Naujienos

Klaipėdos kamerinis orkestras pristatė Lietuvą muzikos festivalyje Vokietijoje

Penktadienis 17 rugsėjo 2021 15:11

 

Lietuvos ir užsienio tarptautinių muzikos festivalių dalyvis Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, šįkart lietuvių kompozitorių kūrybą skleidė Vokietijoje. Rugsėjo 19 dieną kolektyvas pirmą kartą pasirodė viename didžiausių teminių festivalių pasaulyje – Uznamo muzikos festivalyje („Usedom Music Festival“). Kasmet į Baltijos jūroje esančią Uznamo salą, kuri priklauso Vokietijai ir Lenkijai, paklausyti festivalio programų suplūsta tūkstančiai muzikos gerbėjų iš viso pasaulio.
 
Pirmieji festivalio koncertai pradėti rengti prieš ketvirtį amžiaus, tačiau nuo 1999 m. renginys imtas vadinti Baltijos jūros „podiumu“. Kasmet viena Baltijos jūros regiono šalis išskirtinai tampa jo programos ašimi. Žymiausi atlikėjai pristato tos šalies muzikinę kultūrą. Tris savaites, nuo rugsėjo iki spalio, Baltijos jūros regiono šalis vienijančio festivalio lankytojai gali pamatyti ir išgirsti šio regiono muzikos žvaigždes.
 
Šiemet Uznamo muzikos festivalio programa yra dedikuota Lietuvai ir jos kompozitorių kūrybai. Festivalyje pasirodys ir garbės svečias, pripažintas Lietuvos kultūros ambasadorius pasaulyje violončelininkas ir dirigentas David Geringas, atliksiantis keletą programų. Vieną jų maestro parengė su Klaipėdos koncertų salės meno kolektyvu Klaipėdos kameriniu orkestru.
 
M. Bačkus teigia, kad Lietuvos kultūros sklaida svetur yra kultūrinės ideologijos dalis, prie kurios siekia prisėdėti ir klaipėdiečių kolektyvas. Taip pat kaip vieną iš prioritetų jis pažymi lietuviškos muzikos atlikimą ir populiarinimą užsienio scenose.
 
„Mums labai svarbus yra tarptautiškumas. Jeigu daug dirbame ir siekiame aukšto meistriškumo, norime kartais pasidalyti tuo ne tik su savo miesto ar Lietuvos klausytojais, bet taip pat su užsienio šalių auditorija. Be galo malonu ir svarbu susitikti su orkestro draugais, bičiuliais įvairiose šalyse ir muzikuoti kartu“, – apie dalyvavimo festivalyje reikšmę pasakoja M. Bačkus.
 
Festivalio atidarymo koncerte kartu su violončelininku ir dirigentu D. Geringu bei Klaipėdos kameriniu orkestru muzikavo operos solistas Rafailas Karpis (tenoras), smuikininkė Ingrida Rupaitė ir garsus vokiečių altininkas Hartmutas Rohde. Skambėjo Donato Prusevičiaus kūrinio „Hommage a Beethoven” styginių orkestrui pasaulinė premjera, Anatolijaus Šenderovo kompozicija „Iš užmišrštos knygos“ tenorui ir styginiams, Arvydo Malcio Koncertas smuikui, altui ir styginiams. Klaipėdos kamerinio orkestro atlikime festivalio klausytojai taip pat išgirdo Antoníno  Dvořáko ir Ludwigo van Beethoveno kūrinius.
 
Festivalyje programas atliks ir kiti žymūs atlikėjai bei ansambliai iš Lietuvos: sopranas Aušrinė Stundytė, pianistai Lukas Geniušas, ir Egidijus Buožis, akordeonininkas Martynas, Levickis, Naujų  Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO, „Synaesthesis“.