KONCERTAS | Tikras Ispaniškasis flamenko! / Muzika ir šokiai / Ispanija

2020 Kovo 22 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
20.00–38.00 €
KONCERTAS PERKELTAS (DATA BUS PATIKSLINTA)
Renginio laikas: 17.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Organizatorius: Šou imperija, VšĮ
Atlikėjai:
Antonio Andrade, gitara
Miguel Sotelo, gitara
Úrsula Moreno, šokėja
José Galvañ, šokėja
Pablo Oliva, vokalas
Sonia Cortés, vokalas


Pietų Ispanijoje yra posakis: „Tas, kuris kalba apie gitarą, kalba apie Andalūziją.“ Ispanai mano, kad gitara yra tas tikrasis flamenko įkvėpimo šaltinis. Gitaristas turi būti improvizacijos meistras, o sėkmė tiesiogiai priklauso nuo jo grojimo. Klaipėdos koncertų salėje flamenko magiją kurs du iškilūs gitaros meistrai, kurių grojimą papuoš aistringi dainininkai ir „ugningi“ šokėjai iš flamenko tėvynės Sevilijos Ispanijoje. Koncerto publika pajus intensyvią Andalūzijos vasaros šilumą, pasivaikščios po gražius baltuosius kaimelius ir atras Andalūzijos žmonių džiaugsmą bei skausmą.
 
Visus šešis flamenko artistus vienija „Antonio Andrade Flamenco Company“ - ansamblis, įkurtas Sevilijoje, kuris prieš 18 metų pasiskelbė didelio formato flamenko baletu. Nuo tada grupei labiausiai būdingas Andalūzijos šokis, pagrįstas flamenko tradicijomis. Kompanijos vadovas yra visame pasaulyje žinomas flamenko gitaristas Antonio Andrade, per savo ilgą tarptautinę karjerą sukūręs daugybę flamenko spektaklių. Koncerto programoje, specialiai sukurtoje Klaipėdai, bendradarbiaudamas su savo scenos partneriu gitaristu Migueliu Sotelo jis parodys puikią flamenko gitaros įvairovę ir turtingas muzikines intonacijas. Gitaristas atskleidžia: „Nors galite pasiekti dangų viena gitara, tačiau dvejomis galite pasiekti Visatą.“ Savo tradiciniu ir labai asmenišku gitaros grojimo stiliumi Andrade klausytojus pasiekia ten, kur gyvena flamenkas - žmonių širdyse.
 
„Antonio Andrade Flamenco Company“ įkūrėjas yra patyrusi, karštakraujiška flamenko šokėja Ursula Moreno iš Malagos, kuri Klaipėdos koncertų salės sceną pasidalins su garsiu flamenko šokėju José Galvañu. Moreno įrodė pasauliui esanti neprilygstama flamenko diva, taip pat choreografė, meno vadovė ir flamenko tradicijų nešėja. Ispanijos laikraštis „El Mundo“ rašė: „Su Ursula Moreno flamenko ateitis yra saugiose rankose!“