„Permainų muzika"

Renginio data

2023 rugsėjis 15

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Tomas Ambrozaitis

Solistė

Indrė Baikštytė (fortepijonas)

Dirigentė

Adrija Čepaitė

Programa:

David Lang (pasaulinė premjera), Michael Gordon, Philip Glass, Jessie Montgomery

Bilietų kaina

24/30 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Festivalį Permainų muzikapradeda Žvaigždžių lietus I: Amerikos muzika

Klaipėdos koncertų salė, klasikinės muzikos programa atvėrusi 20-tąjį koncertinį sezoną, kviečia atsiverti pokyčiams šiuolaikinės muzikos festivalyje „Permainų muzika“! Vykstantis jau 19-tą kartą jis klausytojams pristatys geriausius XX–XXI a. muzikos pavyzdžius ir moderniausias raiškos formas. Festivalio programa, aprėpianti platų šiuolaikinės kultūros kontekstą, rugsėjo 15–spalio 6 dienomis skatins pažinti intriguojančias dabarties meno teritorijas ir patirti atradimo džiaugsmą.

Festivalį pradedančią programą „Žvaigždžių lietus I: Amerikos muzika“ rugsėjo 15 dieną, penktadienį, 18.30 valandą su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru atliks tarptautinėse scenose pasirodanti lietuvaitė dirigentė Adrija Čepaitė. Pasak jos, „programa sutelkta į žymiųjų šio laikmečio amerikiečių kompozitorių muziką. Joje suskamba kontrastinga dabartis, o kartu ir raminanti vienovė“.

Tarp ryškiausių programos kūrinių prestižinės Pulitzerio premijos laureato Davido Lango „The national anthems“ versijos premjera, sukurta specialiai festivaliui. Jo atlikimui prie orkestro prisijungs ir Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio. Publiką intriguos minimalizmo muzikos ikona laikomo Philipo Glasso Tirolio koncertas fortepijonui ir orkestrui, kurio solinę partiją skambins pianistė Indrė Baikštytė. Klaipėdos kamerinis orkestras žibės savo profesionalumu grieždamas orkestrinius opusus – Michaelo Gordono „Weather one“ ir Jessie Montgomery „Starburst“.

Tarptautinį pripažinimą pelniusių iš Lietuvos kilusių moterų dirigenčių nėra itin daug. Unikalus yra šios menininkės kelias, kurį galima apibūdinti, anot jos pačios, kaip „sielos piligrimystę“. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi choro dirigavimo magistro diplomą, A. Čepaitė išvyko į Austriją. Studijos aukšta muzikine kultūra garsėjančioje šalyje suteikė pagrindą jos karjeros pradžiai. Šiandien A. Čepaitė diriguoja Lietuvos orkestrams, taip pat bendradarbiauja su įvairiais užsienio kolektyvais: Sofijos nacionaliniu simfoniniu (Bulgarija), Manheimo kameriniu (Vokietija), Nordwestdeutsche Philharmonie (Vokietija) ir kitais orkestrais.

Dirigentės pasirodymus Lietuvos publikai visada gaubia savita aura. Būdinga, kad jos kuriamose koncertinėse programose muzika išskamba kartu su intensyvia dramaturgine mintimi. Tai pajusime ir su Klaipėdos kameriniu orkestru rengiamoje programoje, kurią A. Čepaitė apibūdina taip:

„Šalia genialaus Ph. Glasso Tirolio koncerto ir jo muzikinės kalbos, turinčios galią iškviesti meditacinę būseną, lakoniškumu žėri jaunatviškas J. Montgomery „Starburst“ / „Žvaigždžių sprogimas“.

Savo tobula segmentine konstrukcija M. Gordono „Weather one“ / „Oras I“ tiesiog įtraukia į muzikos pulsą, į kelis vaizdinius tuo pačiu metu.

Naujojo pasaulio skambesio vainikas – D. Lango „The national anthems“ / „Nacionaliniai himnai“ chorui ir styginių orkestrui premjera. Himnuose alsuoja laisvės dvasia, jautriai emocionalus žodis ir kukli muzikos didybė“.

Pianistė Indrė Baikštytė, aktyvi šiuolaikinės muzikos interpretuotoja ir entuziastė, teigia: „Nors ir atvirai minimalistinė, Ph. Glasso muzika man visuomet skamba labai šiltai, šiek tiek nostalgiškai, kartais romantiškai… Joje girdžiu daugybę spalvų, pojūčių, įsisuku į greitai besikeičiančias nuotaikas. Ir Tirolio koncertas yra vienas ryškesnių to pavyzdžių. Labai laukiu artėjančių repeticijų ir koncerto – manau tiek mes, atlikėjai, tiek klausytojai turėsime didelį malonumą“.

Kompozitorius Davidas Langas rašo: „Labai džiaugiuosi dėl mano kūrinio „The national anthems“ orkestrinės versijos pasaulinės premjeros Klaipėdoje ir apgailestauju, kad negalėsiu jos išgirsti. Su Klaipėdos kameriniu orkestru bendradarbiauju ilgai ir laimingai, esu labai dėkingas už nuolatinę paramą mano kūrybai. Aš netgi buvau nuvykęs į Klaipėdą išgirsti, kaip jie groja gyvai! Man tai buvo didžiulė patirtis ne tik todėl, kad koncertai pavyko, bet ir todėl, kad mano senelis gimė Gargžduose, kuriuos aplankiau ten būdamas. Mano močiutė gimė Šilalėje, kurią aplankysiu, kai atvyksiu kitą kartą.

Mano kūrinys „The national anthems“ yra apie tai, kokie mes visi esame trapūs, kaip lengvai galima atimti iš mūsų laisvę. Tai rimtas kūrinys, deja, labai savalaikis, bet su vilties žiburiu pabaigoje. Tikėkimės, kad ją pasieksime visi kartu ir taikiai“.

Beje, kompozitoriai D. Langas, ir M. Gordonas yra garsaus JAV ansamblio „Bang on a Can“, koncertavusio „Permainų muzikoje“ 2017 metais, įkūrėjai. Tąkart nulijęs gausus Amerikos muzikos žvaigždžių lietus šių metų festivalyje virs tikra liūtimi, suteiksiančia gaivius ir žadinančius potyrius. Kviečiame!

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

 

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata