Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Renginio data

2023 gegužė 08

Pradžia

17:00

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė

Dalyvauja:

muzikologė Dr. Danutė Petrauskaitė (tema „Violončelės mokyklos šimtmetis Lietuvoje, 1923–2023"), styginių instrumentų meistras, restauratorius ir ekspertas Gerardas Rūkas (tema „Senoji Vilniaus meistrų mokykla")

Moderatorė:

Agnė Bukartaitė

Programa:

Dailininko Dariaus Tamkevičiaus parodos „Portretai" atidarymas ir pokalbis apie mažai žinomus faktus iš violončelės istorijos Lietuvoje

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

Prasideda savaitė, prasideda pažintis su tūkstančio veidų instrumentu – violončele, kuri kaskart pavasarį skleidžiasi vis naujais netikėtais muzikiniais pavidalais. Kasdien po žinią apie džiazuojančią, dainuojančią, sėlinančią ir net šokančią violončelę bei pasaulio publiką žavinčią jos muziką! Festivalio pradžią žymi istorija ir jaunystė, muzika ir dailė, atlikimo ir instrumentų gamybos meistrų rankos. Visa tai patirti kviečia skirtingų „amatų“ atstovai. Festivalio popietę praturtina dailininko Dariaus Tamkevičiaus paroda, kurioje išvysime iškilių violončelininkų – Mstislavo Rostropovičiaus, Pablo Casalso ir Jacqueline du Pré – portretus. Dailininkui kūryba yra ne formalūs eksperimentai, o kontaktas, ryšys, dialogas su žiūrovu, į kurį menininkas žvelgia pagarbiai ir smalsiai, tikėdamasis reakcijos, atsiliepimo, emocijos. Taigi, jo sukurti objektai visų pirma yra būdas susitikti ir kalbėtis apie mūsų buvimo šitame pasaulyje esmę ir prasmę.

Apie mažai kam žinomą faktą – violončelės šimtmetį Lietuvoje 1923–2023 – papasakos muzikologė Danutė Petrauskaitė; senųjų meistrų paslaptis atskleis instrumentų meistras ir ekspertas Gerardas Rūkas. Kviečiame sužinoti, išgirsti ir pamatyti violončelės paslaptis!

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata