Vasaros koncertų ciklas

Edukacinė programa vaikams (5-11 metų)  

Renginio data

2023 rugpjūtis 02

Pradžia

18:30

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Rugilė Latvėnaitė, Donatas Stakėnas (aktoriai)

Jotvilas Švirinas (mušamieji)

Programa:

ritmo žaidimai su mušamaisiais instrumentais

Bilietų kaina

8 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Smagūs „Ritmo žaidimai“ kviečia vaikus į Klaipėdos koncertų salę

Jau penktus metus koncerte laukiami ir patys mažiausi klausytojai – 5–11 metų vaikai. Tai „Ritmo žaidimai V: šventės“, kurie vyks rugpjūčio 2 dieną, trečiadienį, 11.30 ir 18.30 valandomis parke šalia Klaipėdos koncertų salės. Smagią edukacinę muzikinę – teatrinę programą apie ritmą jiems sukūrė aktorė Rugilė Latvėnaitė.

Taigi, „Ritmo žaidimams“ – penkeri! „Rimtas jubiliejus, dėl to ritmo fanatikai yra nusiteikę rimtai švęsti. Šį kartą torto, žvakučių ir gimtadienio dainos nepakaks. Norėsis švęsti visais įmanomais būdais. Kartu su klausytojais apžvelgsime įvairiausias šventes, pradedant gimtadieniu su gražiausiais norais ir baigiant viso pasaulio šventėmis, kuriose skamba ryški muzika, eisenas lydi šokiai, kūnai virpa nuo bumsėjimo ir negalėdami sustoti ritmingai juda. Kaip gimtadienius švenčia Rio karnavale? Kas būtų, jeigu gimtumei per Kalėdas? Ar Velykų zuikiai, švęsdami gimtadienius, gauna dovanų kiaušinių? Šiuos ir dar keistesnius klausimus nagrinėsime penktojoje „Ritmo žaidimų“ programoje ir visi kartu kursime savo svajonių gimtadienio šventę“, – pasakoja R. Latvėnaitė.

R. Latvėnaitė – šiemet 10-metį mininčio Klaipėdos jaunimo teatro aktorė, grupės „Graži ir ta galinga“ narė (beje, ši dainuojančių aktorių grupė 2020 metais buvo nominuota „M.A.M.A.“ apdovanojimams alternatyvios muzikos atlikėjo kategorijoje). Vaidinančią ir dainuojančią ją matėme ir Klaipėdos koncertų salės projekte visai šeimai „Pepė keliauja į koncertą“.

Paklausta apie „Ritmo žaidimų“ patirtis, aktorė pasakoja: „šis projektas į mano kaip aktorės pasaulį atnešė labai daug – susipažinau su aukščiausio lygio perkusininkais, o tai praplėtė draugų ratą. Taip pat supratau, koks įvairus ir žaismingas yra perkusijos pasaulis, nustebino šiuolaikinių kompozitorių kūryba, instrumentų spalvingumas. Džiaugiuosi ir Klaipėdos koncertų sale, kad ji pasitiki ir leidžia keliauti ritmo žaidimų keliu, atveria duris jauniems kūrėjams. O labiausiai džiaugiuosi klausytojais – kiekvienas koncertas nustebina vaikų žingeidumu. Supratau, kad kalbėti apie ritmą ir perkusiją su jais yra itin paprasta, linksma ir įdomu“.

Kiekviena nauja „Ritmo žaidimų“ programa – tai kaskart naujas iššūkis jos meninį turinį kuriančiai R. Latvėnaitei. Reikia atrasti įdomią temą, suderinti savo menines idėjas su projekto partneriais aktoriais ir perkusistais bei sugebėti visa tai žaismingai perteikti mažiesiems klausytojams. Rugilė prisimena, kad jai „labiausiai įsiminęs, žinoma, yra pirmasis koncertas, kadangi tai darėme pirmą kartą ir dar su švedų perkusininkais „Rhythm Art Duo“ nariais Danieliu Bergu (marimba) ir Fredriku Duvlingu (perkusija). Bet nuo pirmos iki paskutinės akimirkos tai buvo labai smagus pasirodymas. Tada mes klausėme vaikų: kas yra ritmas? Ir net praėjus penkeriems metams aš vis dar ieškau atsakymo, kur gyvena ir kaip atsiranda ritmas. Čia turbūt ir slepiasi visas žavesys, kad perkusijos pasaulis yra begalinis“.

Kviečiame vaikus ir suaugusius apsilankyti spalvingame ir įkvepiančiame „Ritmo žaidimų V: švenčių“ koncerte! Pasak R. Latvėnaitės, „jame mes kaip niekad iki tol daug muzikuosime kartu su vaikais. Parodysime išskirtinį dėmesį kiekvienam atėjusiam, kadangi švęsime jubiliejinį gimtadienį – mums jau penkeri! Ruošiame programą su išskirtinai tik šiai edukacijai sukurtais kūriniais. Bet, aišku, nepamirškime ir gimtadienio staigmenų, kurias patirsite tik atėję švęsti kartu su mumis“.

Kartu su R. Latvėnaite „Ritmo žaidimuose“ smagiai žais Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Donatas Stakėnas, o įvairius mušamuosius instrumentus kalbins Jotvilas Švirinas.

 • Dėl besikeičiančių oro sąlygų ir techninio renginio išpildymo, koncertas iš parko perkeliamas į KKS I aukšto fojė.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Informuojame, kad žaidimų aikštelė parke prie Koncertų salės (vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) uždaroma renginiams:

Rugpjūčio 2 d. –10–13 val. ir 17–20 val.
Rugpjūčio 3 d. – 18–22 val.

Atsiprašome už nepatogumus.

 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata