Viva Vivaldi!

2019 Spalio 18 Įvykęs renginys
1 val. 50 min.
14.00 €
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas ir solistas Enrico Onofri (smuikas, Italija)
Dalyvauja Reinut Tepp (klavesinas, Estija)
Programa: Antonio Vivaldi


Italų maestro Enrico Onofri  ir Klaipėdos kamerinis orkestras šlovina Vivaldi!

Klaipėdos kamerinis orkestras, skaičiuojantis 27-uosius veiklos metus, muzikos kritikų nuomone laikomas vienu dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kartu su kiekviena naujai parengta programa jis toliau plečia repertuarą ir scenos partnerių ratą. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas stygininkų kolektyvas nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dirba su geriausiais senosios muzikos atlikimo specialistais. Spalio 18 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje skambėsiančioje programoje „Viva Vivaldi!“klaipėdiečių orkestro scenos partneriu bus pripažintas italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri.

Šio talentingo atlikėjo muzikinė veikla yra nepaprastai įvairiapusė ir intensyvi: šalia nuolatinio kūrybinio darbo paties įkurtame ir vadovaujamame senosios muzikos ansamblyje Imaginarium, jis šiuo metu bendradarbiauja su Sevilijos baroko orkestru ir Bochumo simfoniniu orkestru. Ankstesniais metais E. Onofri dirigavo orkestrui Maggio Musicale Fiorentino, Sevilijos karališkajam simfoniniam orkestrui, Jeruzalės baroko orkestrui, Camerata Bern, Bazelio kameriniam orkestrui, Europos Sąjungos baroko orkestrui, Bilbao ir Sicilijos simfoniniams orkestrams, Olimpiko teatro orkestrui Vičenzoje, Lisabonos miesto orkestrui ir daugeliui kitų. E. Onofri pasirodė žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų: Vienos Musikverein ir Konzerthaus, Zalcburgo Mozarteum, Berlyno filharmonijos ir Unter den Linden Opera, Frankfurto Alte Oper, Amsterdamo Concertgebouw, Niujorko Carnegie Hall ir Lincoln Center, Londono Wigmore Hall ir Barbican, Ciuricho Tonhalle, Paryžiaus Théâtre des Champs-Elysées ir Théâtre du Châtelet, Madrido Auditorio Nacional, Tokijo Oji Hall, Buenos Airių Colon salėje ir kitur. Jis taip pat dažnai kviečiamas diriguoti operų pastatymams.

E. Onofri yra Palermo V. Bellini konservatorijos profesorius, čia dėsto barokinį smuiką ir baroko muzikos interpretaciją. Šių disciplinų taip pat moko meistriškumo kursuose Italijoje, kitose Europos šalyse, Japonijoje ir JAV (Juilliardo mokykloje Niujorke).

Italų maestro E. Onofri diriguojamoje programoje skambės jo tautiečio, baroko kompozicijos genijaus, smuikininko virtuozo Antonio Vivaldi kūriniai. Jis buvo inovatyvus savo laikmečio kūrėjas, laužęs formos ir žanro tradicijas, naudojęs harmoninius kontrastus. Be to, jis sugebėjo kurti tokią muziką, kuria žavėjosi ne tik siauras intelektualų ratas, bet ir plačioji publika. Dėl to jis buvo populiarus net ir kaimyninėse šalyse. A. Vivaldi laikomas vienu iš kompozitorių, kurie paskatino barokinio stiliaus evoliuciją į klasikinį.

Klaipėdos kamerinis orkestras savo repertuare turi daug A. Vivaldi muzikos, su kuria jis supažindino ne tik suaugusius klausytojus, bet ir jaunimą. Orkestro edukacinėje programoje vyresniųjų klasių moksleiviams „Antonio Vivaldi – raudonplaukis kunigas“ skambėjo ne tik italų genijaus kūriniai, bet ir įdomūs faktai apie šį kompozitorių ir šventiką viename asmenyje. Sakoma, kad A. Vivaldi galėdavo parašyti koncertą greičiau, negu kas nors kitas suspėtų jį perrašyti į švarraštį. Jis sukūrė daugiau nei 500 koncerto žanrų kūrinių įvairiems instrumentams su orkestru, tarp kurių apie 230 yra skirti smuikui, kuriuo puikiai griežė ir pats kompozitorius.

Programoje „Viva Vivaldi!“ bus atlikti net 6 skirtingi genialiojo italų kompozitoriaus sukurti Koncertai smuikui, styginiams ir basso continuo bei Koncertas styginiams ir basso continuo d-moll. Klavesino partiją skambins dažnai su klaipėdiečių orkestru muzikuojantis kolega iš Esitjos Reinut Tepp.

Įdomu, ar šiandien rastume žmogų, kuriantį muziką tokiu tempu, kaip tai darė A. Vivaldi? Kviečiame paklausyti meistriškai atliekamos maestro E. Onofri  ir KKO programos „Viva Vivaldi!“

Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.