Klaipėda Music Spring Festival

Date of the event:

2023 April 01

Start of the event:

18:30

Duration of the event:

1 val. 50 min. (su pertrauka)

Place of the event:

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas

Mindaugas Bačkus

Dirigentas

Enrico Onofri (Italija)

Programme:

Programa: Johann Sebastian Bach, Gregor Joseph Werner, Franz Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn

Ticket price:

14 €

Buy tickets
Read more
Information for concert goers
Available discounts

„Klaipėdos muzikos pavasario“ pradžia su Enrico Onofri ir

Klaipėdos kameriniu orkestru

Klaipėdos koncertų salėje visą balandžio mėnesį skambės jau 48-ąjį kartą vykstančio „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis.

Balandžio 1 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą festivalį atvers pripažinto italų maestro Enrico Onofri ir Klaipėdos kamerinio orkestro programa. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas kolektyvas nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dirba su geriausiais senosios muzikos atlikimo specialistais. E. Onofri yra vienas iš tituluočiausių ir labiausiai vertinamų jos interpretuotuojų. Šio pripažinto smuikininko ir dirigento muzikinė veikla pasižymi įvairiapusiškumu ir aprėpia net kelias šalis: šiuo metu jis yra Parmos Arturo Toscanini filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas, Eizenštato Josepho Haydno filharmonijos orkestro pagrindinis kviestinis dirigentas, Overnė nacionalinio orkestro ir Miuncheno kamerinio orkestro asocijuotas dirigentas, taip pat orkestro „Academia Montis Regalis“ muzikos vadovas ir dirigentas.

Tiek koncertuodamas kaip smuikininkas solistas, tiek diriguodamas orkestrams E. Onofri kuria savo atlikėjišką braižą remdamasis žiniomis, kurių semiasi studijuodamas XVII–XX a. muzikos repertuarą ir istorines atlikimo praktikas. Šie klodai jam tampa įkvėpimo šaltiniu naujoms idėjoms ir interpretacijos pateikimo formoms.

E. Onofri įkūrė ir vadovauja senosios muzikos ansambliui „Imaginarium“. Jis dirigavo „Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino“, Sevilijos karališkajam simfoniniam orkestrui, „Real Filharmonia de Galicia“, Jeruzalės baroko orkestrui, „Camerata Bern“, Bazelio kameriniam orkestrui, ES baroko orkestrui, Vienos kameriniam orkestrui, Bilbao ir Sicilijos simfoniniams orkestrams, „Olimpiko“ teatro orkestrui Vičenzoje, Lisabonos miesto orkestrui, „Festival Strings Lucerne“, „Tafelmusik Toronto“, „Orchestra Ensemble Kanazawa“, „Orquesta de l’Opéra de Lyon“, „Orchestra Metropolitana Lisbon“, „Riga Sinfonietta“ ir daugeliui kitų.

E. Onofri pasirodė žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų: Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Zalcburgo „Mozarteum“, Berlyno filharmonijos ir „Unter den Linden Opera“, Frankfurto „Alte Oper“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“ ir „Lincoln Center“, Londono „Wigmore Hall“ ir „Barbican“, Ciuricho „Tonhalle“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“ ir „Théâtre du Châtelet“, Madrido „Auditorio Nacional“, Tokijo „Oji Hall“, Buenos Airių „Colon“ salėje ir kitur. Jis taip pat dažnai kviečiamas diriguoti operų pastatymams „Lyon Opéra“, „Teatro de la Maestranza of Sevilla“, „Torino Teatro Regio“, „Halle Staatstheater“ ir kitur.

Daugybėje kompaktinių plokštelių užfiksuoti jo atliekamos senosios muzikos įrašai buvo įvertinti prestižiniais tarptautiniais apdovanojimais.

E. Onofri dėsto barokinį smuiką ir baroko muzikos interpretaciją A. Scarlatti konservatorijoje Palerme ir G. Rossini konservatorijoje Pezare. Šių dalykų jis taip pat moko meistriškumo kursuose Italijoje, kitose Europos šalyse, Japonijoje ir JAV (Juilliardo mokykloje Niujorke).

2022-ųjų pabaigoje 30-ąją kūrybinės veiklos sukaktį paminėjęs KKO muzikos kritikų laikomas vienu dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kartu su kiekviena naujai parengta programa jis toliau plečia savo repertuarą ir scenos partnerių ratą. Pirmoji orkestro pažintis su E. Onofri įvyko 2019 metų rudenį ir ją vainikavo programa, skirta italų genijaus Antonio Vivaldi kūrybai.

Antrojoje E. Onofri ir Klaipėdos kamerinio orkestro rengiamoje programoje išgirsime platesnį muzikos stilių spektrą nuo baroko iki romantizmo. Koncerte skambės Johanno Sebastiano Bacho, Gregoro Josepho Wernerio, Franzo Josepho Haydno, Wolfgango Amadeuso Mozarto ir Felixo Mendelssohno kūriniai styginių orkestrui. Viena iš būsimos programos intrigų – W. A. Mozarto sukurtos penkių J. S. Bacho fugų iš „Gerai temperuoto klavyro“ aranžuotės styginiams.

Kviečiame pajausti melodijos grožį, harmonijos darną ir formos tobulumą E. Onofri ir Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte!

 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Go back
Newsletter subscription