Vasaros koncertų ciklas

Renginio data

2023 birželis 29

Pradžia

19:30

Renginio vieta

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

„Duo Unicum“:

Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (koncertinės kanklės), Giedrė Šiaulytė-Ulfig (keltiška arfa, Lietuva–Vokietija)

Programa:

lietuvių ir keltų tautų dainų ir šokių aranžuotės, Balys Dvarionas, Indrė Stakvilė, Henry Purcell, Karl Jenkins ir kt.

Bilietų kaina

10 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos koncertų salė pradeda Vasaros koncertų ciklą „Unikalaus dueto“ koncertu

Jau netrukus vasariškos muzikos garsai užlies šalia Klaipėdos koncertų salės esantį parką. Čia birželio 29–rugpjūčio 3 dienomis vyks įstaigos rengiamas Vasaros koncertų ciklas. Jo koncertai dar šešioms savaitėms pratęsia Klaipėdos koncertų salės repertuarą, suteikdami malonumą pasimėgauti klasikinės, džiazo muzikos skambesiu gryname ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje.

Birželio 29 dieną, ketvirtadienį, 19.30 valandą Vasaros koncertų ciklą pradės „Unikalus duetas“. Taip savo programą pavadino „Duo Unicum“, kuriame kartu muzikuoja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (koncertinės kanklės) ir Giedrė Šiaulytė-Ulfig (keltiška arfa, Lietuva–Vokietija). Pasak atlikėjų, tai unikalus ir pirmasis toks duetas pasaulyje! Šiuos skirtingos kilmės, bet savo konstrukcija ir grojimo technika panašius instrumentus savo ansamblyje sujungė jaunystės draugės, šiandien jau profesionalios ir žinomos atlikėjos. Abi jos yra Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventės. Vasaros koncertų cikle skambės programa, kurią duetas atliks šių metų koncertiniame ture Lietuvoje ir Vokietijoje. Joje darniai susipins lietuvių ir keltų tautų dainų ir šokių melodijų aranžuotės, lietuvių autorių ir Didžiosios Britanijos (Škotija, Velsas, Anglija) bei Airijos kompozitorių kūriniai (Balys Dvarionas, Indrė Stakvilė, Henry Purcell, Karl Jenkins ir kt.).

Ingrida Spalinskaitė-Kurienė užaugo profesionalių muzikų šeimoje. Kankliuoti pradėjo būdama septynerių. Klaipėdoje mokėsi J. Kačinsko muzikos mokykloje bei S. Šimkaus konservatorijoje. Studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metu stažavosi Suomijoje, Helsinkio muzikos akademijoje. Ingrida baigė dvi specialybes: įgijo kanklių ir simfoninio orkestro perkusininkės atlikėjos bei pedagogės kvalifikacijas.

Kanklininkė yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai vystanti koncertinę veiklą su kolektyvais „Duo Unicum“ ir „Lajos“. Ingrida mielai dalyvauja Klaipėdos koncertų salės rengiamuose projektuose, dažnai eksperimentuoja su įvairių sričių menininkais. Ji ugdo jaunuosius perkusininkus Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, kanklių atlikimo meną dėsto Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje bei LMTA Klaipėdos fakultete. Taip pat ji yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro perkusininkė.

Giedrė Šiaulytė-Ulfig savo koncertuose dažnai groja tiek keltiška, tiek koncertine arfa. Iš pradžių ji mokėsi groti kanklėmis Mažeikiuose ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Netrukus ji nusprendė kankles iškeisti į arfą ir įstojo į Graco muzikos universitetą (Austrija), stažavosi Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje. Studijuodama Zalcburgo Universitete „Mozarteum“ laimėjo konkursą Lenkijos nacionalinio radijo simfoniniame orkestre (Katovicai). Arfininkė baigė „Mozarteum“ universitetą su pagyrimu pas garsią Vokietijos arfininkę prof. H. Storck, kurios asistente vėliau dirbo Katovicų muzikos akademijoje. Muzikė šiuo metu gyvena Vokietijoje, kur daug koncertuoja solo, su įvairiais ansambliais bei orkestrais, taip pat pasirodo Lietuvoje, Lenkijoje ir Austrijoje.

Paklausta, kada kilo mintis sukurti tokį duetą ir kaip gimė pavadinimas, I. Spalinskaitė-Kurienė atsakė: „Dueto gimimas buvo netikėtas. 2015 metais Giedrės ir jos vyro vokiečio vestuvių šventės metu norėjome nustebinti įvairiataučių svečių būrį ir padaryti jiems muzikinę staigmeną. Pagrojome duetu ir sulaukėme daug gražių atsiliepimų, susižavėjimo ir paskatinimo. Tad nutarėme išties pabandyti išplėtoti šią idėją ir koncertuoti duetu, tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje. Pavadinimo idėją pasiūlė Giedrės vyras. Mums muzikuoti sekėsi taip pat lengvai, kaip ir bendrauti, tad gyvuojame jau aštuntus metus. Per ši laiką išleidome ir kompaktinę plokštelę „Impressio“.

Ingridą ir Giedrę sieja ne tik duetas, bet ir mokslai S. Šimkaus konservatorijoje. „Mes netgi sėdėjome viename suole tuos keturis metus. Tik aš po 4 kursų išvykau tęsti studijų Vilniuje, o Giedrė savo permainas sugalvojo man išvykus, besimokydama paskutiniame kurse ir išskleidė sparnus už Lietuvos ribų.“ – pasakoja Ingrida.

Giedrė, paklausta, kas yra bendro tarp kanklių ir arfos ir kodėl pasirinko būti arfininke, atsakė: „Keltiška arfa ir koncertinės kanklės – labai artimi ir giminingi instrumentai, turintys tokią pat kaitiklių sistemą. Skirtumas tik tame, kad arfos stygos žarninės, ne metalinės, kaip kanklių, ir stygų arfa turi šiek tiek daugiau. Žinoma, ir grojimo padėtis bei grojimo technika skiriasi. Perėjau į arfą, nes labai norėjau groti simfoniniame orkestre. Iki „Duo Unicum“ Vokietijoje dažnai tekdavo groti autentiškomis kanklėmis pristatant Lietuvą šiame krašte, bet, atsiradus duetui, tą darome kartu su Ingrida. Beje, į šių metų programą įdėjome autentiškų kanklių muzikos inkliuzą. Aš grosiu kanklytėmis, o Ingrida pritars skudučiais ir perkusija“.

Pasidomėjome Ingridos, kas bendro yra tarp kanklių ir mušamųjų specialybės, kurią ji taip pat studijavo LMTA, kuri specialybė jai artimesnė. Ingrida atsakė: „Aš lygiai taip pat, kaip Giedrė, žavėjausi tobulo simfoninio orkestro skambesiu ir liūdėjau, kad kanklių jame nėra, bet instrumentas buvo per brangus moraliai iškeisti į kitą. Gal todėl pritrūko ryžto kažką keisti paauglystėje. Kanklių garsai mane lydi nuo gimimo, visada pailsiu ir atsigaunu kankliuodama. O mušamieji manyje užpildo tą energingąją, temperamentingąją pusę. Labai patinka įdėti perkusinį prieskonį į styginių ar pučiamųjų atliekamas melodijas. Ypač įdomu groti poliritminę muziką. Bendro gal tik tiek, kad melodiniai perkusiniai instrumentai, tokie kaip marimba, vibrafonas – lygiai taip pat, kaip kanklės – muziką skaito iš dviejų eilučių (kai vienu metu tenka groti bosą ir melodiją)“.

Maloniai kviečiame apsilankyti Vasaros ciklą pradedančiame „Unikalaus dueto“ koncerte!

 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Vaikų žaidimų aikštelė, esanti prie KKS, (vadovaujantis Klaipėdos m. savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) yra uždaroma nuo 18 iki 21 val. šiomis koncertų dienomis:

 • Birželio 29 d. „Unikalus duetas”
 • Liepos 1 d. „Royce X“
 • Liepos 5 d. „Aukuras ir Tykumos“
 • Liepos 7 d. „Fortepijono muzikos naktis”
 • Liepos 11 d. „Spalvų skambesys II“
 • Liepos 14 d. „Dievų mitai, žmonių ritmai“
 • Liepos 19 d. „Niujorkas prie Baltijos”
 • Liepos 21 d. „Laws of distractions”
 • Liepos 27 d. „Grieg in Jazz”
 • Liepos 29 d. „Koncertas Nr. 5”
 • Rugpjūčio 3 d. „Chordos ir Sheep Effect”
 • IŠIMTIS. Rugpjūčio 2 d. „Ritmo žaidimai: šventės” – vaikų žaidimų aikštelė uždaroma nuo 10.30 iki 13:00 val. ir 17:00 iki 20:00 val.
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata