„GROJAME PASAKĖČIĄ“

 
„GROJAME PASAKĖČIĄ“
 
Renginyje visai šeimai „Grojame pasakėčią“ susitinkome su aktoriumi Linu Zube ir Klaipėdos brass kvintetu, kuriame groja Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna) ir Jurgis Dargis (tūba). Variniai pučiamieji instrumentai groja... pasakėčią!

Pasakėčios žanras kilo iš pasakojimų ir pasakų apie gyvūnus ar augalus. Šio žanro pradininku laikomas graikas Ezopas. Daugelis įvairių tautų autorių kūrė jo pasakėčių motyvais. Turbūt kiekvienas esame girdėję nors vieną garsaus rusų poeto Ivano Krylovo pasakėčią, kurių jis yra parašęs per 200. Krylovas pasakėčias rašė pagal savo siužetus, tačiau dalis siužetų taip pat yra paimti iš Ezopo kūrybos.

Iš tiesų pasakėčios – vertingi, auklėjamąją galią turintys pasakojimai. Jos populiarios visame pasaulyje ir ypač mėgstamos vaikų.

Scenarijų brass kvintetui, aktoriui ir piešinių projekcijai pagal keturias I. Krylovo („Žiogas ir Skruzdėlė“, „Varlės, prašančios karaliaus“, „Kvartetas“) ir Ezopo („Kiškis ir vėžlys“) pasakėčias parašė aktorius Linas Zubė, kuriam spalvingą animuotą priešinių projekciją sukūrė Vidas Bizauskas.

„Dangumi plaukia tūba. Iš jos tarsi iš dievo ausies išbyra Ežiukas. Jam šalta. išbyra Saulė, debesys, jie transformuojasi į muzikos instrumentus; dūdas ir kita. Iš tūbos byra medžiai, jie gal panašūs į kokius smuikus. Byra gėlės ir žolynai“, – taip prasideda L. Zubės sukurtas pasakojimas.

Projekte skambančią muziką sukūrė kompozitorė Laima Jedenkutė. Ji pasakoja: „kūrinį rašiau pagal labai mielą ir šmaikštų L. Zubės scenarijų. Bandžiau atrasti charakteringus personažus atitinkančią muziką, bet tuo pačiu ir nelabai sudėtingą, nes kažikuriems mažiesiems klausytojams tai bus pirmoji pažintis su varinių pučiamųjų kvintetu. Atlikėjai gros ne tik savo įprastais, bet ir neregėtais negirdėtais instrumentais – šalmėjais (schalmei).“

Lino sekamose pasakėčiose atgyja saulytė, ežiukas, žiogas, skruzdėlė, musė, kiškis, vėžlys, ožys, lokys, asilas, beždžionė, varlės ir kiti linksmi sutvėrimai.
 
Linas Zubė (scenarijaus autorius, režisierius ir aktorius)
Laima Jedenkutė (muzika)
Klaipėdos brass kvintetas: Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba)