Naujienos

Smuikininkė iš Ukrainos M. Kotorovych Klaipėdos koncertų salėje atliko jausmingą kūrinį

2022 03 10


Kovo 8-ąją Klaipėdos koncertų salėje vyko solidarumo su Ukrainos moterimis koncertas „Meilės dainos ir duetai“. Programą kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru rengė dirigentas Vytautas Lukočius, operos solistai Monika Pleškytė, Tomas Pavilionis ir smuikininkė iš Ukrainos Myroslava Kotorovych.

Kotorovych Ukrainoje žinoma, kaip viena talentingiausių jaunųjų muzikių ir klasikinės smuiko mokyklos atstovių. Ji groja kaip solistė su daugeliu Ukrainos orkestrų, taip pat rengia solinius koncertus užsienyje, taip pat ji yra Nacionalinio solistų ansamblio „Kyivska Kamerata“ solistė.

Su šeima pasitraukusi iš karo apimtos gimtosios šalies, M. Kotorovych koncerte atliko ukrainiečių kompozitoriaus Myroslavo Skoryko kūrinį „Melody”. Pristatydama kūrinį atlikėja pasakojo, kad tai yra dvasinis, muzikinis paveldas visiems ukrainiečiams, kad ir kur jie šiuo metu gyventų.

„Kai prasidėjo karas, nusprendžiau nedelsiant išvežti savo šeimą iš Kyjivo į saugią vietą. Esu labai dėkinga, kad Lietuvoje mums buvo atvertos durys. Taip pat dėkoju už tai, kad šiuo metu galiu būti čia ir tiesiogiai perduoti žinutę savo draugams, kurie kovoja ir saugo mūsų šalį. Ačiū jums, lietuviai, kurie mus suprantate, ir skirtingai nuo kitų šalių, jūs visiškai kitaip reaguojate - girdite mūsų europietišką balsą, kuris trykšta iš mūsų širdžių“, - jautriais išgyvenimais prieš koncertą dalijosi M. Kotorovych.

Kviečiame paklausyti jausmingos ukrainiečių kompozitoriaus melodijos bei išreiškškime palaikymą šaliai, kuri gina mums visiems svarbią pamatinę Laisvės vertybę.

Myroslava Kotorovych (smuikas, Ukraina), Klaipėdos kamerinis orkestras - Myroslavo Skoryko „Melody".