Festivaliai

Didingas klasikos skambesys

2021 m.  balandžio 1–30

Didingas klasikos skambesys klausytojus pasieks internetu

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia ilgametę tradiciją ir balandžio mėnesį jau 46-ąjį kartą sveikinsis su klasikinės muzikos gerbėjais. Tik šiemet jis bus kitoks – koncertai klausytojus pasieks internetu, prisitaikant prie esamos situacijos. Kol dar negalima rengti gyvos muzikos koncertų ir kviesti klaipėdiečius bei miesto svečius jų paklausyti Klaipėdos koncertų salėje, internetu transliuojamos programos sklinda po visą pasaulį, pasiekdamos dar platesnę melomanų auditoriją. Išnaudodami moderniųjų technologijų galimybes saugiai bendraujame su klausytojais nuotoliniu būdu. Kaip sakoma: nėra to blogo, kas neišeitų į gera! Tačiau ir patys kokybiškiausi vaizdo ir garso įrašai negali užfiksuoti jautriausių akimirkų, perteikti subtiliausių virpesių, kuriuos galima pajausti tik gyvai skambančios muzikos koncertuose. Visi suprantame, kad toks virtualus bendravimas yra sunkus išbandymas tiek menininkams, tiek melomanams, bet jis šiuo metu yra geriausia išeitis.
 
Šešios festivalio programos bus transliuojamos Klaipėdos koncertų salės Facebook ir YouTube platformose. Trys pirmieji koncertai, vykdomi bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija, taip pat bus transliuojami jos skaitmeninėje salėje ir kitose internetinėse platformose.
 
Festivalis kvies patogiai įsitaisyti prie išmaniųjų ekranų ir pasimėgauti didingais klasikinės akademinės muzikos kūriniais, pažinti jų unikalumą ir transcendentalumą, pakylėjančius anapus kasdienybės. Iš arčiau prisilietus prie profesionaliosios muzikos geriau suprasime, kokia ji svarbi ir reikalinga kiekvienam iš mūsų. Ar galėtume ištverti dabarties situaciją be muzikos, be kultūros ir meno apskritai?..
 
Muzika ramina, muzika gydo, muzika įkvepia. Moksliškai įrodyta, kad ji turi didelę įtaką žmogaus psichinei sveikatai ir elgesiui: padeda susikoncentruoti, įveikti sunkumus, atsikratyti streso.
Tikimės, kad festivalio koncertai patenkins kokybiško profesionaliojo meno poreikį, padės atkurti bendrystės per muziką jausmą ir sustiprins viltį neilgai trukus ją išgirsti gyvai!

Balandžio 1 d. 18.30 val. 
Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) 
Klasika šiandien
Nemokamai

Balandžio 7 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Kelionės dainos
Nemokamai

Balandžio 11 d. 17.00 val. 
Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia 
Atvelykio Gloria
Nemokamai

Balandžio 14 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Tas delsiantis vėjas
Nemokamai

 

Balandžio 23 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Brandenburgo koncertams – 300
Nemokamai

Balandžio 30 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Arfa ir fleita: kerintis skambesys
Nemokamai