Naujienos

Kviečiame susipažinti su Klaipėdos karilionu

2022 04 05


Klaipėdos koncertų salė kviečia miesto gyventojus ir svečius dalyvauti atsinaujinusiose ekskursijose į Klaipėdos kariliono bokštą.

Klaipėdos koncertų salės edukatorė Dovilė Kirdaitė atskleis paslaptis, kurios gaubia kariliono instrumentą, kaip jis atkeliavo į Klaipėdą bei į vieną žinomiausių ir, ko gero, gražiausių miesto architektūros paminklų – centrinius pašto rūmus. Sužinosite, kuo Klaipėdos karilionas skiriasi nuo kitų Lietuvoje esančių karilionų. Ekskursijos metu edukatorė taip pat pasakos, kokią reikšmę jau nuo senų laikų varpai turi miestui ir jo gyventojams. Išgirsite, kokiu atstumu toliausiai gali sklisti varpų muzika, kurioje miesto vietoje melodijos skleidžiasi gražiausiai ir kur jaukiausia jų klausytis. Ne kiekvienas klaipėdietis žino, kuriose miesto vietose galima iš arti pamatyti senuosius kariliono varpus.

Kartu su edukatore įveiksite net 122 kariliono bokšto laiptelius ir pakilsite į 42 metų aukštį, iš kur atsivers viso Klaipėdos senamiesčio panorama. Užlipę į bokštą sužinosite bei gyvai išgirsite, kokias melodijas galima skambinti karilionu. 

„Nustebsite, kad karilionu galima skambinti ne tik klasikinę muziką. Galbūt šiuo instrumentu puikiai suskambėtų ir melodijos iš garsiojo „Hario Poterio“ filmo? Juolab, kad ir kariliono bokštas primena žinomo filmo erdves. O kas slypi bokšto „Paslapčių kambaryje“?“, - užsimena edukatorė Dovilė. 

Ekskursijos rengiamos grupėmis: moksleivių ir suaugusiųjų. Suaugusiesiems bilieto kaina  7,20 Eur. Senjorams, studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems, pateikusiems galiojantį pažymėjimą, taikoma 50 proc. nuolaida. Ekskursijos data ir laikas derinami individualiai. Būtina susisiekti iš anksto telefonu +370 46 393 968, + 370 678 38901 arba e. paštu dovile.kirdaite@koncertusale.lt.

Kviečiame į ekskursijas apie unikalų miesto simbolį – Klaipėdos karilioną!