„Salve Musica“

Renginio data

2023 gruodis 15

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

VDU kamerinis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Lukočius

Solistai:

Ona Kolobovaitė (sopranas), Egidijus Bavikinas (tenoras)

Programa:

Johann Strauss, Imre Kálmán, Franz Lehár ir kt.

Bilietų kaina

nuo 25,20* €

Išparduota
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Šventinė nuotaika „Vienos valso ritmu“

Be šios muzikos šventinis laikotarpis neįsivaizduojamas: operetės, valsai, pakili operų muzika, skambanti tiek didžiausiuose teatruose, tiek jaukiose kamerinėse salėse. Tai dar kartą įrodys šios muzikos profesionalai šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ programoje „Vienos valso ritmu“. Dangiškas Onos Kolobovaitės sopranas harmoningai derės su aksominiu Egidijaus Bavikino tenoru, o dirigentas Vytautas Lukočius stebins savo įvairiapusiais meniniais talentais. Šie trys artistiški, šmaikštūs ir beprotiškai klasikinę muziką įsimylėję bičiuliai šventiška nuotaika užkrės visus – tiek su jais muzikuosiantį Vytauto Didžiojo universiteto kamerinį orkestrą, tiek visus koncerto klausytojus.

Apie sopraną Oną Kolobovaitę greičiausiai išgirdote žiūrėdami televiziją: ji, dar nebaigusi studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, laimėjo pirmąją vietą LRT projekte „Triumfo arka“. Beje, tąkart po triumfo minėtame televizijos projekte solistė iškart vyko į Klaipėdą, kur dainavo Naujametėje Klaipėdos kamerinio orkestro programoje.

Vėliau solistė kūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Giedriaus Kuprevičiaus miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“, rengė programas su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir kt. Labai svarbūs jai buvo 2022-i metai, kai sukūrė pagrindinį vaidmenį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatytoje Antoníno Dvořáko operoje „Undinė“

Ypač intensyvus O. Kolobovaitei yra šis šventinis laikotarpis, kai su keliomis koncertinėmis programomis daug keliaujama po įvairius Lietuvos miestus. Tačiau programą „Vienos valso ritmu“ išgirs tik klaipėdiečiai, ji ruošiama specialiai festivaliui „Salve Musica“.

Tenoras Egidijus Bavikinas taip pat yra atpažįstamas operos ir pramogų pasaulio veidas. Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas išsiskiria ypatinga charizma scenoje. Teatre jis sukūrė per dvidešimt vaidmenų, dažnai dalyvauja ir įvairiuose projektiniuose pastatymuose, pavyzdžiui, miuzikluose „Ugnies medžioklė su varovais“, „Paryžiaus katedra“ ir kituose. Dainininkas labai sėkmingai dalyvauja ir televizijos projektuose: neseniai buvo pripažintas nugalėtoju LRT projekte „Miuziklo garsai“.

Dirigentas Vytautas Lukočius bet kokį koncertą paverčia smagiu nuotykiu visiems jame dalyvaujantiems. Fortepijono ir simfoninio dirigavimo specialybes baigęs muzikas yra itin atviras netikėčiausioms meninėms idėjoms. Lietuvos publikai, o ypač muzikinių televizijos projektų žiūrovams, V. Lukočius geriausiai žinomas kaip orkestro „Vilnius Sinfonietta“ įkūrėjas, vadovas ir dirigentas. Keletą metų jis dirbo Lappeenrantos miesto simfoninio orkestro meno vadovu Suomijoje, o 2019 metais tapo Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro vyriausiuoju dirigentu.

Nuotaikingoje programoje pasirodys ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras. 2011 metais Kaune įkurto kolektyvo repertuare – muzikos stilių ir žanrų įvairovė: nuo klasikinių kūrinių iki eksperimentinių projektų su kitų sričių menininkais.

E. Bavikinas teigia, kad gyvenime yra neromantiškas, tačiau šiame koncerte romantikos bus tikrai daug. Ji neišvengiama, kai skamba muzika iš operečių, kuriose visas veiksmas sukasi apie meilę ir su ja susijusias intrigas. Šventinė programa supažindins su muzikos kūrėjais, kuriuos vienija Vienos valso ritmas.

Imre Kálmánas – vengrų ir austrų kompozitorius, vienas žymiausių Vienos naujosios operetės autorių, kurių jis sukūrė net 20. Jo operečių muzika melodinga, turi sąsajų su vengrų muzikiniu folkloru.

Vienos valso ir Vienos operetės klasikas Johannas Straussas (sūnus) plačiai žinomas dėl visur skambančio „Žydrojo Dunojaus“, tačiau dainininkų labiausiai mylimas dėl jausmingų ir charakteringų vokalinių kūrinių. O. Kolobovaitė ir E. Bavikinas puikiai įsijaučia į vaidmenis iš jo operečių „Vienos kraujas“, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas“.

Kalbėdami apie Vienos operetes negalime pamiršti ir Franzo Leháro palikimo. Jo sukurtos „Linksmoji našlė“ ir „Džiudita“ jaudina klausytojus visame pasaulyje.

Kviečiame pamiršti kasdienius rūpesčius ir gražiausias metų šventes pasitikti „Vienos valso ritmu“! Koncertas Klaipėdos koncertų salėje vyks gruodžio 15 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

*Į bilieto kainą įskaičiuotas 1,20 Eur bilietai.lt sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Sužinok daugiau apie KKS lankytojų taisykles čia.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata