Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“

Renginio data

2023 balandis 28

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min. (su pertrauka)

Renginio vieta

KIaipėdos koncertų salė

Solistai:

Imran Khan (sitaras, Indija), Shahid Husain Kawa (tabla, Indija)

Programa:

indų ragos (Rimanto Giedraičio aranžuotės)

Bilietų kaina

14 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Festivalį užbaigs koncertas su egzotikos prieskoniais

Verčiame paskutinį „Klaipėdos muzikos pavasario“ programos puslapį ir kviečiame paklausyti intriguojančios ir egzotiškais prieskoniais pagardintos Klaipėdos kamerinio orkestro programos. Balandžio 28 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje susirinkusią publiką užburs ir meditacinę nuotaiką kurs „Indų ragos“. Su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu orkestru jas atliks solistai iš tolimosios Indijos Imran Khan (sitaras) ir Shahid Husain Kawa (tabla).

Klaipėdos kamerinis orkestras savo gerbėjus nuolat stebina drąsiais ir unikaliais programų sumanymais. Šįkart jis pasiryžo nerti į iki šiol netyrinėtas indų klasikinės muzikos gelmes. Būsimame koncerte klaipėdiečių kolektyvo atlikime pirmąkart suskambės indų ragos. Pagal solisto I. Khano pateiktą muzikinę medžiagą jų aranžuotę styginių orkestrui sukūrė Rimantas Giedraitis.

Indų ragos – tai išplėtotos indų klasikinės muzikos kompozicijos, kuriamos pagal tam tikra derme pagrįstą melodinį modelį. Meistriškai atliekama raga sukuria ypatingą emocinę atmosferą, padedančią klausytojui patirti vieną iš devynių estetinių emocijų – rasų.

Indų ragos atliekamos klasikiniais indų muzikos instrumentais, tarp kurių būtinai yra sitaras ir tabla.

Sitaras – vienas žinomiausių ir populiariausių indų muzikos instrumentų. Jis primena didelę ir ilgakaklę styginių šeimos atstovę liutnią. Skambaus ir dainingo tembro sitaru atliekama Šiaurės Indijos klasikinė, indų kino filmų bei populiarioji muzika. Nuo XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio sitaras naudojamas ir Vakarų džiazo bei roko muzikoje. Sutinkamos kelios šio instrumento modifikacijos, kurios skiriasi korpuso dydžiu, stygų skaičiumi ir diapazonu, apimančiu nuo dviejų su puse iki trijų oktavų. Sitaru grojama sėdint ant žemės, stygas užgaunant iš vielos išlankstytu plektru, užmautu ant dešinės rankos smiliaus.

Tabla – Indijoje ir šalia jos esančiose šalyse paplitęs mušamasis instrumentas, savo išvaizda ir tembru primenantis bongus. Tai du skirtingo tembro ir dydžio būgnai, kuriais grojama naudojant įvairias pirštų ir delnų konfigūracijas.

Kompozitorius ir atlikėjas Imran Khan atstovauja garsiajai Sikar gharana muzikos mokyklai, suteikusiai daug stiprybės Indijos klasikinei muzikai. Groti sitaru jis pradėjo dar vaikystėje ir perėmė geriausias kultūrines tradicijas iš savo muzikalios šeimos – senelio, tėvo ir dėdžių. Pirmasis I. Khan viešas pasirodymas koncerte įvyko, kai jam buvo tik 12 metų. Nuo to laiko atlikėjas daug koncertuoja Indijoje ir užsienio šalyse: Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Tailande, Kambodžoje, Malaizijoje, Laose ir kitur. Sitaristui teko koncertuoti net princui Čarlzui, dabartiniam Jungtinės karalystės monarchui Karoliui III, kai prieš daugelį metų jis lankėsi Radžasthane (Pietų Indija).

Per ilgus intensyvaus darbo metus, kūrybingai analizuodamas ir gilindamasis į ilgaamžes savo tautos muzikos tradicijas bei subtilybes, I. Khan sukūrė savitą grojimo stilių. Jis pasižymi puikiu melodijos (sur) ir ritmo (laya) pojūčiu. Sitaristas reiškiasi ne tik klasikinės muzikos srityje: savo unikalaus instrumento skambesiu praturtina populiarios muzikos atlikėjų pasirodymus ar kino muzikos garso takelius. Jis taip pat yra kompozitorius, išleidęs kelis savo kūrybos albumus.

I. Khan bendradarbiauja su įvairiais indų muzikos atlikėjais – vokalistais ir instrumentalistais, tarp kurių yra būsimame koncerte tabla grosiantis Shahid Husain Kawa.

Palydėkime festivalį ir pasinerkime į užburiantį egzotiškos muzikos skambesį!

 

 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata