Meno vadovas

„Orkestras yra organizmas, kurio pagrindinė misija – skelbti grožio ir prasmės ideologiją per muziką."
Mindaugas Bačkus, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas

Mindaugas Bačkus – violončelininkas, koncertuojantis kaip solistas, ansamblių ir orkestrų narys. Jo muzikinių interesų hori- zontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violonče- lės skambesio iki elektroakustinių eksperi- mentų ir dalyvavimo teatro projektuose.

M. Bačkus baigė nacionalinę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur jis įgijo meno licenciato laipsnį. Jis taip pat studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Didžioji Britanija), tobulinosi meistriškumo kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Violončelininkas griežė kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, Lietuvos ir Vilniaus kameriniuose orkestruose, Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, styginių kvartete „Chordos“, o nuo 2006-ųjų yra „Nepaklusniųjų ansamblio“ narys. Su šiais kolektyvais jis dalyvavo festivaliuose Lietu-voje, JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje ir Norvegijoje.

M. Bačkui tapus Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu, buvo parengta virš 500 koncertinių programų su pasaulyje pripažintais atlikėjais tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek kitose šalies ir užsienio salėse. Jo iniciatyva 2017 ir 2019 metais buvo surengtas Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas, o 2018 m. – Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija. 2019 m. M. Bačkui suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.