„CHORAS: SMAGIAI IR SPALVINGAI“

 
„CHORAS: SMAGIAI IR SPALVINGAI“
 
Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, 2012 m. gegužės 31 d. pristatė nuotaikingą edukacinį projektą visai šeimai „Choras: smagiai ir spalvingai“.

Turbūt nėra žmogaus, kuris nors kartą gyvenime nebūtų girdėjęs choro dainavimo ar pats nebūtų dainavęs jame. Mūsų krašte chorinis dainavimas turi labai senas ir gražias tradicijas. Net ir lietuvių tautos kultūros pasididžiavimas – Dainų šventė, kurios svarbiausias akcentas yra daugiatūkstantinio choro atliekamos dainos – įrašyta į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą. Chorai visada buvo svarbia įvairių švenčių, žymių istorinių datų ir įvykių dalimi. Daug žymių menininkų savo muzikinį kelią pradėjo dainuodami chore.

Choras – tai žmonės, o kiekvienas iš jų – tai atskira istorija ir savitas, vienintelis ir nepakartojamas tembras. Todėl choras yra skambanti, nuostabi žmogaus balso tembrų jūra.

„Aukuro“ edukacinis projektas „Choras: smagiai ir spalvingai“ skirtas artimesnei pažinčiai su choru, jo struktūra bei skambesio specifika. Kas gali dainuoti chore ir kokiais balsais? Kodėl reikalingas dirigentas? Kokią muziką choras gali atlikti?

Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja Evelina Šimelionė
Programoje: Johann Sebastian Bach, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Vaclovas Augustinas, Juozas Gudavičius, Nijolė Sinkevičiūtė, spriričiueliai.