Vario tiltai II

2019 Kovo 21 Įvykęs renginys
1 val.
10.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val., I a. fojė
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Liepojos valtornų kvartetas: Ingus Novicans (meno vadovas), Aivars Vadonis, Marcis Auzinš, Edgars Kalninš (valtornos, Latvija)Pernai Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio iniciatyva pradėtą koncertų seriją „Vario tiltai“ šiemet tęsia bendras projektas su kolegomis iš Latvijos Liepojos valtornų kvartetu.
Pasak S. Petrulio, „Latvijos valtornų mokykla laikoma viena tobuliausių ir vertinama visoje Europoje. Vienas jos kūrėjų yra Arvīds Klišāns – talentingas atlikėjas ir ilgametis Latvijos muzikos akademijos pedagogas. Jo mokiniai groja daugelyje ne tik Latvijos, bet visos Europos orkestrų (tarp jų ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniame orkestre). Liepojos valtornų kvartete taip pat muzikuoja jo ugdytiniai, visi jie dirba Liepojos simfoniniame orkestre“.
Koncerte skambės kūriniai varinių pučiamųjų kvintetui, valtornų kvartetui, taip pat ir kompozicija jungtiniam klaipediečių ir liepojiečių ansambliui. „Vario tiltai II: KlaipėdaLiepoja“ muzikos garsais simboliškai sujungs du artimiausių kaimyninių šalių pajūrio uostus, kuriuos skiria tik 98 kilometrai.
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Georges Bizet, Johannes Brahms, Piotras Čaikovskis, Rimantas Giedraitis, Janis Medinš