Repertuaras ir gastrolės

Rimantas Giedraitis ir draugai

2019 Spalio 23 Įvykęs renginys
1 val. 30 min.
10.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Klaipėdos brass kvintetas

Meno vadovas Sigitas Petrulis
Solistai: Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Rasa Serra (vokalas), Rimantas Giedraitis (fleita), Mindaugas Bačkus (violončelė), Mindaugas Putna (klavišiniai), Edmundas Federavičius (mušamieji).
Programa: Rimanto Giedraičio kompozicijos ir aranžuotės.
Koncerto vedėjas – aktorius Simonas Lunevičius.


Komponuojantis fleitininkas mokosi iš kitų sukurtos muzikos

Klaipėdos brass kvinteto programa „Rimantas Giedraitis ir draugai“ spalio 23 dieną, trečiadienį, 18.30 val. į Klaipėdos koncertų salę sukvies žinomo fleitininko, kompozitoriaus, aranžuotojo, pedagogo kūrybos gerbėjus. Koncerto metu fleitininko kompozicijas ir aranžuotes kartu su minėtu kvintetu atliks pats R. Giedraitis bei klaipėdiečiai solistai Beata Ingnatavičiūtė (sopranas), Rasa Serra (vokalas), Mindaugas Bačkus (violončelė), Mindaugas Putna (klavišiniai) ir Edmundas Federavičius (mušamieji).

Rimantas Giedraitis – žinomas  fleitininkas, kompozitorius, aranžuotojas, pedagogas. Jis yra parašęs daugiau nei 60 autorinių kūrinių įvairiems orkestrams ir ansambliams, parengęs daugiau nei 1 700 aranžuočių. Rimanto kūryba ir jo fleita dažnai skamba Klaipėdos koncertų salėje, jis nuolat bendradarbiauja su Klaipėdos brass kvintetu ir Klaipėdos kameriniu orkestru. Su pastaruoju kadaise jam yra tekę groti solo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje. „Muzikuoti tiksliai, jautriai, elegantiškai ir natūraliai – tai jau meistrystė. Ir kartu siekiamybė“, – viename interviu kalbėjo fleitininkas, daugelį metų dirbantis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro fleitų grupės koncertmeisteriu.

Komponuojantis fleitininkas teigia, kad visą gyvenimą mokėsi ir tebesimoko iš kitų sukurtos muzikos ir siekia ją perteikti taip, kad net ir išrankiam klausytojui būtų suprantama, priimtina ar net malonu. „Aranžuotė reikalauja tavo asmeninio požiūrio į kito žmogaus muzikinę idėją“, – mano muzikas, kuriantis aranžuotes ne tik klaipėdiečių kolektyvų, ne tik Lietuvos valstybinio simfoninio, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Lietuvos kamerinio, „Trimito“, „Ąžuolyno“ ir kitų mūsų šalies orkestrų, bet ir užsienio atlikėjų užsakymu.

Štai prieš porą metų jis sukūrė aranžuotes žymios šveicarų dainininkės Jaël autorinių dainų albumui Orkestra. Šveicarijoje ir Lietuvoje vykusiuose koncertuose solistei akompanavo ir įrašuose dalyvavo Klaipėdos kamerinis orkestras. Klausytojai buvo tiesiog sužavėti tiek atlikimu, tiek meistriškomis R. Giedraičio aranžuotėmis, kurių dėka Jaël dainos kartais priartėdavo prie vokalinės kamerinės muzikos skambesio.

Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas S. Petrulis sako: „Esu pažįstamas su R. Giedraičiu nuo 1983 metų. Jis yra ypatingas žmogus, kuriuo visada gali pasitikėti tiek gyvenime, tiek scenoje. Tais laikais, kai dar labai trūko muzikos pučiamiesiems, Rimantas pradėjo rašyti šiuolaikiškas, puikiai skambančias, patogias atlikti ir lengvai klausytojui įsimenančias miniatiūras. Šiandien jis kaip aranžuočių meistras yra vienas geriausių Europoje“.

Programoje „Rimantas Giedraitis ir draugai“ klausytojams pirmąkart prisistatys naujasis Klaipėdos brass kvinteto narys trombonininkas Arvydas Stakvilevičius, neseniai pakeitęs kolegą Steponą Sugintą, grojusį kvintete nuo pat jo įsikūrimo 1986 metais. Beje, abu tromboninkai, kaip ir dar 3 kiti kvinteto nariai, yra baigę Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, garsėjančią ypač aukštu varinių pučiamųjų instrumentų parengimo lygiu. Šioje mokymo įstaigoje jau daug metų pedagoginį darbą dirba ir R. Giedraitis.

Kvinteto sudėtyje dar matysime Alių Maknavičių (trimitas), Mindaugą Paškauską (valtorna) ir Vidmantą Liasį (tūba).

Renginį ves aktorius Simonas Lunevičius. Maloniai kviečiame!

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.