Aylikėjai

Stanislovas Žilevičius

Klaipėdos karilionu kasmet atlieka apie 60 koncertų. Jis dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV. 2001 m. S. Žilevičius tapo tarptautinio karilionininkų konkurso Hamburge (Vokietija) laureatu. Savo programose atlikėjas dažnai jungia karilioną su kitais instrumentais, yra grojęs su orkestrais, chorais ir elektronika. Karilionininko repertuarą sudaro muzika nuo baroko iki šių dienų. Jis taip pat yra skambinimo karilionu metodinių leidinių, originalių kūrinių karilionui ir aranžuočių autorius. S. Žilevičius dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.

„Karilionas – erdvės karalius, kurio muzika gydo ir kūną, ir sielą."
Kęstutis Kačinskas, karilionininkas

Kęstutis Kačinskas baigė chorinio dirigavimo specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) bei asistentūrą Sankt Peterburgo valstybinėje N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje. 2001 m. jis eksternu baigė kariliono specialybę Løgumkloster bažnytinės muzikos mokykloje Danijoje, vėliau kėlė kvalifikaciją Rusijoje, Danijoje ir Olandijoje.

K. Kačinskas Klaipėdos karilionu atliko daugiau kaip 1500 koncertų, taip pat surengė per 60 kariliono koncertų Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, JAV. Karilionininkas aranžuoja kitų kompozitorių kūrinius ir rašo savo muziką karilionui.

Daug metų K. Kačinskas dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. Nuo 2018 m. rudens jis taip pat yra Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteris.