X Klaipėdos kariliono festivalis

Renginio data

2023 birželis 24

Pradžia

15:00

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)

Monika Kaźmierczak (karilionas, Lenkija)

Merle Kollom (karilionas, Estija)

Koncertą veda

Kristupas Bubnelis

Programa:

Johann Sebastian Bach, Johann Gottlieb Goldberg, Franz Liszt, Mykola Leontovych, Hugo Peretti, Alexandre Tansman, Merle Kollom, Loreta Narvilaitė, Viltė Žakevičiūtė (premjera)

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

„Popietės varpų“ koncerte išgirsime dviejų užsienio karilionininkių parengtą programą. Koncertą pradės pirmąkart Klaipėdoje pasirodysianti estų kariliono atlikėja Merle Kollom. Ji baigė Skandinavijos kariliono mokyklą ir 2019 metais tapo pirmąja profesionalia kariliono atlikėja Estijoje. Pasak jos profesoriaus Peterio Langbergo, „M. Kollom karilionu groja išraiškingai, garso kokybę bei visus niuansus valdydama ir širdimi. Ji priverčia giedoti varpus. Ji yra nuostabi karilionininkė ir puiki instrumento ambasadorė“.

Atlikėja koncertavo Danijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje. M. Kollom taip pat kuria ir aranžuoja kūrinius karilionui, keletą jų išgirsime būsimame koncerte. Ji daug metų dirbo kaip kultūros vadybininkė, prodiuserė klasikinės muzikos ir džiazo srityse, yra sukaupusi didelę patirtį kaip tarptautinių projektų iniciatorė ir organizatorė.

Šiame koncerte taip pat išgirsime lenkų karilionininkę Moniką Kaźmierczak. Ši kūrybinga atlikėja yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai koncertuojanti Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV ir kitur. Ji aktyviai inicijuoja naujų kūrinių karilionui sukūrimą ir noriai juos atlieka tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Keletą metų ji buvo Lenkijos kariliono asociacijos prezidentė. Monika dėsto Gdansko muzikos akademijoje, inicijuoja ir rengia kariliono festivalius Gdanske. 2021 m. karilionininkei buvo įteiktas aukščiausias Gdansko miesto kultūros apdovanojimas „Splendor Gedanensis“.

M. Kaźmierczak skambins Johanno Sebastiano Bacho, Johanno Gottliebo Goldbergo kūrinius, aranžuotus karilionui solo. Didžiausia jos programos intriga bus naujas Viltės Žakevičiūtės opusas „Vasaros popietės muzika“. Jis sukurtas Lietuvos kompozitorių sąjungos užsakymu specialiai Klaipėdos kariliono festivaliui.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata