Aprašymas

Sielos muzika

Klaipėdos choras „Aukuras“ įkurtas 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. 1996 –2022 m. kolektyvui vadovavo A. Vildžiūnas.

Daugiau nei dvi dešimtis dainininkų vienijantis choras yra atviras įvairių stilių, žanrų ir epochų muzikai.

Gilindamasis į klasikinės chorinės muzikos atlikimo technikas, kūrybiškai interpretuodamas šiuolaikinių kompozitorių opusus, kolektyvas taip pat su didžiausiu malonumu atlieka džiazo ir populiariosios muzikos kūrinius, rengia įvairias edukacines programas vaikams ir jaunimui.

Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams. Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, bendradarbiaujantis tiek su pripažintais menininkais, tiek su jaunais, talentingais kūrėjais.

Viena svarbesnių pastarųjų metų choro veiklų – dalyvavimas operos–triptiko „Neringa“ pastatymuose festivalyje „Kuršių nerija“.

„Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas.  Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

2022-ųjų rudenį „Aukuro“ meno vadovu tapo Tomas Ambrozaitis, chormeistere – Dovilė Kirdaitė, koncertmeisterė – Aušra Valentienė.

Meno vadovas
Atlikėjai

Choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Tomas Ambrozaitis mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), stažavosi Leipcigo F. Mendelssohno-Bartholdy muzikos ir teatro aukštojoje mokykloje. LMTA įgijo meno licenciato laipsnį ir magistro laipsniu baigė simfoninio bei operinio dirigavimo studijas. Dirbo Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu, Klaipėdos kamerinio orkestro dirigentu. Iki šiol eina Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausiojo dirigento, taip pat Klaipėdos berniukų ir jaunuolių choroGintarėlis“ vadovo pareigas. T. Ambrozaitis ne kartą buvo Lietuvos dainų šventės dainų dienos vyriausiuoju dirigentu. Jis taip pat yra Šiauliuose kasmet rengiamo tarptautinio velykinės muzikos festivalio „Resurrexit“ meno vadovas. 2017 m. už nuopelnus Klaipėdos miesto švietimui ir kultūrai T. Ambrozaitis apdovanotas Karalienės Luizės medaliu. Nuo 2022 metų vadovauja ir formuoja Klaipėdos choro „Aukurasrepertuarą.

Justinas_Auškelis_2MP(Soc_tinklams)-34
Sopranai: Altai: Tenorai: Baritonai: Bosai: Koncermeisterė Chormeisterė
Erika Ostrenkova Gražina Misiukevičienė Virginijus Pupšys Gintautas Misiukevičius Valdas Kazlauskas Aušra Valentienė Dovilė Kirdaitė
Jurgita Šlikienė Ligija Miknevičiūtė Marius Lingvenis Valdas Viršilas Arvydas Šličius
Reda Dubikaltytė Lina Lukauskienė Laurynas Sendrius Ernestas Averkinas
Rosana Štemanetian Rūta Grybaitė Algirdas Čiplys
Eglė Mockienė Asta Šideikienė
Jurgita Petkevičiūtė Miglė Viršilienė
Žydrūnė Gečienė Sigita Užporaitė
Rūta Tiškevičiūtė Jolanta Vasiliauskienė

 

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata