Renginio data

2023 gegužė 26

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 50 min.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai:

Jukka Perko (altinis saksofonas, Suomija), Morta Kacion (klarnetas)

Dirigentas

Leif Karlsson (Švedija)

Programa:

Charlie Parker (Vellu Halkosalmi aranžuotės), Aaron Copland

Bilietų kaina

14 Eur, 18 Eur €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte – džiazo ir klasikinės muzikos draugystė

XX amžiaus muzikos istorijos vienam ypatingam koncertui subūrė Šiaurės Europos šalių komandą. Klausytojai jame patirs ne tik lietuvių muzikų kūrybinę draugystę su švedų ir suomių atlikėjais, bet ir vienoje scenoje persipinančius džiazą bei klasikinę kūrybą. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras Charlie Parkerio, Dago Wireno,  Aarono Coplando ir kitų kūrėjų muziką interpretuos kartu su dirigentu Leifu Karlssonu (Švedija), saksofonininku Jukka Perko (Suomija) ir lietuvaite klarnetininke Morta Kacion. Koncertas „Klasika sutinka džiazą“ Klaipėdos koncertų salėje skambės gegužės 26 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Pasak Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, koncerto istorija kuriama aplink vieną legendinę džiazo asmenybę. Charlie Parker – XX amžiaus viduryje gyvenęs amerikiečių saksofono virtuozas ir kompozitorius. Trumpos karjeros metu jis pristatė daug revoliucingų ritmo bei harmonijos idėjų, pakeitusių džiazo muzikos pasaulį. Įdomu, kad jo ilgametė ir galiausiai išpildyta svajonė buvo muzikuoti su styginių instrumentų grupe. Kūrėjas daug dėmesio skyrė ir klasikinės muzikos pažinimui. Visa tai įkvėpė naujo tipo kūrybą, kurioje kartu skamba džiazo ir klasikinės muzikos elementai. Būtent apie šią skirtingų muzikos stilių draugystę ir yra koncertas „Klasika sutinka džiazą“. Jame skambės suomių kompozitoriaus, aranžuotojo ir pedagogo Vellu Halkosalmi parengtos Charlie Parkerio kūrinių aranžuotės.

Kaip solistas koncerte (ir pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje) altiniu saksofonu gros suomių atlikėjas Jukka Perko. Jis savo veikloje taip pat derina džiazą ir klasikinę muziką, tad daug pasiekęs ir su džiazo kolektyvais, ir su svarbiausiais Suomijos orkestrais. Karjeros pradžioje daugiausiai grojo orkestrų sudėtyse, vėliau susikoncentravo į solinę karjerą, yra išleidęs net 12 saksofono muzikos albumų.

„Šalia Parkerio norime padaryti sąsajas su tuo metu kūrusiais kompozitoriais, buvusiais džiazo įtakoje, bet nebūtinai tiesiogiai,“ – likusią programą apibendrina Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas M. Bačkus. Tarp kompozitorių – XX amžiuje kūręs švedas Dagas Wirénas, kurio žymiausias kūrinys „Serenada styginiams“ skambės šiame koncerte.

Dar vienas svarbus koncerto kūrinys – Aarono Coplando Koncertas klarnetui ir styginiams. Jį užsakė žymus džiazo atlikėjas, svingo karaliumi pramintas klarnetininkas Benny’is Goodmanas. Šį kartą solo partija patikėta pirmą kartą Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodysiančiai jaunosios kartos atlikėjai Mortai Kacion.

Koncerto dirigentas Leifas Karlssonas turi artimą ryšį su Lietuvos muzikos kultūra. Jis yra Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas. Jo biografijoje – virš 250 pasaulinių premjerų, pasaulinio pripažinimo sulaukusio perkusijos ansamblio „Kroumata” įkūrimas, darbas ir pelnyti apdovanojimai su įvairiais Skandinavijos orkestrais.

Pirmą kartą Leifas Karlssonas diriguos nuolatinio dirigento neturinčiam Klaipėdos kameriniam orkestrui. Uostamiesčio kolektyvas išsiskiria savo meistriškumu, kūrybine energija ir polėkiu stebinti netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Kolektyvas nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio.

Kviečiame į tarptautinę komandą subūrusį koncertą, kuriame triumfuos XX amžiaus džiazo ir klasikinės muzikos draugystė.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata