Edukacinės programos „Ritmo žaidimai IV“ premjera įvyko 2021 m. rudenį, festivalio „Permainų muzika“ metu. Renginys buvo šiltai sutiktas mažųjų klausytojų, tad buvo nuspręsta programą kartoti, siekiant kuo daugiau uostamiesčio vaikų įtraukti į smagius ir ugdančius ritmo žaidimus.

Edukacinėje programoje susijungia dvi meno rūšys – muzika ir teatras. Pastarajam atstovauja aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Donatas Stakėnas, suteikiantys programai žaismingumo, patrauklumo ir suprantamumo. Kartu su aktoriais ir perkusininku Edmundu Federavičiumi mažieji klausytojai keliauja po skirtingas šalis ir kontinentus, aplankydami Ispaniją, Argentiną, Japoniją, Afriką ir kitas vietas. Vaikai yra ne tik supažindindami su šių tautų mušamaisiais instrumentais, bet ir patys gali tapti aktyviais renginio dalyviais. Siekiama, kad išbandę įvairius instrumentus, pažinę ritmą jie norėtų patys muzikuoti, aiškiau suprastų ir labiau pamėgtų muziką.

Ritmas yra muzikos pagrindas, todėl pirmiausia reikalinga vaikams suteikti žinių, kurios atvertų jiems kelią į tolesnį garsų pasaulį, parodyti, kokie ritmai, mušamieji instrumentai skamba skirtingų pasaulio tautų kultūrose.

Rugilė Latvėnaitė, Donatas Stakėnas (aktoriai)
Edmundas Federavičius (mušamieji)

Naujienlaiškio prenumerata