Choro vadyba:

Justina Mikniuvienė
Mob. +370 674 89 129
justina.mikniuviene@koncertusale.lt

Aprašymas

Sielos muzika

Klaipėdos choras „Aukuras“ įkurtas 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. 1996 –2022 m. kolektyvui vadovavo A. Vildžiūnas.

Daugiau nei dvi dešimtis dainininkų vienijantis choras yra atviras įvairių stilių, žanrų ir epochų muzikai.

Gilindamasis į klasikinės chorinės muzikos atlikimo technikas, kūrybiškai interpretuodamas šiuolaikinių kompozitorių opusus, kolektyvas taip pat su didžiausiu malonumu atlieka džiazo ir populiariosios muzikos kūrinius, rengia įvairias edukacines programas vaikams ir jaunimui.

Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams. Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, bendradarbiaujantis tiek su pripažintais menininkais, tiek su jaunais, talentingais kūrėjais.

Viena svarbesnių pastarųjų metų choro veiklų – dalyvavimas operos–triptiko „Neringa“ pastatymuose festivalyje „Kuršių nerija“.

„Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas.  Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

2022-ųjų rudenį „Aukuro“ meno vadovu tapo Tomas Ambrozaitis, chormeistere – Dovilė Kirdaitė, koncertmeisterė – Aušra Valentienė.

Meno vadovas
Atlikėjai

Choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Tomas Ambrozaitis mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), stažavosi Leipcigo F. Mendelssohno-Bartholdy muzikos ir teatro aukštojoje mokykloje. LMTA įgijo meno licenciato laipsnį ir magistro laipsniu baigė simfoninio bei operinio dirigavimo studijas. Dirbo Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu, Klaipėdos kamerinio orkestro dirigentu. Iki šiol eina Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiojo dirigento, taip pat Klaipėdos berniukų ir jaunuolių choroGintarėlis“ vadovo pareigas. T. Ambrozaitis ne kartą buvo Lietuvos dainų šventės dainų dienos vyriausiuoju dirigentu. Jis taip pat yra Šiauliuose kasmet rengiamo tarptautinio velykinės muzikos festivalio „Resurrexit“ meno vadovas. 2017 m. už nuopelnus Klaipėdos miesto švietimui ir kultūrai T. Ambrozaitis apdovanotas Karalienės Luizės medaliu. Nuo 2022 metų vadovauja ir formuoja Klaipėdos choro „Aukurasrepertuarą.   

Justinas_Auškelis_2MP(Soc_tinklams)-34

Sopranai:

Altai:

Tenorai:

Baritonai:

Bosai:

Dovilė Kirdaitė
chormeisterė

Gražina Misiukevičienė

Virginijus Pupšys

Gintautas Misiukevičius

Valdas Kazlauskas

Jurgita Šlikienė

Ligija Pauliukėnienė

Marius Lingvenis

Valdas Viršilas

Arvydas Šličius

Reda Dubikaltytė

Lina Lukauskienė

Laurynas Sendrius Ernestas Averkinas

Rosana Štemanetian

Rūta Grybaitė

Kristupas Šidlauskas

Eglė Mockienė

Asta Šideikienė

Jurgita Petkevičiūtė

Miglė Viršilienė

Žydrūnė Gečienė

Sigita Užporaitė

Erika Ostrenkova

Jolanta Vasiliauskienė

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata