Skambėk su kvintetu

2018 Spalio 11 Įvykęs renginys
1 val. 20 min.
6.00 €

Koncertas visai šeimai (rekomenduojamas amžius 12+)
Renginio pradžia: 18.30 val.
Renginio vieta: I a. fojė

Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba).
Solistai: Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, E. Balsio menų gimnazijos, J. Karoso, Palangos S. Vainiūno ir Gargždų muzikos mokyklos, Kretingos ir Šilutės meno mokyklų jaunieji talentai.Ar esate girdėję apie tokį instrumentą eufonija? Kaip jis atrodo ir kaip skamba? Kaip skamba fleita, klarnetas ar akordeonas, turbūt jau esate girdėję, bet kaip jie dera kartu su varinių pučiamųjų kvintetu? Ar galite įsivaizduoti gitarą ar mušamųjų instrumentų ansamblį, akompanuojant brass kvintetui?
Nauja programa „Skambėk su kvintetu“ pristatys gabiausius Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono moksleivius, grojančius jau minėtais ir dar neminėtais instrumentais. Jie visi muzikuos pritariant Klaipėdos brass kvintetui. Jo vadovas Sigitas Petrulis subūrė gausų šiam sumanymui pritariančių pedagogų ir moksleivių būrį. „Koncerto idėja yra suteikti galimybę jaunimui groti profesionalioje scenoje, o jaunuosius klausytojus supažindinti su įvairiais muzikos instrumentais.“
Koncerte taip pat išgirsime džiazo vokalo specialybės mokinę iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos. Beje, šią konservatoriją skirtingu metu yra baigę net keturi brass kvinteto nariai: Sigitas (trimitas), Monika (valtorna), Evaldas (trombonas) ir Vidmantas (tūba). Dabar jie kartu su kolega trimitininku Aliumi siekia kokybiško Klaipėdos brass kvinteto skambesio ir rašo naują puslapį ilgametės jo istorijos knygoje.
Georg Friedrich Händel, Benedetto Marcello, Tomaso Albinoni, Ástor Piazzolla, Elena Laumenskienė ir kt.