Vargonai ir varis: Dainius Sverdiolas. Klaipėdos brass kvintetas

2019 Gruodžio 11 Įvykęs renginys
1 val. 30 min.
8.00–10.00 €
Renginio laikas: 19.00 val. 
Renginio vieta: fortepijonų salonas „Organum" (J. Basanavičiaus g. 26, Vilnius)
Dainius Sverdiolas (vargonai) 
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas)
Petras Švatelis (trimitas)
Mindaugas Paškauskas (valtorna)
Arvydas Stakvilevičius (trombonas)
Vidmantas Liasis (tūba)
Programa: Olivier Messiaen keturios meditacijos iš ciklo „Viešpaties gimimas" (La Nativité du Seigneur, 1935) , Tomaso Albinoni, Franzo Gruberio, Povilo Čiurlionio kūriniai variniams pučiamiesiems.


O. Messiaenui tebuvo 27-eri, kai jis sukūrė "Viešpaties gimimą", tačiau būtent šis kūrinys yra pripažintas vienu didžiųjų vargonų muzikos šedevrų. Sakralaus grožio kupiną "Nativité" sudaro devynios meditacijos vargonams, įkvėptos gilaus tikėjimo ir viduramžių Šartro katedros vitražų spalvų žaismės.
 
Vargonininkas Dainius Sverdiolas puikiai atskleidžia ir jaučia O. Messiaeno biblijines vizijas. Jis bene vienintelis, Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje atlikęs visus Messiaeno kūrinius vargonams. Puoselėdamas vargonų muziką ir vargonavimą, Dainius Sverdiolas koncertuoja ir netikėtose erdvėse: Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje ar apleistoje Marijos Ramintojos bažnyčioje. Vargonininkas kasmet parengia originalias programas, dalyvaudamas "Kultūros naktyje" Vilniuje.
 
Klaipėdos Brass kvintetas – nuolatos dirbantis profesionalių muzikų ansamblis. Jis yra Klaipėdos koncertų salės, įvairių festivalių ir švenčių dalyvis. Ansamblio nariai randa kelią į skirtingą muzikinę patirtį turinčius klausytojus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
 
Fortepijonų salono „Organum" Vilniuje vyksiančio koncerto metu, kuris vyks  vargonų ir varinių pučiamųjų darnaus skambesio sandraugoje susikaupimui nuteikiančią muziką keis džiugią kalėdinę nuotaiką pranašaujanti kūryba.