Repertuaras ir gastrolės

Prieš tau užgęstant

2018 Vasario 23 Įvykęs renginys
1 val. 40 min.
14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Darynn Zimmer (sopranas, JAV), Gabrielius Alekna (fortepijonas, Lietuva–JAV)

Programa: Gabriel Fauré, Claude Debussy, Robert Schumann, Hugo Wolf, Lori Laitman, Ricky Ian Gordon, Leonard BernsteinMuzikinės impresijos iš Niujorko

Ji – sodraus vokalo meistrė, jis – virtuoziškai valdantis fortepijoną, o juos abu vienija ne tik beprotiška meilė muzikos atlikimui, bet ir patirtis prestižinėje aukštojoje mokykloje. Iš aktyviai muzikiniu gyvenimu verdančio Niujorko į Klaipėdą atvyksta ypatingas duetas – Darynn Zimmer (sopranas) ir Gabrielius Alekna (fortepijonas). Kruopščiai atrinkta vokalinių miniatiūrų programa „Prieš tau užgęstant“ skambės vasario 23 dieną, penktadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Gabrielių Alekną galima pristatyti kaip pirmąjį lietuvį, kuris prestižinėje Juilliardo mokykloje įgijo muzikos menų daktaro laipsnį. Pianistas Niujorke gyvena jau daugiau nei dvidešimt metų, kurių didelę dalį paskyrė įveikti visas mokyklos siūlomas studijų pakopas. „Manau, kad dabartiniame pasaulyje, ypač tokioje sferoje, kaip muzika, gyvenamoji vieta neturi reikšmės“, – sako atlikėjas, pripratęs prie migruojančio gyvenimo būdo ir namais laikantis du miestus – Niujorką ir Vilnių.

G. Alekna nuo mažumės norėjo būti koncertuojančiu pianistu. Prieš persikeliant už Atlanto, pianistas Vilniuje baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir profesionalių muzikų kalvę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Šiose mokyklose įgytą išsilavinimą jis labai vertina ir pats būdamas Lietuvoje daug dėmesio skiria pedagoginei veiklai.

Brandaus muziko karjera G. Aleknai atveria pasaulio scenas, įrašų studijas. Šio pianisto dėka su lietuvių kompozitoriaus V. Bacevičiaus muzika susipažino „Grammy“ apdovanoti prodiuseriai ir prestižinės įrašų kompanijos. „Mano veikla yra nuolatinis tiltų tiesimas tarp JAV ir Lietuvos, siekiu savo buvimą tarp dviejų vietų paversti privalumu ir kūrybiškumo šaltiniu.“ – sako atlikėjas, į Lietuvą atvykstantis su talentinga amerikiete, taip pat baigusia mokslus garsiojoje Niujorko mokykloje.

Dainininkės Darynn Zimmer balsas yra puikiai įvertintas daugelyje konkursų ir sulaukia palyginimų su velvetu ir prabanga. Jos unikalios kūrinių interpretacijos palieką ryškų įspūdį muzikos kritikams. D. Zimmer veikla neapsiriboja kamerinės muzikos koncertais – ją dažnai galima sutikti šiuolaikiniuose operos spektakliuose, pavyzdžiui, šį balandį Niujorke ji debiutuos naujoje Erico Salzmano operoje. Soprano repertuare rastume įvairiausios muzikos – nuo C. Monteverdi renesanso iki Ph. Glasso minimalizmo. Ir šiame koncerte ji pademonstruos įvaldytus skirtingus muzikinius stilius, nes programoje skambės ne tik koncertų salių mylima impresionistinė muzika, bet ir šių laikų amerikiečių kompozitorių kūrinių europinės premjeros.

Abu koncerto atlikėjai neslepia susižavėjimo lygiai prieš šimtmetį mirusio Claude‘o Debussy muzikai, kurioje jungiasi daugiaprasmės simbolistų aliuzijos, efemeriškos impresionizmo spalvos, kerinti laisvė ir tuo pačiu iki mažiausių detalių tobula konstrukcija. Vokalinių miniatiūrų programoje su kūrinių solo fortepijonui akcentais klausytojai taip pat išgirs Debussy pirmtako G. Fauré, J. W. Goethe’s įkvėptų R. Schumanno ir H. Wolfo kūrinių. Vakaro pabaigoje atlikėjai supažindins su amerikiečių kompozitorių vokaline kūryba – nuo dar vieno sukaktuvininko L. Bernsteino (1918-1990) muzikos iki Ricky Iano Gordono ir iš Lietuvos kilusios Lori Laitman dainų premjerų.

Pasak Gabrieliaus Aleknos, „ne diplomai ir ne konkursų laurai, o gerai klausytojų įvertinti koncertai yra tikrasis pasiekimas“. Tad kviečiame paklausyti muzikinių impresijų iš Niujorko!