų šeimai „Žaismingos muzikos orkestras“ pakartotinai kviečia išgirsti 27-ąją seriją. Tarptautinių konkursų prizininkės, šokių mokyklos „Coda“, jaunosios šokėjos projekte atliks mokyklos įkūrėjos,

choreografės Ingos Briazkalovaitės sukurtas choreografines miniatiūras pagal Ludwigo van Beethoveno, Camille’io Saint-Saënso bei kitų kompozitorių kūrinius. Koncerto metu klausytojai išvys platų šokio meniu: nuo klasikinio šokio su puantais per humoristines šokio intermedijas iki ekspresyvaus tango. Choreografė, kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu Mindaugo Bačkaus, ir koncerto vedėja Jone Girdzijauskaite, yra paruošusi staigmenų ‒ publikos laukia smagios choreografinės užduotys. Koncerte klausytojai laukiami spalio 25-ąją 12.00 ir 18.30 valandomis.

Lyderiaujantis varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis

Pirmą savo koncertą uostamiestyje surengs daugiau nei tris dešimtmečius koncertinę veiklą vystantis švedų kolektyvas Stockholm Chamber Brass. Ansamblis yra vertinamas, kaip vienas geriausių varinių pučiamųjų instrumentų ansamblių pasaulyje. Jis nuolat atlieka naują ir originalų repertuarą varinių pučiamųjų kvintetui. Uostamiesčio publika išgirs programą, kurioje skambės XVI amžiaus opusai bei moderni šių dienų kompozitorių muzika.  Koncertinė programa „Stockholm Chamber Brass Klaipėdoje“ vyks spalio 16-ąją.

Tarptautinį pripažinimą pelnę duetai

Šveicarijoje kūrybinę veiklą vystantys pianistai Vilija Poškutė ir Tomas Daukantas, į KKS sceną sugrįžta su nauja programa „Muzika keturiomis rankomis“. Jų įrašus leidžia pasaulinio garso klasikinės muzikos įrašų kompanijos, tokios kaip „ARS Produktion“ ir „Euro Classics“. Klaipėdoje duetas demonstruos darnų skambesį, muzikuojant dviese prie vieno fortepijono. Atlikėjai publikai ruošia kontrastingą programą, kurioje skambės nuo romantiškos Franzo Schuberto muzikos, Antonio Robledo flamenko ritmų iki Edvardo Griego „Pero Giunto“ pasakų motyvų. Retai koncertus Lietuvoje dovanojantis fortepijoninis duetas klausytojų laukia spalio 18-ąją.

Spalio 27-ąją barokinės muzikos programą „Portretai. Itališkojo baroko virtuozai“ pristatys specialiai iš Italijos atvyksiantis muzikų duetas. Tai – tarptautinio festivalio „Le strade d’Europa“. Lietuva – Italija“ iniciatorė ir organizatorė, klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė ir tarptautinių konkursų laureatas, vertinamas už savo muzikalumą, puikią techniką ir charizmą scenoje, fleitininkas Vincenzo Lai. Koncerto programoje publika išgirs švelniausius ir ryškiausius muzikos atspalvius perteikiančios fleitos skambesį bei baroko simbolį – klavesiną, kuriam buvo kuriamas išskirtinis repertuaras. 

Likus kelioms valandoms iki koncerto N. D. Beniušytė kviečia į edukaciją „Atrask klavesino skambesį„, kurios metu klausytojai turės retą progą susipažinti su klavesinu iš arti. Klavesinininkė pasakos šimtmečius siekiančią instrumento istoriją ir atskleis, kuo jis skiriasi nuo fortepijono.

Visą KKS spalio repertuarą galima rasti čia.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata