Naujienos

Klaipėdos kariliono festivalis: varpų muzika gydo sielą ir kūną

Pirmadienis 27 gegužės 2019 16:24
 
Klaipėdos kariliono festivalio varpai šiemet uostamiestyje skambės jau šeštąjį kartą, kurdami unikalų jo garsinį peizažą. Birželio 24-ąją aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai kvies įsiklausyti ir išgirsti istorijos žingnių aidą, pajausti praeities jėgą ir aktyvų dabarties pulsą. Akimis ieškodami to nuostabaus, tarsi iš dangaus srūvančio muzikos šaltinio, nuolat žvelgsime aukštyn, mintimis kildami virš kasdienybės dangiškojo grožio link.
 
Nuo senovės tikima, kad varpų muzika gydo sielą ir kūną, t. y. pakelia dvasiškai ir stiprina fizinę sveikatą. Mokslininkų teigimu, varpų gaudesio sukeliamos vibracijos išvalo aplinką nuo neigiamos energijos. Žemi varpų dažniai veikia raminanai, padeda atsigauti patyrus stresą, o štai aukšti – aktyvina, suteikia budrumo. Todėl varpų muzikos koncertas gali tapti ne tik puikia terapijos priemone, bet ir malonia laisvalaikio pramoga.
 
Klaipėdos karilionas šiandien yra vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokių muzikos instrumentų, tapęs miesto savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis buvo sumontuotas 1987 metais ir savo skambesiu džiugino mus iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.
 
„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900 kilogramų.
 
Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną. Varpų muzika girdima visame senamiestyje, tačiau geriausia jos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir matyti varpinėje grojančius atlikėjus.
 
Festivalį rengia Klaipėdos koncertų salė. Nuo birželio 10 dienos Šiauriniame rage (prie Senosios perkėlos) eksponuojama paroda supažindins su Klaipėdos kariliono istorija ir šių metų festivalio programa. Taip pat bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, per kurias bus galima iš arčiau pamatyti šį retą instrumentą.
 
Festivalio koncertus ves Rūta Vildžiūnienė. Visi jie bus nemokami. Ateikite, klausykite, patirkite gydančias muzikos vibracijas. Iki susitikimo ilgiausią metų dieną, skambant Klaipėdos kariliono varpams!